Προς το περιεχόμενο

Custom νεα απο την Κορεα, σχολιάστε μαζί μας...


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ ΤΟΝ kwstas79 ΟΤΙ ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΣΕ ΔΡΧ. ΠΕΡΙΠΟΥ 380.000 ΤΟ ΕΤΟΣ 78΄ΣΕ ΕΚΘΕΣΗ ΤΗΣ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ GUITAR & AMP'S ΟΠΩΣ FENDER, GIBSON , KRAMER , CHARVEL , JACKSON , FERNANDES , IBANEZ , VOX , MARSHALL Κ.Λ.Π.....

 

 

 

ΜΠΡΑΒΟ!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι σε μια ακριβη κιθαρα να πληρωνες μονο ονομα και να μην υπηρχε διαφορα.δεν θα υπηρχε πιο ευτυχης ανθρωπος απο εμενα στον πλανητη...δυστηχως η ευτυχως η διαφορα ειναι τεραστια

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι σε μια ακριβη κιθαρα να πληρωνες μονο ονομα και να μην υπηρχε διαφορα.δεν θα υπηρχε πιο ευτυχης ανθρωπος απο εμενα στον πλανητη...δυστηχως η ευτυχως η διαφορα ειναι τεραστια

 

 

ΔΕΝ ΔΙΑΦΟΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΜΙΑ ΚΥΘΑΡΑ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ ΟΧΙ 5000 EURO ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΑΞΙΑ 10000 EYRO ΠΕΡΙΠΟΥ, ΒΟΛΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!! ΑΠΛΑ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ SAMIK ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ!!! :) :wink: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο το σημειο, θα ηθελα και γω να πω συγχαρητηρια στο φιλο paralias35 για την γνωριμια του με τους κατασκευαστες οπου ανεφερε :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε παραλία35.... έχεις δίκιο Samic = Les Paul του '58!

(Αυτό το συμπέρασμα απόλυτα σεβαστό ... αλλά μόνο δικό σου)

¶σε τις υπόλοιπες ορδές κιθαριστών να έχουν την δική τους άποψη.

Λάθος κατά την προσωπική μου γνώμη ο παραλληλησμός με ποσοστά πλησίον του αυθεντικού. Π.χ 90%, 80% κτλ κτλ κτλ...... Αν σου αρέσει ο ήχος της κανένα πρόβλημα. Εμπιστοσύνη στα αυτιά σου δείχνεις και δεν είναι κακό. Απλά είναι τι ακούει ο καθείς. Αν όμως ήταν τόοοοσο απλά τα πράγματα και να αντιγράφεις το αυθεντικό σε ποσοστό κιόλας :!: 90% :!: τότε οι Gibson LP θα ήταν μόνο εκθέματα σε Μουσεία μουσικής Ιστορίας και όχι σστην πρώτη γραμμή παραγωγής της μουσικής. Δε λέω και το έχω ξαναπεί, μπορεί σαφέστατα υπερεκτιμημένες οι Gibson. Αλλά είναι τόσο μοναδικές. Το μόνο που δέχομαι είναι ότι κάποια Γιαπωνέζικα LP models όπως Tokai - Greco έχουν "πλησιάσει" αυτό το αυθεντικό σε καλό επίπεδο, δεν ξέρω όμως σε τι ποσοστό μιάς και τα αυτιά μου δεν είναι κομπιουτεράκια. Τώρα πως τα Κορεάτικα Samic (αξιοπρεπέστατα κατά τα άλλα) κιθαρόνια μπορούν να αντικαταστήσουν το αυθεντικό δεν θα το καταλάβω ίσως ποτέ.... μπορεί να είναι από τα θάυματα της φύσης. Ένα κοστολόγιο των 350ευρώ να αντικαταστήσει αυτό των 2000 ευρώ :roll: :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστή η άποψη σου φίλε taq αλλά αν μου κάτσει στο χέρι και στο αυτί μια κιθάρα, είτε 100 ευρώ έχει είτε 10.000 είναι το ίδιο πράγμα. Ειλικρινά.

Την τελευταία φορά που είχα πάει να δώ μερικές "αμερικάνες" είχα δει πράγματα που δεν αρμόζουν σε όργανα τόσο ακριβά... :roll:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου