Προς το περιεχόμενο

Custom νεα απο την Κορεα, σχολιάστε μαζί μας...


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οσο γιά τον φίλο taq θέλω να του πώ μέ συμπάθια ότι το κιθαράκι SAMIK LES PAUL & GYBSON LES PAUL φοράνε το ίσιο ξύλο από μαόνι ονδούρας που φυτώνει μόνο στην Αφρική!!!!!!!!! 8) 8) 8)

Καί διαφέρουνε μόνο!!!!!! ξαναλέω μόνο στα ηλεκτρικά καί στα εργατικά χέρια!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8)

 

Ποιός στα έχει πεί αυτά και μας ψυχαγωγείς τόσο απλόχερα ?? :lol:

 

8) Φίλε Scully θά σου θέσω ένα ερώτημα και θέλω να μου απαντήσεις μέ την γνώση πού έχεις : πώς λεγόταν η εταιρεία IBANEZ πρήν πάρει το όνομα IBANEZ (JAPAN)??????? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε φυσικα για εκεινο το ανεπαναληπτο μαονι Ονδουρας που

φυτρωνει στη Γουαδελουπη απο το 1959 ε?

 

Ρεεεε,μην τρελλαινεστε ... :wink: Ξεκολληστε λιγο :!:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8) Φίλε Scully θά σου θέσω ένα ερώτημα και θέλω να μου απαντήσεις μέ την γνώση πού έχεις : πώς λεγόταν η εταιρεία IBANEZ πρήν πάρει το όνομα IBANEZ (JAPAN)??????? :mrgreen:

 

Λοιπόν προτού γίνει Ibanez το όνομά της ήταν: Hoshino Gakki instruments

Το όνομα το άλλαξαν, γιατί τότε τα γιαπωνέζικα όργανα (και γενικώς ότι προέρχονταν από Ιαπωνία) θεωρούνταν κατώτατης ποιότητας!!!!!! 8O Και γιαυτό αφού εξαγόρασαν την μικρή ισπανική Ibáñez, πήραν και το όνομά της. Έτσι για να μην καταλάβουν από που προέρχονται τα όργανα!!! Αυτό ΄'εγινε κάπου στα 1960.

 

 

Λοιπόν τι κερδίζω; :D :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει περιπτωση να εχει καποιος και gibson και samick(τι συγκρινουμε ρε....θα πεσει φωτια να μας καψει....)και να μην βλεπει διαφορα στην ποιοτητα. 8)

εκτος αν δεν εχει ιδεα φυσικα :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 Whitenoise

Βέβαια υπάρχει και άλλη περίπτωση.

Αν παίζεις από κανενα mini amp 1W ή με κανένα άθλιο ενισχυτή μπορεί και να έχουν σχετικά μικρή διαφορά στον ήχο πάντα. Η ποιότητα του οργάνου είναι μια άλλη ιστορία(βλέπω την φωτιά νε πέφτει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι βλαμένος γιαπωνεζόφιλος και δεν ντρέπομαι να το παραδεχτώ δημόσια! Japan rules ρεεεε!!! 8)

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είμαι βλαμένος γιαπωνεζόφιλος και δεν ντρέπομαι να το παραδεχτώ δημόσια! Japan rules ρεεεε!!! 8)

 

Δεν είσαι καθόλου βλαμένος!! Μερικά Japan model Fender είναι καλύτερα από τα αντίστοιχα Αμερικανικά. Για να μην πάμε στις εκπληκτικές ρεπλικες LP / Tele / strat από εταιρείες όπως Tokai / Greco. Αν όχι απόλυτα rules, τουλάχιστον ξέρεις τι αγοράζεις! :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου