Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεύτερον, και έτσι να 'τανε, όταν κάνεις δίαιτα για ζάχαρο και η υπόλοιπη οικογένεια γεμίζει το ψυγείο γλυκά, συγκρατείσαι μεν, αλλά σου δημιουργεί έναν εκνευρισμό να ανοίγεις το ψυγείο για να πάρεις το άπαχο γάλα και να βλέπεις μπροστά σου 9 τριόροφες τούρτες.

 

Είναι δικό σου θέμα αν θα αντισταθείς ή όχι. Δεν μπορείς να ζητάς από κάποιον άλλο να απαγορεύσει την συντήρηση τριόροφων τουρτών στο ψυγείο επειδή εσύ δεν έχεις την εγκράτεια να αντισταθείς στους πειρασμούς. Και στην τελική εγώ που δεν έχω ζάχαρο και θέλω τούρτα γιατί να μην την φάω; :) Τι να κάνουμε, το ίδιο ψυγείο χρησιμοποιούμε.

 

Είναι κακό για την υγεία.

 

Διαφωνώ κάθετα. Είναι εξαιρετικά καλό στην υγεία να ξέρεις γνώμες συνομιλητών σου και ενίοτε να παίρνεις και γνώση που υπο άλλες συνθήκες δεν θα είχες. Ναι, στην διαδρομή γίνονται διάφορα άσχημα αλλά να σου πω, δεν μπορώ να δεχτώ ότι θα στερούμαι κάτι επειδή κάποιοι άλλοι δεν ξέρουν να συμπεριφέρονται. Τι να κάνουμε, υπάρχουν και οι κάφροι, να σκάσουμε κι εμείς για να μην ακούγονται κι αυτοί;

 

Κανείς δεν μου είπε τίποτε εμένα. Αλλά όταν γίνονται τέρατα και σημεία και το νήμα παραμένει ξεκλείδωτο, θα ήταν τουλάχιστον άκομψο να υπονοείς κομψά ότι απαγορεύεται η κριτική.

 

Τελικά έγιναν τέτοια καφριλίκια εδώ (όχι παλαιότερα) ή όχι;

 

Το θέμα είναι πάντως αν θα καταφέρουμε κάπως (και με κάποιο τρόπο) να ξανασυνδεθεί η Ελλάδα οικονομικά με τον υπόλοιπο κόσμο.

 

Φυσικά κι αυτό είναι το θέμα.

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο νήμα για τα capital controls λέει οτι

 

- ο Ατρεου έγινε κομμουνιστής

- δουλεύει στα φανάρια

- κυκλοφορεί με μια αξούριστη 

- θέλει να τον "γνωρίσει" ο SF

 

Και πολλά αλλα άσχετα...

 

Αλλα, πως το έλεγε ο Σαββοπουλος, ένας φαλάκρας απ έξω κι απο μέσα,...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο νήμα για τα capital controls λέει οτι

 

- ο Ατρεου έγινε κομμουνιστής

- δουλεύει στα φανάρια

- κυκλοφορεί με μια αξούριστη  

- θέλει να τον "γνωρίσει" ο SF

 

Και πολλά αλλα άσχετα...

 

Αλλα, πως το έλεγε ο Σαββοπουλος, ένας φαλάκρας απ έξω κι απο μέσα,...

 

 

Στο θέμα αυτό έχουν σβηστεί πολύ περισσότερα από ότι νομίζεις.

Αν o atreu νιώθει ότι τον προσβάλει κάτι από αυτά που έχουν μείνει (και με τον τρόπο που έχουν γραφτεί) ας το υποδείξει.

 

Κατά τα άλλα διαβλέπω μια πρόθεση συντεταγμένου τρολαρίσματος με σκοπό το κλείδωμα.

Είμαι υπομονετικός, αφήσαμε μέχρι τώρα πολλά στη μοίρα τους.

Ας μιλήσουμε τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τουλάχιστον 11 δικά μου  ;D ;D ;D

 

Ναι αλλά είναι το ίδιο που το βάζεις και το ξαναβάζεις.

Για πες μας.

Εσένα σε έπιασε το καπιταλ το κοντρολ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για πες μας.

Εσένα σε έπιασε το καπιταλ το κοντρολ?

 

Σιγα με τον επιασε,ενα τσουπ ειναι η Βουλγαρια απο το Παρανεστι,αυτος που ειναι και Βελουχιωτης   ;D περναει και απο τα βουνα ερπωντας αμα λαχει να πουμε.....

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα με τον επιασε,ενα τσουπ ειναι η Βουλγαρια απο το Παρανεστι,αυτος που ειναι και Βελουχιωτης   ;D περναει και απο τα βουνα ερπωντας αμα λαχει να πουμε.....

 

Ακριβώς, τόσα χρόνια Καμπότζες, Βιετνάμ-Κορέες  ;D ;D ;D

 

Χάρη, πάλι, δεν ζήτησες συγνώμη

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να δω τι θα κανω που μου καηκε η V1 στον Fender τον Deluxe & θελω NOS 12AY RCA blackplate....να βαλω λες καμμια ΡΟΥΣΙΚΗ απο το παζαρι στο Σχιστο?  ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου