Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά δεν τα είδα στο συγκεκριμένο thread. Δεν ξέρω αν σβήστηκαν μηνύματα. Αν έγιναν κακώς έγιναν και από μεριάς σου έχεις ένα δίκιο.

Έχεις χάσει τα καλύτερα

 

Το πόσο παλιό μέλος είσαι δεν αλλάζει το βάρος της γνώμης σου, είναι το ίδιο για όλους, δεν αποκτάμε γαλόνια.

Ακριβώς αυτό είναι το θέμα. Αν είναι έτσι, που εδράζεις ότι η άποψή μου δεν ενδιαφέρει κανέναν;

 

Συγνώμη αλλά το "κάθε κουβέντα που περιέχει απόψεις πολιτικές είναι επιπεδου καφενείου" είναι ο ορισμός της απόλυτης άποψης.

Όπως ίσως δεν θυμάσαι όχι μόνο έχω συμμετάσχει σε όλες τις συζητήσεις περί επικαιρότητας του νόιζ αλλά και ήμουν από τους πολυγραφότερους. Επομένως αυτό που μου καταλογίζεις ως απολυτοσύνη δεν είναι παρά η ιδία άποψη κάποιου που έχει δοκιμάσει. Το θέμα το εξαντλήσαμε.

 

Δεν το λέω αυτό με εχθρική στάση αλλά δεν ενδιαφέρει κανένα πόσο δύσκολη εβδομάδα είχες. Αν θες να δείξει κάποιος ενδιαφέρον ας ανοίξεις ένα νέο thread με τίτλο "Ο sfaku και η δύσκολη εβδομάδα του".

http://www.noiz.gr/index.php?topic=207766.msg867989;topicseen#new

 

Επιπλέον το thread δεν είναι κάποιο είδος μαύρης τρύπας που τραβάει την προσοχή σου είτε το θέλεις ή όχι. Αν δεν σ' αρέσει δεν το διαβάζεις.

Μπούρδες η κοινότητα έχει κανόνες.

 

Αν σε εξοργίζει μάζεψε τα επιχειρήματα να απαντήσεις γιατί δεν έχουν δίκιο. Αν δεν έχεις όρεξη να απαντήσεις δεν σου φταίει κανείς.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=207766.msg867989;topicseen#new

και επίσης

http://www.noiz.gr/index.php?topic=207766.msg867989;topicseen#new

 

Τελικά όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να σιωπάσεις φωνές με τις οποίες δεν συμφωνείς. Γνώμη μου.

Είπε ο στρατηγός Λι σε ένα φόρουμ με θέμα "να σφαχτούμε μεταξύ μας ή όχι"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

δεν χρειαζεται να γνωρισεις δια ζωσης καποιον για να τον χαρακτηρισεις,δοξα τω θεω εχω γνωριστει δια ζωης με ΠΛΗΘΩΡΑ συμφορουμιτων...ελπιζω να γνωριστω και μαζι σου

 

 

 

Πρόσεχε σάμυ. Μάλλον να χαιρετήσει* στο δασάκι* σου βρωμοκομμούνι θέλει.

 

Αλλά πίσω στο θέμα μας. Ρε σεις τι έπαθε ο φουκαράς ο Λάτσης; Κρίμα. Του τα έλεγε ο μπαμπάς του όμως.

 

*Αtreu, εγώ που είμαι ο απολιτίκ μοντ δε θα σου μιλώ πολιτικά, μόνο θα σου φτιάχνω ρίμες όταν χτυπάς κόφτη, ναι;

Earendil

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω τελειωσει Οικονομικο Νομικης,μαλιστα περασα 16ος (ημανε σπασικλας  ;D ) ,εχω κανει μεταπτυχιακα στο ΝYU  :)

 

Θα ήσανε συμφοιτητής με το κουμπάρο μου, όσο για σπασίκλας εσύ το είπες  

 

 

 

Σε ευχαριστω που εβαλες το βιντεακι μας,ειχα χρονια να το δω  ;)  

 

Αν ΟΝΤΩΣ σου αρεσει,σε ευχαριστω για τα καλα λογια

Το άσθμα είναι συμπαθές, αλλά είναι το μόνο και με τη καμία δεν αποδεικνύει, πως είχες τη δυνατότητα να παίξεις νυχτοκάματο σε σκυλάδικο, λίγο ακόμα και θα ήξερα ακόμα κι εγώ καλύτερη κιθάρα από σένα τον βαράω το Λα ;D ;D ;D

 

δεν χρειαζεται να γνωρισεις δια ζωσης καποιον για να τον χαρακτηρισεις λαλακα  ;),δοξα τω θεω εχω γνωριστει δια ζωης με ΠΛΗΘΩΡΑ συμφορουμιτων...ελπιζω να γνωριστω και μαζι σου

 

 

 

Έχουμε γνωριστεί προσωπικά, προ ΝΟΙΖ και άφτερ, αν εξαερίσεις ;) κάποιους ανθρώπους που γνώρισα επαέ, οι υπόλοιποι είναι ένα μάτσο βιόλες. Το μόνο που αντιλαμβάνονται απ τη ζωή, είναι όπως εσύ πως  θα αγοράσουν καμιά κιθάρα, κανά πετάλι, καμιά ζωή, μπας και αισθανθούν κάποιοι. Φυσικά κατέχετε την απόλυτη αλήθεια. Δεν κακό και ο Μ. Αλέξνδρος την ήξερε.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που αντιλαμβάνονται απ τη ζωή, είναι όπως εσύ πως  θα αγοράσουν καμιά κιθάρα, κανά πετάλι, καμιά ζωή, μπας και αισθανθούν κάποιοι

 

 

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και την εκτιμηση σου.Το ιδιο φανταζομαι κανουν και οι υπολοιποι συμφορουμιτες σου.

 

Το άσθμα είναι συμπαθές, αλλά είναι το μόνο και με τη καμία δεν αποδεικνύει, πως είχες τη δυνατότητα να παίξεις νυχτοκάματο σε σκυλάδικο, λίγο ακόμα και θα ήξερα ακόμα κι εγώ καλύτερη κιθάρα από σένα τον βαράω το Λα

 

δεν επαιζα κιθαρα στα σκυλαδικα, πληκτρα επαιζα και μερικες φορες ντραμς  ;)

 

btw πως καταλαβαινεις απο ενα βιντεο οτι δεν ξερω καλη κιθαρα δεν ξερω,ΤΙ ηθελες να παιξω,solo αλλα Danny Gatton?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό είναι το θέμα. Αν είναι έτσι, που εδράζεις ότι η άποψή μου δεν ενδιαφέρει κανέναν;

 

Γιατί το ίδιο ισχύει για όλους. Οι γνώμες ενδιαφέρουν μόνο αυτούς που θέλουν να τους ενδιαφέρουν. Εκ των προτέρων ολων μας είναι αδιάφορες.

Εκτός αυτού είναι εκτός θέματος.

 

Όπως ίσως δεν θυμάσαι όχι μόνο έχω συμμετάσχει σε όλες τις συζητήσεις περί επικαιρότητας του νόιζ αλλά και ήμουν από τους πολυγραφότερους. Επομένως αυτό που μου καταλογίζεις ως απολυτοσύνη δεν είναι παρά η ιδία άποψη κάποιου που έχει δοκιμάσει. Το θέμα το εξαντλήσαμε.

 

Το τι κουβεντες κάναμε τότε και σε τι επίπεδο είναι ένα θέμα πρός συζήτηση μόνο που δεν είναι το θέμα που συζητάμε τώρα. Το τι κουβέντα γίνεται εδώ είναι άλλο ζήτημα. Βέβαια δεν βοηθάνε και μερικοί μερικοί, I'll give you that.

 

Μπούρδες η κοινότητα έχει κανόνες.

 

Φυσικά και έχει για τους οποίους δεν είσαι ο θεματοφύλακας. Θα στο ξαναπώ λοιπόν, αν θες μην διαβάζεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει για τους οποίους δεν είσαι ο θεματοφύλακας. Θα στο ξαναπώ λοιπόν, αν θες μην διαβάζεις.

Σε μια κοινότητα όλοι είμαστε δυνητικά θεματοφύλακες ή υπενθυμιστές θεμάτων. Δεύτερον, και έτσι να 'τανε, όταν κάνεις δίαιτα για ζάχαρο και η υπόλοιπη οικογένεια γεμίζει το ψυγείο γλυκά, συγκρατείσαι μεν, αλλά σου δημιουργεί έναν εκνευρισμό να ανοίγεις το ψυγείο για να πάρεις το άπαχο γάλα και να βλέπεις μπροστά σου 9 τριόροφες τούρτες.

 

Και με αυτό εννοώ ότι έχει μια επιφανειακή γλύκα να μπούμε όλοι στο νήμα και να γίνει Αρμαγεδδών (ή αλλιώς ναπολιτάνα όλα) *Γιάννη σε πρόλαβα αλλά στην πραγματικότητα μας βγαίνει ξινό. Είναι κακό για την υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το θέμα είναι πάντως αν θα καταφέρουμε κάπως (και με κάποιο τρόπο) να ξανασυνδεθεί η Ελλάδα οικονομικά με τον υπόλοιπο κόσμο.

 

Είναι αδιανόητο σε μια στιγμή που το θέμα είναι υπαρξιακού χαρακτήρα για το αντικείμενο του noiz (μουσική τεχνολογία, αγορά, internet) να παριστάνουμε ότι δεν πρέπει να συζητηθεί από "ένσταση" για ενδεχόμενη κριτική εναντίον των χειρισμών της κυβέρνησης.

 

Αυτό το τελευταίο (η κριτική ή ειρωνεία κατά των χειρισμών της κυβέρνησης) είναι κάτι που θα ήθελα να αποφύγουμε.

 

Την κριτική βέβαια ότι είμαστε καφενείο (επειδή κάποιος είπα κάτι πριν 2 χρόνια) ή ημιπαρανοϊκά post σε ντοπιολαλιά με κεφάλια κακών mod και άλλα τέτοια είμαστε αναγκασμένοι να την υποστούμε? (Ρωτάω, δεν έχω αποφασίσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κριτική βέβαια ότι είμαστε καφενείο (επειδή κάποιος είπα κάτι πριν 2 χρόνια) ή ημιπαρανοϊκά post σε ντοπιολαλιά με κεφάλια κακών mod και άλλα τέτοια είμαστε αναγκασμένοι να την υποστούμε? (Ρωτάω, δεν έχω αποφασίσει)

Εδώ έχεις υποστεί άλλα, σε αυτό θα κολλήσουμε τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εδώ έχεις υποστεί άλλα, σε αυτό θα κολλήσουμε τώρα?

 

Ειλικρινά, αν σου είπε κάποιος ότι θα σε @#$ήσει και θα σου σκοτώσει το σόι, θεωρείς ότι ηθελημένα αφέθηκε ως απειλή και δεν σβήστηκε άμεσα?

 

 

 

 

 

σαμη, please.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, αν σου είπε κάποιος ότι θα σε @#$ήσει και θα σου σκοτώσει το σόι, θεωρείς ότι ηθελημένα αφέθηκε ως απειλή και δεν σβήστηκε άμεσα?

Κανείς δεν μου είπε τίποτε εμένα. Αλλά όταν γίνονται τέρατα και σημεία και το νήμα παραμένει ξεκλείδωτο, θα ήταν τουλάχιστον άκομψο να υπονοείς κομψά ότι απαγορεύεται η κριτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου