Προς το περιεχόμενο

Digitech Trio, πολύ ενδιαφέρον...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να δουλεψει σε συνδυασμο με λουπερ πρεπει να μπορουν να συγχρονιζονται, γιατι αλλιως οσο τελεια και να γραψεις την λουπα, μετα απο μερικες επαναληψεις θα αρχισει να ξεφευγει. Αλλα φανταζομαι θα το εχουν προβλεψει, τουλαχιστον για τα λουπερ της digitech

 

η λογικη μου ειναι να γραψεις τη λουπα(πχ ρυθμικη κιθαρα)αφου εχει ξεκινησει να παιζει το digitech trio δηλαδη θα ''γραψεις'' πανω στα τυμπανα του trio.οχι λες;;μου φαινεται σωστο...

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

μετα απο μερικες επαναληψεις εχει αρχισει να ξεφευγει οτι και να κανεις. Το προβλημα λυνεται με επικοινωνια μεταξυ των πεταλιων, ωστε να συγχρονιζονται ολα απο το πρωτο. Τα πεταλακια λουπερ της digitech το κανουν, αλλα δεν βλεπω κατι αντιστοιχο στο Trio. Χωρις αυτο δεν μπορει με τιποτα να δουλεψει με λουπερ μετα. Για να βεβαιωθεις δοκιμασε να γραψεις λουπα πανω σε ενα μετρονομο που παιζει, και αστα να παιζουν για ενα δυο λεπτα (ηδη σε μερικα δευτερολεπτα φαινεται)..  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φαντάζομαι ο GeorgeST εννοεί να γράψεις την έξοδο του trio στο looper και μετά να το σταματήσεις. Λογικά ναι, γίνεται. Χρονικά θα δουλέψει, το ερώτημα είναι αν θα ακούγεται με την ίδια πιστότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αυτο θα δουλεψει μια χαρα, και η πιστοτητα θα ειναι καλη, απλα θελει αρκετη ωρα - δυο τρεις φορες ολη η λουπα μεχρι να τελειωσεις, και ειναι καπως πιο περιπλοκο απο τι θα ηθελα.

 

Επισης η τιμη του μου φαινεται καπως τσιμπημενη, αν ηταν πιο χαμηλη θα περπατουσε πολυ περισσοτερο νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ο GeorgeST εννοεί να γράψεις την έξοδο του trio στο looper και μετά να το σταματήσεις. Λογικά ναι, γίνεται. Χρονικά θα δουλέψει, το ερώτημα είναι αν θα ακούγεται με την ίδια πιστότητα.

 

αυτο δεν το ειχα σκεφτει για να ειμαι ειλικρινης αλλα ειναι μια επιλογη.νομιζω ομως οτι ο alter εχει δικιο και μετα απο καποιες επαναληψεις μαλλον θα υπαρξει προβλημα στον συγχρονισμο.ιδωμεν οταν ειναι διαθεσιμο

Every guitarist wants to play well.

But in reality, if good intentions were all it took, then everyone would be great.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

band in a box, in a box (με απείρως λιγότερες δυνατότητες και ευελιξία) , γι αυτούς που δεν θέλουν να γράφουν Am,F,G στο πληκτρολόγιο αλλά προτιμούν το "τώρα παίζω αυτή, και μετά αυτή και μετά αυτή".

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

band in a box, in a box (με απείρως λιγότερες δυνατότητες και ευελιξία) , γι αυτούς που δεν θέλουν να γράφουν Am,F,G στο πληκτρολόγιο αλλά προτιμούν το "τώρα παίζω αυτή, και μετά αυτή και μετά αυτή".

 

Γι'αυτο πιστευω ειναι ακριβο στα 200+ ευρω.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Μου τό 'φερε ο Αη Βασίλης σημερα (αυτος ο Άγιος έχει χάσει τις μέρες)

 

Ειναι σαν να έχεις τους γιούς του Τερυ και του SF (σε ηλικία πρώτης δημοτικού) στο σπίτι σου (χωρίς να σου τρώνε τα μελομακάρονά σου)

 

Μου φαίνεται οτι με αυτο θα μάθω και μπάσο (σε καμια δεκαριά χρονια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται οτι με αυτο θα μάθω και μπάσο (σε καμια δεκαριά χρονια)

Μην αγχώνεσαι βρε Ντίνο, μικρός είσαι ακόμα.

Έχεις όλη την (μουσική) ζωή μπροστά σου. ;)

Χιλιάδες νέα πράγματα να ανακαλύψεις.

Οποία ευτυχία!!!!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου