Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Για να ξηγιόμαστε... αυτό τώρα (που το αντιλαμβάνομαι ως φυσιολογικό πείραμα που θα συνέβαινε αν αυτά τα λέγαμε σε τραπέζι τρωγοπίνοντας) και που ο σάμης το αντελήφθη (νομίζω) με τον ίδιο τρόπο, το θεωρείτε προσβολή που πρέπει να σβηστεί?

 

 

Το επισημαίνω διότι δεν θέλω κάποιος θα έρθει μετά από 10 σελίδες και να πει ότι το επίπεδο είναι χαμηλό επειδή ο ένας λέει τον άλλο Βελουχιώτη.... κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...Αλλά όταν γίνονται τέρατα και σημεία και το νήμα παραμένει ξεκλείδωτο, θα ήταν τουλάχιστον άκομψο να υπονοείς κομψά ότι απαγορεύεται η κριτική.

 

Ποιο ακριβώς θα έπρεπε να είναι το πρόβλημα μας;To γιατί δεν προσπαθούμε να μιλήσουμε σαν άνθρωποι ή το γιατί δεν κοβόμαστε έγκαιρα αφού δεν το κάνουμε;

 

Το πότε(μαθηματικά) θα κλειδωθεί ένα τέτοιου χαρακτήρα νήμα απλά μεταθέτει το πρόβλημα,αναζωπυρώνει τον τσαμπουκά και ωφελεί δημιουργικά τα μπινελίκια.

 

Δεν γουστάρουμε τους κομμουνιστές/νεοφιλελεύθερους,τους χρειαζόμαστε όμως στην κουβέντα γιατί διαφορετικά πως θα αποδείξουμε πόσο σκάρτοι είναι αλλά από την άλλη μόλις υπερβούν τα(του καθενός) εσκαμμένα το γυρίζουμε στις απειλές.

 

...Οκ.Κάτι για πίτες ολόκληρες και σκύλους χορτάτους λέγαν οι παλιοί.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε αυτό το thread folks, συνοψίζεται το γιατί στην Ελλάδα τώρα πια δεν μπορούμε να επιτύχουμε στοιχειώδη επίπεδα συνεννόησης: γιατί έχουμε μάθει τόσο πολύ πια να κατηγορούμε τους "άλλους", πριν καλά-καλά αντιληφθούμε ποιό είναι το αντικείμενο της κατηγορίας, που ξεχάσαμε ότι βασικά... δεν υπάρχουν "άλλοι". Εμείς είμαστε όλοι και όλοι. Εμείς. Το δάχτυλο εμάς δείχνει.

 

Και μέχρι να συνειδητοποιήσουμε αυτή την βασική αλήθεια, δεν θα υπάρχουμε ούτε εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

12-0, έχουμε χάσει τη μπάλλα λαίμαι, μας πόνεσε ο Μέσης λαίμαι  ;D ;D ;D

 

Σάμη ειλικρινά, αν έχεις κάτι να πεις για το θέμα ρίχτο.

Αν έχει κάτι να πεις που αναφέρεται μόνο σ' εμένα ΜΗΝ το κάνεις.

Ενδιαφέρει τους αναγνώστες ελάχιστα (και εμένα το ίδιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ακριβώς θα έπρεπε να είναι το πρόβλημα μας;To γιατί δεν προσπαθούμε να μιλήσουμε σαν άνθρωποι ή το γιατί δεν κοβόμαστε έγκαιρα αφού δεν το κάνουμε;

 

Το πότε(μαθηματικά) θα κλειδωθεί ένα νήμα απλά μεταθέτει το πρόβλημα,αναζωπυρώνει τον τσαμπουκά και ωφελεί δημιουργικά τα μπινελίκια.

 

Δεν γουστάρουμε τους κομμουνιστές/νεοφιλελεύθερους,τους χρειαζόμαστε όμως στην κουβέντα γιατί διαφορετικά πως θα αποδείξουμε πόσο σκάρτοι είναι αλλά από την άλλη μόλις υπερβούν τα(του καθενός) εσκαμμένα το γυρίζουμε στις απειλές.

 

...Οκ.Κάτι για πίτες ολόκληρες και σκύλους χορτάτους λέγαν οι παλιοί.

Συγγνώμη αλλά δεν βλέπω πού συνδέεται αυτό με τα γραφόμενά μου.

 

Τι είδους απειλή μπορώ να ασκήσω εγώ; Δεν είμαι μοδ.

 

Η συζήτηση είναι μια ανακύκλωση των ίδιων και των ίδιων. Μηδενικές οι αλλαγές από το Περί επικαιρότητας 1.

 

Σε ένα τέτοιο πλαίσιο ακόμη και οι σοβαρές απόψεις αποκτούν έναν μανδύα γραφικότητας.

 

Όσο για τον ισχυρισμό ότι δεν συμμετέχω γιατί δεν με συμφέρει η κουβέντα (γιατί αφορά κριτική στην κυβέρνηση λέει)... Αν ήταν αυτή η σκοτούρα μου, τότε ήταν που θα συμμετείχα.

 

Δεν είναι αυτή. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν φρίττω με απόψεις που διατυπώνονται ούτε ότι δεν έχω τον οπλισμό να επιχειρήσω την αναίρεσή τους.

 

Επιχειρήματα διαθέτω και αρθρωμένο λόγο επίσης. Όρεξη δεν διαθέτω.

 

Δεν ξέρω για τον σκύλο, πάντως εγώ χόρτασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συζήτηση είναι μια ανακύκλωση των ίδιων και των ίδιων. Μηδενικές οι αλλαγές από το Περί επικαιρότητας 1.

 

Και εγώ, σαν τώρα θυμάμαι τις εκτενείς συζητήσεις για τα καπιταλ κοντρολς στο "Περι Επικαιρότητας".... Άντε, το αφήνω διότι έχεις ήδη δηλώσει ότι είχες μία δύσκολη εβδομάδα... Περιέργως, στην περίπτωσή σου, ο Φανφάρας (ποιητής) δεν αμφισβήτησε ότι μπορεί να εργαζόσουν 12 ώρες την ημέρα ή περισσότερες.

 

Μην απορείς που δεν έχεις όρεξη πάντως, κινείσαι σε έναν ιδεολογικό χώρο που μυρίζει εμετό.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάμη ειλικρινά, αν έχεις κάτι να πεις για το θέμα ρίχτο.

Αν έχει κάτι να πεις που αναφέρεται μόνο σ' εμένα ΜΗΝ το κάνεις.

Ενδιαφέρει τους αναγνώστες ελάχιστα (και εμένα το ίδιο).

 

13-0

Εσύ το έκανες προσωπικό σβήνοντας μόνο τα δκαμ μνμ τα 13 τον αριθμό.........και φυσικά έχει σχέση με το θέμα. Εσύ και κάποιοι άλλοι επαέ μέσα, έχετε το αλάθητο και το παρουσιάζεται, όπου και όποτε σας καπνίσει, κάτι σα τα στρατοκάστερ ποτς που δεν ανοίγει ρουθούνι περί πολιτκής κλπ κλπ

 

Είναι το βράδυ απόψε θλιβερό

κι εμείς θα το γλεντήσουμε το βράδυ

Όσοι έχουμε το μάτι μας ογρό

 και μέσα μας τον Άδη.............Gala λαίμαι φίλοους, όχι 20% ανεργία σε μια χώρα βιομηχανική εδώ και χρόνια. Πειραματίσου, δεν είναι κακό, απλά δεν είσαι ο μάστερ, ακόμα.

Όταν το πάρεις το phd το συζητάμε, στα περί πολιτικής.

  Ειδάλλως κόψε τον αυταρχισμό, δεν σε έβρισα ΠΟΤΕ, αντιθέτως με κατονόμασες και απαξιείς να επανορθώσεις.

 Σβήστο κι αυτό να πάμε στα 14, μη νομίζεις πως δεν προλαβαίνουν κάποιοι να τα διαβάσουν .  

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου