Προς το περιεχόμενο

Custom νεα απο την Κορεα, σχολιάστε μαζί μας...


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προβλήματα στο βάψιμο/φινίρισμα και στα τάστα. Βέβαια ήταν ψιλοπράματα αλλά αν τα έχωνα για ένα τέτοιο όργανο θα αισθανόμουν μαλάκας.

Προσωπική μου άποψη.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστή η άποψη σου φίλε taq αλλά αν μου κάτσει στο χέρι και στο αυτί μια κιθάρα' date=' είτε 100 ευρώ έχει είτε 10.000 είναι το ίδιο πράγμα. Ειλικρινά.

Την τελευταία φορά που είχα πάει να δώ μερικές "αμερικάνες" είχα δει πράγματα που δεν αρμόζουν σε όργανα τόσο ακριβά... :roll:[/quote']

 

Ναί φίλε Κώστα, καλύτερα δεν θα μπορούσα να το πω. Αμα σου κάτσει μιά χαρά.!! Από προσωπική εμπειρία σπανιότατα μου "έκατσε" φτηνή κιθάρα και αυτό λόγω του κακού μπράτσου που συνήθως διέθεταν, των τάστων, που ήταν μετρια τοποθετημένα και ψιλοαφινίριστα, και φυσικά οι μαγνήτες τους οι οποίοι σε κάθε περίπτωση ήταν weak. Πράγματι καμία κιθάρα ακόμα και ακριβή δεν είναι πάντα τέλεια. Αλλά ευτυχώς "έρχεται" αμέσως εκεί που θές. Γι αυτό άλλωστε την πλήρωσες παραπάνω. Τώρα αν σε αυτά τα λεφτά που έδωσες νιώθεις και κάπως που δεν είναι τόσο τέλεια, αυτό το έχουμε θίξει πολλάκις. Δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι το όργανο δεν αξίζει ή ότι μας πασσάρουν φούμαρα. Εργοστασιακές είναι. Σαφώς και θα υπάρχουν μικροατέλειες. Απλά στα φτηνότερα μοντέλα είναι πιό "χοντροκομμένες" αυτές οι ατέλειες. Και στο κάτω κάτω ότι πληρώνεις παίρνεις. Θές τον ήχο της Deluxe Fat strat Fender και θα πας να βάλεις τους ίδιους μαγνήτες στην Squier και περιμένεις το ίδιο αποτέλεσμα? μήπως όταν πάς να της τα αλλάξεις όλα φτάσεις στο 65% της αξίας μιάς deluxe? Τότε μήπως θα άξιζε να την πάρεις κατευθείαν?

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα στο βάψιμο/φινίρισμα και στα τάστα. Βέβαια ήταν ψιλοπράματα αλλά αν τα έχωνα για ένα τέτοιο όργανο θα αισθανόμουν μαλάκας.

Προσωπική μου άποψη.

 

8) Είμαι μαζί σου φίλε kwstas79 διότι το έχω προσέξει την τελευταία δεκαετία γιατί το 1980 ολοι οι κιθαρίστες μηλάγανε για FENDER & GYBSON

σάν λαχτάρα να τις αποκτήσουνε.!!!!!!!!! Ενώ οι άλλες εταιρείες ήταν σε δέυτερη μοίρα όπως TOKAI , IBANEZ κ.λ.π. :!: :wink: 8)

 

Οσο γιά τον φίλο taq θέλω να του πώ μέ συμπάθια ότι το κιθαράκι SAMIK LES PAUL & GYBSON LES PAUL φοράνε το ίσιο ξύλο από μαόνι ονδούρας που φυτώνει μόνο στην Αφρική!!!!!!!!! 8) 8) 8)

Καί διαφέρουνε μόνο!!!!!! ξαναλέω μόνο στα ηλεκτρικά καί στα εργατικά χέρια!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ Παραλία35 μου δεκτόν. Εγώ προτιμώ το μαόνι Ονδούρας με το Gibson λογότυπο. Το σίδερο που έχει η λαμαρίνα του Hyundai προφανώς από το ίδιο λατομείο του γνωστού mojo Βουνού προέρχεται που έχει και η λαμαρίνα του Golf. Αλλά άλλο το παστό και άλλο το παστίτσιο κατά την γνώμη μου. Τώρα από την στιγμή που εσένα σου κάνει και έχεις και τις 2 εγώ σέβομαι την αποψή σου 1000/100, απλά δεν συμφωνώ.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφερεσε στο πασιγνωστο μαοινι Ονδουρας που φυτρωνει αποκλειστικα στα νοτια-δυτικα παραλια της Αφρικης? ή και σε αλλες υποδεεστερες ποικιλιες απο την κεντρικη αφρικη? :roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...φοράνε το ίσιο ξύλο από μαόνι ονδούρας που φυτώνει μόνο στην Αφρική!!!!!!!!!

 

Ονδούρα

 

Μαόνι Ονδούρας :roll:

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο γιά τον φίλο taq θέλω να του πώ μέ συμπάθια ότι το κιθαράκι SAMIK LES PAUL & GYBSON LES PAUL φοράνε το ίσιο ξύλο από μαόνι ονδούρας που φυτώνει μόνο στην Αφρική!!!!!!!!! 8) 8) 8)

Καί διαφέρουνε μόνο!!!!!! ξαναλέω μόνο στα ηλεκτρικά καί στα εργατικά χέρια!!!!!!!!!!!!! 8) 8) 8)

 

Ποιός στα έχει πεί αυτά και μας ψυχαγωγείς τόσο απλόχερα ?? :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου