Προς το περιεχόμενο

kemper + τελικος + καμπινσ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα .θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις που αφορουν κατοχους του μηχανηματος που το δουλευουν με το συγκεκριμένο τροπο.Αφορουν καποια settings κλπ.Αν υπάρχει κάποιος να ανταλλάξουμε αποψεις κυριως για παιξιμο σε χαμηλες εντάσεις. Ευχαριστώ.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καλο μας με τρομαξες νομιζα οτι ημουν μονος μου και τρομαξα. ;D ;D.Θα σου στειλω π.μ για να μην κουράζουμε εδω , εξάλλου δεν αφορά και κανεναν αλλο το θεμα.Σε ευχαριστώ παντως. ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου στειλω π.μ για να μην κουράζουμε εδω , εξάλλου δεν αφορά και κανεναν αλλο το θεμα.Σε ευχαριστώ παντως. ;)

 

Εεεεπππ... Οχι κυριοι! Η κουβεντουλα παρακαλω να γινει φανερα. 8)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Αντουάν τον 50ρη πάντως ΟΧΙ...  :-\

Σπυρο ωραια  και σωστα μεχρι εδω...για να ανοιξω λίγο το θεμα θα πω αυτο και παρακαλω οσοι εχουν αποψη εμπειρία κλπ ας καταθέσουν γνωμες κλπ.Λοιπον εγω προσωπικά όποιον λαμπατο high low gain ενισχυτη εχω δοκιμασει στη ζωη  μου σε εντάσεις δωματιου δεν μου αρεσε καθολου .Δεν μπορουσα να παιξω ουτε 2 λεπτα.Εχω δοκιμασει jvm,5150,6505, dual rectifier ,soldano κλπ.Το φαινόμενο λέγεται fletcher munson  που λογικα ολοι το ξερουν.Το ιδιο  ομως δεν συμβαίνει ακριβως στο καθαρο καναλι του hot rod deluxe μου ,εκει βεβαια χάνουμε το σκάσιμο του ενισχυτή αλλα το καθαρο καναλι καπως το τσιμπαμε λιγο και κατι παει και έρχεται. Σταματω εδω και περιμένω καμια αποψη ..Δυνατα ισχυουν αλλα πραγματα και αυτο για να μην αρχισουν τα " καλα δεν δου αρεσει ο ταδε που σκοτωνει ή ο αλλος που σφάζονται στα πόδια του???" Οχι δεν μου αρεσει χαμηλα ουτε "σενα"σου αρεσει ....fizzarei  τρελα και ξυνει τρελα.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μόνος λαμπάτος που έχω ακούσει με τ αυτάκια μου να παίζει ικανοποιητικά σε χαμηλές εντάσεις(με ότι αυτό συνεπάγεται για πολυκατοικία πχ) ειναι o EVH...To πιο ΚΑΛΟ master volume...

Τώρα εγώ με τον JVM 205 H & Κourbis 50 W High Gain όταν θέλω να ανοίξω να ευχαριστηθώ ΗΧΟ φεύγουν ΟΛΟΙ απ το σπίτι!!!!

Γι αυτο παίζω με πεταλάκια σ ενα φτηνό ενισχυτάκι και πήρα κι ένα Blackstar HT1 RH Metal και παίζω με μια καμπίνα (2 Χ 12 FRAMUS με V30 & G12M) των κεφαλιών....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συμφωνώ με τον Σατανά.Δεν έχω χαρεί κανέναν από τους ενισχυτές που είχα σε χαμηλές εντάσεις (Blackstar HT Club 40,Marshall JVM 50) και κατέληξα στο Axe Fx Ultra καρφί σε κάρτα ήχου στο σπίτι και σε P.A στα lives.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου