Προς το περιεχόμενο

Ξεφόρτωμα ηλεκτρικών κιθάρων



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε κανών, έχει και τας εξαιρέσεις.

 

Τι τις μπερδευεις τωρα τις Καννες? ;D

 

Παντως σε μια κιθαρα,οσο ακριβη και να ειναι αλλαζεις τη ζωστηρα που και που και τα κουμπια ισως,στη Μπουρμπερη οχι.Βινταζ τη θες!!

Ρωτα τον κυριο που ειπες,απο το "85 την ιδια λουριδα εχει και τα ιδια κουμπια παει στο καθαριστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Τι τις μπερδευεις τωρα τις Καννες? ;D

 

Παντως σε μια κιθαρα,οσο ακριβη και να ειναι αλλαζεις τη ζωστηρα που και που και τα κουμπια ισως,στη Μπουρμπερη οχι.Βινταζ τη θες!!

Ρωτα τον κυριο που ειπες,απο το "85 την ιδια λουριδα εχει και τα ιδια κουμπια παει στο καθαριστηριο.

ντραι κλιν  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

την αρια, επειδη δε ξαναβρισκεται ευκολα. ;)

δεν το ξερα αυτό,  το ειπε και ο πνοή και νύξη. Θενκς!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαβού και σώζων υμάς λαίμαι, αλλά είναι ευκολάκι. Θα διάλεγα αυτή με τα πιο ψηλά τακούνια.

Όποια κάνει καλύτερο κρεβάτι, τα υπόλοιπα, είναι ατμός.

                            Θρασύβουλας  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτι τέτοιο συμβαίνει ακριβως και με τις κιθαρες. Και αυτό το poll με βοήθησε να καταλάβω ότι πρέπει να περάσεις από τον μαξιμαλισμό...για να φτάσεις στον μινιμαλισμό.

 

ειμαι λίγο πιο αρχαίος απο σένα, 3 χρόνια.

Λίγο πριν τα σαράντα μου και εγώ, πέρασα την ίδια φάση, απο 6 ηλεκτρικές κιθάρες μεςης κατήγοριας  και δυο ακουστικές,κατέληξα σε μια strat, μια lp, μια Martin και μια κλαςικη και οι τεςςερις νέες (ίσης αξίας συνολικά με τις 8) απο το πάνω ράφι (σαν την καμπαρντινα του παππου). Δεν κατάφερα να τις περιορίσω σε μια, και μου λείπουν η 335 και η tele, αλλά για να τις ξαναποκτήσω θα πρέπει να απαρνηθώ κάποια απο τις 4.

Για να καταλήξω, η πρόταση μου είναι να περιορίσεις τις κιθάρες σε δυο-τρεις, δεν προλαβαίνεις να τις χαρείς όλες και ίσως να αναβαθμίσεις τα μοντέλα σου, απο τα έσοδα των πωλήσεων των υπολοίπων ( εάν φυσικά έχεις ένα μέσω κρίσης έχεις αυτή τη δυνατότητα).

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παρ'ότι ψήφισα κι εγώ ARIA, νομίζοντας πως είναι αυτή που πόσταρε ο SF και χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, η δική σου δεν έχει καμμία σχέση με εκείνο το όργανο.

Ούτε στα υλικά, ούτε στην κατασκευή, και ούτε στην μεταπωλητική της αξία (αν σ' ενδιαφέρει το τελευταίο).

Αν παρ' όλα αυτά είσαι δεμένος μαζί της ή ακούς τον ήχο της και κάτι παθαίνεις, ναι τότε την κρατάς...

Μάλλον στη θέση σου θα τις έδινα όλες και θα έπαιρνα μία που θα ήταν το real thing και θα με εξιτάριζε, ή θα ήταν το εφηβικό μου απωθημένο, ή ακόμα καλύτερα θα έφτιαχνα μία σε κάποιον καλό μάστορα έτσι όπως θα ήθελα να ήταν. Σχήμα, μέγεθος, χρώμα, ήχος...και να ταιριάζει και με το δωμάτιο σαν έπιπλο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρ'ότι ψήφισα κι εγώ ARIA, νομίζοντας πως είναι αυτή που πόσταρε ο SF και χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, η δική σου δεν έχει καμμία σχέση με εκείνο το όργανο.

Ούτε στα υλικά, ούτε στην κατασκευή, και ούτε στην μεταπωλητική της αξία (αν σ' ενδιαφέρει το τελευταίο).

Αν παρ' όλα αυτά είσαι δεμένος μαζί της ή ακούς τον ήχο της και κάτι παθαίνεις, ναι τότε την κρατάς...

Μάλλον στη θέση σου θα τις έδινα όλες και θα έπαιρνα μία που θα ήταν το real thing και θα με εξιτάριζε, ή θα ήταν το εφηβικό μου απωθημένο, ή ακόμα καλύτερα θα έφτιαχνα μία σε κάποιον καλό μάστορα έτσι όπως θα ήθελα να ήταν. Σχήμα, μέγεθος, χρώμα, ήχος...και να ταιριάζει και με το δωμάτιο σαν έπιπλο!!!

  Να σου πω την αλήθεια,  αυτή η κιθάρα είναι η μονη από αυτες που εχω και ξερω τα λιγότερα γι αυτη. Ζορίστηκα να θυμηθώ πότε και από που και γιατι την πηρα. Δεν ξερω καν ποια ειναι αυτη που ποσταρε ο Νίκος,  απλα έμοιαζε, αλλα σε πιστευω. Καμια κιθάρα μου δεν ειναι ακριβή , ημουν απλα καταναλωτής,  ο θεός με φυλαξε και δεν την ειδα συλλέκτης ;D. Μου άρεσει ο ηχος της, και οταν την πηρα ,second hand,    ο τύπος της ειχε χορδες ακουστικής,  και ακουγοταν περιεργα αλλα συναμα  ειχε ενδιαφέρον. Τωρα την εχω με χορδες ηλεκτρικής και γιες άι ντιγκ ιτ  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ψηφισα aria,ειχα καποτε μια παρομοια παλια (δεν ξερω χρονιες κλπ) και ηταν παρα παρα πολυ καλο οργανο.

Και με ενα σετακι flat χορδες πας και σε αλλα μονοπατια που νομιζω οτι ταιριαζουν σε αυτου του τυπου τις κιθαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμία!

 

+1

 

Δώστες όλες και αν και όποτε ερθει η ώρα, αγόρασε μία πολύ καλή.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου