Προς το περιεχόμενο

Ξεφόρτωμα ηλεκτρικών κιθάρων



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασα το θεμα και ζαλίστηκα... Τρελή απόφαση...

 

Αυτό που σκεφτόμουν να σου γράψω το έγραψε πανω κατω ήδη ο omnio κ ο marathon αλλα ας παρουσιάσω την full τραβηγμένη λυση.

 

Κατα πρωτον, κρατα ντοκουμενα απο ολες σου τις κιθαρες: σειριακους αριθμους, εγγραφα και φωτογραφιες ντοκουμεντα οπου θα αποδεικνυουν οτι ησουν καποτε ο κατοχος τους.

 

Επειτα, διαλεξε αυτή που αγαπας περισσότερο (απ οτι κατάλαβα ειναι η Aria).

 

Δωσ την σε εναν σεβαστό μουσικό που γουστάρεις και γουστάρει και την Aria. Ετσι θα ευχαριστηθείς στα μέγιστα την κιθάρα σου βλέπωντας την να γραφει μουσικη (και πολυ πιθανον ιστορια)

 

Απο τις υπολοιπες διαλεξε μια που να σου κανει κλικ για οποιοδηποτε λογο (MIJ strat ισως; :) ) και κρατησε την φυλαγμενη ειτε για σενα ειτε για παιδια / εγγονια / ανιψια και λοιπους απογονους 1ου, 2ου ή 3ου βαθμου.

 

Τις υπολοιπες οπως εγραψε και ο omnio και marathon καντες δωρεα σε μουσικα σχολεία, δημόσια ωδεία και γενικοτερα παιδιά που αν επιαναν κιθάρα στα χερια τους θα γινονταν υπερχαρουμενα και ισως να συνεχιζαν να εφτιαχναν μουσική και τεχνη. Τετοιες χειρονομιες δεν τις ξεχνας και αλλάζουν τη ζωή σου. Καν το ανώνυμα.

 

Τελος, ασε να περασουν 10 χρονια και μετα τρεχα τους ολους αυτους στο δικαστηριο παρουσιαζοντας τον φακελο με τα ντοκουμεντα. Θα τα παρεις πισω 10πλασια.

 

Καλή τύχη :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Διαβασα το θεμα και ζαλίστηκα... Τρελή απόφαση...

 

Αυτό που σκεφτόμουν να σου γράψω το έγραψε πανω κατω ήδη ο omnio κ ο marathon αλλα ας παρουσιάσω την full τραβηγμένη λυση.

 

Κατα πρωτον, κρατα ντοκουμενα απο ολες σου τις κιθαρες: σειριακους αριθμους, εγγραφα και φωτογραφιες ντοκουμεντα οπου θα αποδεικνυουν οτι ησουν καποτε ο κατοχος τους.

 

Επειτα, διαλεξε αυτή που αγαπας περισσότερο (απ οτι κατάλαβα ειναι η Aria).

 

Δωσ την σε εναν σεβαστό μουσικό που γουστάρεις και γουστάρει και την Aria. Ετσι θα ευχαριστηθείς στα μέγιστα την κιθάρα σου βλέπωντας την να γραφει μουσικη (και πολυ πιθανον ιστορια)

 

Απο τις υπολοιπες διαλεξε μια που να σου κανει κλικ για οποιοδηποτε λογο (MIJ strat ισως; :) ) και κρατησε την φυλαγμενη ειτε για σενα ειτε για παιδια / εγγονια / ανιψια και λοιπους απογονους 1ου, 2ου ή 3ου βαθμου.

 

Τις υπολοιπες οπως εγραψε και ο omnio και marathon καντες δωρεα σε μουσικα σχολεία, δημόσια ωδεία και γενικοτερα παιδιά που αν επιαναν κιθάρα στα χερια τους θα γινονταν υπερχαρουμενα και ισως να συνεχιζαν να εφτιαχναν μουσική και τεχνη. Τετοιες χειρονομιες δεν τις ξεχνας και αλλάζουν τη ζωή σου. Καν το ανώνυμα.

 

Τελος, ασε να περασουν 10 χρονια και μετα τρεχα τους ολους αυτους στο δικαστηριο παρουσιαζοντας τον φακελο με τα ντοκουμεντα. Θα τα παρεις πισω 10πλασια.

 

Καλή τύχη :)

;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα δυσκολευόμουν να αποφασίσω.

Θα ήθελα μια strat, μια LP, μια Tele κι ένα σκάφος....

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πρέπει να έχεις σοβαρό πρόβλημα ε? Μα 6 η ώρα το πορνό να σκέυεσαι τας κιθάρας?  ;D

Money never sleeps  :P ;D

 

Κι εγώ θα δυσκολευόμουν να αποφασίσω.

Θα ήθελα μια strat, μια LP, μια Tele κι ένα σκάφος....

 

 

Και γω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για μένα οι κιθάρες είναι απλά όργανα για να παίζεις μουσική, οπότε αν ήμουν σε φάση που δεν έπαιζα πια, θα τις έδινα με ελαφρά καρδιά. Αλλά αυτά τα πράγματα πολλές φορές κανουν κύκλο (και πραγματικά δεν χρειάζεται καμμια πίκρα γι αυτο), οπότε κράτησε αυτή με τη μεγαλύτερη συναισθηματικη αξία. Ούτως ή άλλως ξανά αγοράζονται εύκολα, δεν είναι ότι έχεις ακριβά η σπάνια οργανα. Πάντα ήμουν της γνώμης ότι όσο λιγότερο δένεσαι με αντικείμενα τόσο πιο ελεύθερος (και ευτυχισμενος) είσαι στη ζωή. Γενικώς ομως, το να έχει κάποιος 6-7 κιθάρες, από τη στιγμή που κάνει όλα αυτά που έχω δει στο YouTube σου, πραγματικά δεν είναι καταναλωτισμος, αλλά κάτι εντελώς ωραίο και δημιουργικό. Μιλάς για όργανα που συνολικά δεν κοστίζουν τίποτα μπροστά σε ένα ακριβό αυτοκίνητο ας πούμε η κάτι παραπλησιο, που κανένας δεν θα σε κατηγορουσε αν αγοράζες. Απ την άλλη, αν δεν τα χρησιμοποιείς πια (αυτά και όλο τον υπόλοιπο εξοπλιαμο), εγώ θα ήμουν χαλαρα πάμε για αλλά, μάλλον σαν αρχή θα το έβλεπα και όχι σαν τέλος το να τα πουλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για μένα οι κιθάρες είναι απλά όργανα για να παίζεις μουσική, οπότε αν ήμουν σε φάση που δεν έπαιζα πια, θα τις έδινα με ελαφρά καρδιά. Αλλά αυτά τα πράγματα πολλές φορές κανουν κύκλο (και πραγματικά δεν χρειάζεται καμμια πίκρα γι αυτο), οπότε κράτησε αυτή με τη μεγαλύτερη συναισθηματικη αξία. Ούτως ή άλλως ξανά αγοράζονται εύκολα, δεν είναι ότι έχεις ακριβά η σπάνια οργανα. Πάντα ήμουν της γνώμης ότι όσο λιγότερο δένεσαι με αντικείμενα τόσο πιο ελεύθερος (και ευτυχισμενος) είσαι στη ζωή. Γενικώς ομως, το να έχει κάποιος 6-7 κιθάρες, από τη στιγμή που κάνει όλα αυτά που έχω δει στο YouTube σου, πραγματικά δεν είναι καταναλωτισμος, αλλά κάτι εντελώς ωραίο και δημιουργικό. Μιλάς για όργανα που συνολικά δεν κοστίζουν τίποτα μπροστά σε ένα ακριβό αυτοκίνητο ας πούμε η κάτι παραπλησιο, που κανένας δεν θα σε κατηγορουσε αν αγοράζες. Απ την άλλη, αν δεν τα χρησιμοποιείς πια (αυτά και όλο τον υπόλοιπο εξοπλιαμο), εγώ θα ήμουν χαλαρα πάμε για αλλά, μάλλον σαν αρχή θα το έβλεπα και όχι σαν τέλος το να τα πουλήσω.

  Η αλήθεια είναι ότι σοβαρά καλλιτεχνικά (μετά τη μουσική,  video και φωτογραφία-τα οποία, μάλλον,  βαρέθηκα), το μόνο που με ιντριγκαρει (δεν το χω κάνει), είναι να γράψω κάτι. ....ένα διήγημα ισως.

Αλλά δεν με εμπνέει ο χώρος μου. Ούτε το γραφείο ούτε το σπίτι μου για κάτι τέτοιο.

Να χα μια βίλα  στην ιταλική Ριβιέρα , να αποσυρθώ. .. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χα μια βίλα  στην ιταλική Ριβιέρα , να αποσυρθώ. .. Grin

 

Εχω μια φιλη Βερολινεζα που εχει αυτο το καλυβι στο Zehlendorf.....της αρεσουν οι γραμμωμενοι δικηγοροι φτανει να ξερουν να σκηνοθετουν βιντεοκλιΨ... ;D αν θες στην κανω τη γνωριμια.. ;D

 

20110509-z1170283a_517.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω σε καποια φαση που δεν επαιζα καθολου για καποια χρονια (μολις ειχα απολυθει απο φανταρος) ειχα κρατησει ολον τον εξοπλισμο μου και μαλιστα πηρα και μια παλια στρατ ακομη που ετυχε να πεσει στα χερια μου και να μου κανει κλικ,οποτε ξανασκεψου το,μηπως αντι να τις δωσεις ολες χρειαζεται απλα να παρεις μια ακομη?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου