Προς το περιεχόμενο

βοηθεια επιλογης κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας τις διαβασα προσεκτικά , ειναι πολυτιμες για εμενα.

 

αυτη η sg νομιζω ειναι οτι καλυτερο για εμενα με αυτο το slim profile neck και το πολυ ωραιο ματ

απλα το σχεδιο δεν ειναι αγαπημενο μου, δεν με εμπνέει.

 

για να καταλαβετε εγω θελω οταν γυρναω απο την δουλεια να ξερω οτι θα δω κατι που μου αρεσει και να παιξω λιγο οτι ξερω.

 

απλα ρωταω εσας αν ξερετε, μιας και θα τα σκασω τα λεφτα, πια ειναι value for money σε lp σχημα και με slim profile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρα και απο μενα! Την Sterling δεν την εχω δοκιμασει, αλλα εχω παιξει με πολλες ltd και μπορω να πω οτι ειναι αξιοπρεπεστατες κιθαρες για τα χρηματα τους. Αφου σε 'τραβαει' το Les Paul σχημα (το οποιο περα απο οπτικες διαφορες μετο strat σχημα πχ εχει φυσικα και πολλες διαφορες στην αισθηση που σου αφηνει η κιθαρα στο παιξιμο) μπορεις να δοκιμασεις διαφορες eclipse (τα ec μοντελα δηλαδη) σε πολλα καταστηματα και (εδω ειναι το κυριωτερο), να παρεις τελικα αυτη που θα σου 'κατσει' πιο καλα στο αυτι και στο χερι. Με λιγα λογια δηλαδη καλα τα reviews και τα βιντεακια αλλα ξεκινα να δοκιμαζεις οσο πιο πολλες κιθαρες μπορεις... Οταν θα την δοκιμαζεις στο καταστημα μην ξεχασεις να παιξεις και ορθιος για να δεις πώς ισορροπει.

 

εχω παιξει με στρατ και η αισθηση που μου αφηνει ειναι καλη. μπορεις να μου πεις τι διαφορες  εχει στη αισθηση απο την ltd ec?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβετε εγω θελω οταν γυρναω απο την δουλεια να ξερω οτι θα δω κατι που μου αρεσει και να παιξω λιγο οτι ξερω.

 

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστά το σκέφτεσαι.

 

σε ευχαριστω που με καταλαβαινεις, ειναι και οτι μολις γυρισα απο την δουλεια και θα ηθελα μια να παιξω λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αρκετές φορές στην ζωή μου, καλόπαιχτη. :D

 

Κιθάρες ή γυναίκες;

 

...Αν και τώρα που το σκέφτομαι,δεν υπάρχει και μεγάλη διαφορά.

Κάποιες τις ήθελες απελπισμένα και όταν επιτέλους τις απέκτησες συνειδητοποίησες ότι δεν ταιριάζετε και πολύ,με άλλες αρχικά δεν υπήρχε τρελός ενθουσιασμός αλλά στην πορεία τα βρήκατε μια χαρά,άλλες τις βελτίωσες εσύ και άλλες εσένα και πάει λέγοντας...

 

Μόνο ονόματα δεν τους δίνουμε πια*. :)

 

 

*Εκτός από τον Vai.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταβάνι να σας πω, αν και είναι λίγο σχετικό

Πχ τα 440  για την Gibson sgj που μου πρότειναν πιο πάνω, αν ήταν lp studio lpj θα τα έδινα.....για την sgj όμως όχι

 

Σε γενικες γραμμες για το επίπεδο (θεωρώ ότι είμαι entry level) ταβανι εχω τα 300 ευρώ.

 

Δε μας λες και ενα ταβανι στα χρηματα που μπορεις να δωσεις, για να προτεινουμε και αναλογως? (sorry αν εγραψες και δεν το ειδα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου