Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν ακούω ραδιόφωνο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου σε χαλαει ο συγκεκριμενος σταθμος RSO 91.7 (?) γιατι τον ακους? Internet δεν εχεις? Εχεις.

Ε λοιπον, στο internet υπαρχουν μερικες (πολλες) χιλιαδες ραδιοσταθμων με οτι μουσικη γουσταρεις. Διαλεξε μερικους και αραξε. 8)

Στο αυτοκίνητο, που πλέον μόνο εκεί ακούω ραδιόφωνο, δεν έχω ίντερνετ. Αν αναρωτιέστε το ηχοσύστημα έχει είσοδο μόνο CD ήχου ::) είμαι πολύ μπροστά ξέρω...! Όταν είμαι σπίτι οι επιλογή μου όντως είναι το διαδίκτυο. Το θέμα δεν είναι μόνο αυτός ο σταθμός, το έχω παρατηρήσει σε αρκετούς απλά δε θυμάμαι να τους ονομάσω.

Και εγώ παιδιά, την άλλη φορά είδα μια γκόμενα απίστευτη, δυστυχώς όμως δεν είχα το ρόπαλο μαζί μου, και δεν κατάφερα να την πάρω στη σπηλιά...

Αν κατάλαβα καλά εννοείς πως το ραδιόφωνο είναι ξεπερασμένο(?) θα συμφωνήσω και μάλιστα αυτό το παράπονο που έκανα είναι για μένα ένας λόγος.

 

gdevelek όσο γιαυτό το "αντιραδιοφωνικό" ένας λόγος που δε παίζονται τραγούδια είναι λόγο είτε δύσκολων στίχων (δε μπορεί ο ακροατής να τραγουδάει παράλληλα) είτε μεγάλης διάρκειας όπως είπες. Ειδικά στην Ελλάδα που η μουσική παιδεία/μόρφωση είναι περιορισμένη, φεύγω αλλού αλλά είναι αλληλένδετα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το οτι δεν παιζονται μεγαλα σε διαρκεια τραγουδια στο ραδιο ειναι γνωστο και δεν ειναι θεμα Ελλαδας, αυτο γινεται σε ολο τον πλανητη εδω και δεκαετιες. Οι περισσοτεροι ραδιοσταθμοι συνηθως παιζουν "χιτακια" απο playlists που τους φερνουν ετοιμες. Παντα βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις. Στο ιντερνετ ακους οτι θες χωρις διακοπες.

 

Και φυσικα το ραδιοφωνο δεν ειναι ξεπερασμενο, υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα ραδιοσταθμοι, ειτε "κανονικοι" ειτε μεσω του διαδικτυου.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνεχείς διαφημίσεις είναι περισσότερο ενοχλητικές.Καθιστούν αδύνατη οποιαδήποτε προσπάθεια ακρόασης.Επίσης, τα έτοιμα Playlist δυστυχώς αφθονούν αλλά ανταποκρίνονται στην επιθυμία της πλειοψηφίας.Ο κόσμος θέλει να ακούσει κρύα ανέκδοτα του Αρναούτογλου ενώ παίζει ως χαλί το let her go.Προσωπικά, ακούω μόνο τον Γιάννη Πετρίδη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αυτό κάποτε συνέβαινε για να μην μπορεί ο ακροατής να γράψει το τραγούδι σε .... κασέτα.

 

Έτσι είναι.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτεροι ραδιοσταθμοι συνηθως παιζουν "χιτακια" απο playlists που τους φερνουν ετοιμες. Παντα βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.

 

Pepper 96,6

 

Εν Λευκώ 87,7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pepper 96,6

 

Εν Λευκώ 87,7

Εξαιρεσεις υπαρχουν απειρες, στο ιντερνετ βεβαια. Τωρα ας πουμε εβαλα και ακουω το McQsJazz.com απο τον WMP ενω παιζω Sniper Elite ΙΙΙ. :P image.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακούω, πλέον, ραδιόφωνο, γιατί δεν παίζουν τα "Διαμάντια" και το "Retro", στον 958 (Θεσσαλονίκη).

 

 

υγ οι μοναδικές εκπομπές, που άκουγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχη που βασιλευει το playlist δυσκολευομαι να φανταστω οτι δεν μπορεις να βρεις καποιον αλλο σταθμο της αρεσκειας σου, ο οποιος δεν θα "κοβει" τα κομματια....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομίζω ότι αυτό κάποτε συνέβαινε για να μην μπορεί ο ακροατής να γράψει το τραγούδι σε .... κασέτα.

 

Εμένα πάντως μια απ'τις αγαπημένες μου κασέτες την είχε γράψει ο Φιούζιος από Jazz fm. Ο Ιλάν μιλόυσε, αλλά μια χαρά τα λεγε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μια απ'τις αγαπημένες μου κασέτες την είχε γράψει ο Φιούζιος από Jazz fm. Ο Ιλάν μιλόυσε, αλλά μια χαρά τα λεγε. :)

Πρέπει να είχε κάποιο από αυτά μέσα. :-* :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=Warh-D1-06A

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου