Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@sfaku

Δεν υπάρχει κουβέντα καφενείου. Έχουν υπάρξει κάποιες πολιτικές κουβέντες, σίγουρα, αλλά γίνεται πολιτισμένη κουβέντα.

Εννοείς σίγουρα εκεί που κάποιος έψαχνε ένα ΒΡΩΜΟΚΟΥΜΜΟΥΝΙ για να του σκοτώσει το σόι;

 

Ξέρεις δεν είναι και πολύ κομψό να μπαίνεις μόνο και μόνο για να μας πείς ότι δεν γουστάρεις

Η κομψότητα νομίζω μας τελείωσε εκεί που άρχισε το χοντροβρισίδι, οι χαρακτηρισμοί δεκαετίας του '50 και οι απειλές. physical, όχι λεκτικές.

 

γιατί τελικά δεν ενδιαφέρει κανένα.

Αυτό που λες, δεν με ενδιαφέρει.

 

Είμαι ένα αρκούντως παλιό μέλος εδώ μέσα για να έχει βάρος η γνώμη μου όσο οποιουδήποτε άλλου.

 

Σιχαίνομαι την απολυτοσύνη απόψεων εδώ μέσα. Θα θυμάστε ίσως επίσης ότι δεν με χαρακτήριζε.

 

Μπαίνω στο φόρουμ μετά από μια πολύ ζόρικη εβδομάδα για να χαζέψω τίποτε και όχι για να χαζέψω με αυτά που διαβάζω.

 

Και με εξοργίζει οι φορείς συγκεκριμένων απόψεων και κάτοχοι συγκεκριμένων θέσεων να απαντούν σε αυτό με το "ναι, αλλά έχουμε δίκιο". Ορατότης μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

THREAD HAS JUST UPGRADED TO "BOXING PUB". Ειδοποιήστε με όταν γίνει upgrade σε ρινγκ. Το box με ξεκουράζει.

 

width=600 height=399http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.2149480!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/article_635/boxing12n-2-web.jpg[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capital controls εχουμε ως γνωστον επειδη σε 5 μηνες ειχαν φυγει 40 δις και ειχαν ερθει 100 εκατ.Οπότε η κυβερνηση επρεπε να βρει ενα προσχημα να επιβαλει τα  cc και το βρηκε με το περιβοητο δημοψηφισμα και το οποιο αξιοποίησε στο επακρο.... :-[

 

Αυτα για να μην πιστευουμε τις κουταμαρες οτι δηθεν το επεβαλε η ΕΚΤ.

 

Η ουσια ειναι μπηκαν επειδη καποιοι τραβαγαν συνεχεια και τα εβγαζαν εξω ως επι το πλειστον (τα υπολοιπα κρυβονται σε εταιρείες που φυλασσονται 24/7).

 

Αφου λοιπον μπηκαν τα CC εξ'αιτίας αυτων ας μπει ενας περιορισμος σε αυτους 10 ευρω την ημερα και αν θελουν περισσοτερα ας φερουν πισω τα ''εξω''  ::)

 

Οσο για αγορες απο internet απο 2016 και μετα δηλ 4-5 ετη πριν αρθουν εντελως τα CC, εκει γυρω στα τελη 2018 στην καλυτερη....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς σίγουρα εκεί που κάποιος έψαχνε ένα ΒΡΩΜΟΚΟΥΜΜΟΥΝΙ για να του σκοτώσει το σόι;

Η κομψότητα νομίζω μας τελείωσε εκεί που άρχισε το χοντροβρισίδι, οι χαρακτηρισμοί δεκαετίας του '50 και οι απειλές. physical, όχι λεκτικές.

 

Αυτά δεν τα είδα στο συγκεκριμένο thread. Δεν ξέρω αν σβήστηκαν μηνύματα. Αν έγιναν κακώς έγιναν και από μεριάς σου έχεις ένα δίκιο.

 

Αυτό που λες, δεν με ενδιαφέρει.

Αυτό που λες, δεν με ενδιαφέρει, κοκ.

 

Είμαι ένα αρκούντως παλιό μέλος εδώ μέσα για να έχει βάρος η γνώμη μου όσο οποιουδήποτε άλλου.

 

Το πόσο παλιό μέλος είσαι δεν αλλάζει το βάρος της γνώμης σου, είναι το ίδιο για όλους, δεν αποκτάμε γαλόνια.

 

Σιχαίνομαι την απολυτοσύνη απόψεων εδώ μέσα. Θα θυμάστε ίσως επίσης ότι δεν με χαρακτήριζε.

 

Συγνώμη αλλά το "κάθε κουβέντα που περιέχει απόψεις πολιτικές είναι επιπεδου καφενείου" είναι ο ορισμός της απόλυτης άποψης.

 

Μπαίνω στο φόρουμ μετά από μια πολύ ζόρικη εβδομάδα για να χαζέψω τίποτε και όχι για να χαζέψω με αυτά που διαβάζω.

 

Δεν το λέω αυτό με εχθρική στάση αλλά δεν ενδιαφέρει κανένα πόσο δύσκολη εβδομάδα είχες. Αν θες να δείξει κάποιος ενδιαφέρον ας ανοίξεις ένα νέο thread με τίτλο "Ο sfaku και η δύσκολη εβδομάδα του".

Επιπλέον το thread δεν είναι κάποιο είδος μαύρης τρύπας που τραβάει την προσοχή σου είτε το θέλεις ή όχι. Αν δεν σ' αρέσει δεν το διαβάζεις.

 

Και με εξοργίζει οι φορείς συγκεκριμένων απόψεων και κάτοχοι συγκεκριμένων θέσεων να απαντούν σε αυτό με το "ναι, αλλά έχουμε δίκιο". Ορατότης μηδέν.

 

Αν σε εξοργίζει μάζεψε τα επιχειρήματα να απαντήσεις γιατί δεν έχουν δίκιο. Αν δεν έχεις όρεξη να απαντήσεις δεν σου φταίει κανείς.

 

Τελικά όλα αυτά είναι δικαιολογίες για να σιωπάσεις φωνές με τις οποίες δεν συμφωνείς. Γνώμη μου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική παράκληση από κάποιον που σταμάτησε να συμμετέχει ενεργά στο νήμα, αλλά που συνεχίζει να το παρακολουθεί γιατί το βρίσκει τρομερά ενδιαφέρον: μείνετε σας παρακαλώ πολύ στα επιχειρήματα και τα γεγονότα που τα υποστηρίζουν και όχι στις προσωπικές επιθέσεις και ειρωνείες. Συνεχίζω να το διαβάζω γιατί συνεχίζω να μαθαίνω, όχι γιατί θέλω να δω ποιός θα την πει σε ποιόν.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι θα πάρει ο κύριος?

 

 

Το ''κεφάλι'' του μοναδικού μονδεράτορα που με διδακτικό ύφος και ήθος κυκλοφορεί στο πόρδουμε- πλην του ιδιοκτήτη που επίσης κάνει τα στραβά μάτια στο σουρεαλισμό.

  Αφιερωμένο στην ομήγυρη, πραγματικά υπέροχο. Βγάζει τον αληθινό πόνο ενός Έλληνα που δεν είχε τα κότσια να περάσει σε Ελληνικό πανεπιστήμιο-θα πει πως ΔΕΝ ήθελε, δούλεψε υχθυέμπορας στο ΝΥ και συγχρόνως έκανε μεροκάματα στα τοπικά σκυλάδικα, να βγάλει τα σπούδαστρα. Δούλεψε 15 χρόνια σε τράπεζα, είχε κάνει μεταπτυχιακή το Λένιν, κονομολόγος το επάγγελμα .................Απλά απ τη πουλί μελέτη στο ινδερνέτι περί κονομικώνε και Φένδερε ξέφυγε στη στρατόσφαιρα και αδυνατεί να αντιληφθεί-καθότι αποφεύγει να τους γνωρίσει δια ζώσης- με ποιούς ανθρώπους ομιλεί και παραληρεί.

  Χαρη κάτσε και κάνε τα μαθήματά σου στην Ισαπανία λαίμαι, όφελος θα έχεις από μια βιομηχανική χώρα που εδώ και μια εικοσαετία έχει άνω του 20%+ ανεργία και παρακολουθεί Μπάρτσα και Ρεάλ. Είμεθα στο δεύτερο χέρι σανό, το τρίτο οσονούπω, βρέχει κιόλας, πάει καλά η σοδειά.

 

  Για το φίλο μου το Νδίνο, μείνε ρε φίλε μη φεύγεις, τώρα είναι τα ωραία, οι παντογνώστες βγαίνουν τελευταίοι, είναι ασταμάτητοι, δεν ολοκληρώνουν ποτέ , απλά από χόμπυ βαράνε  ;D ;D ;D 

   

 

Φεγγάρια ψεύτικα που ερωτεύτηκα..........................δεν περιμένω πια, όλα είναι πσέμα λαίμαι  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει τον αληθινό πόνο ενός Έλληνα που δεν είχε τα κότσια να περάσει σε Ελληνικό πανεπιστήμιο-θα πει πως ΔΕΝ ήθελε,

 

εχω τελειωσει Οικονομικο Νομικης,μαλιστα περασα 16ος (ημανε σπασικλας  ;D ) ,εχω κανει μεταπτυχιακα στο ΝYU  :)...σε αντιθεση με το Βαρουφακη ,που ηταν συμμαθητης μου στο σχολειο,επρεπε να δουλεψω για να σπουδασω στις ΗΠΑ ,μια και με βρηκε η...υποτιμηση στο φτερο οταν πηγα  ;)

 

Αφιερωμένο στην ομήγυρη, πραγματικά υπέροχο.

 

 

 

Σε ευχαριστω που εβαλες το βιντεακι μας,ειχα χρονια να το δω  ;)  

 

Αν ΟΝΤΩΣ σου αρεσει,σε ευχαριστω για τα καλα λογια

 

Απλά απ τη πουλί μελέτη στο ινδερνέτι περί κονομικώνε και Φένδερε ξέφυγε στη στρατόσφαιρα και αδυνατεί να αντιληφθεί-καθότι αποφεύγει να τους γνωρίσει δια ζώσης- με ποιούς ανθρώπους ομιλεί και παραληρεί.

 

δεν χρειαζεται να γνωρισεις δια ζωσης καποιον για να τον χαρακτηρισεις λαλακα  ;),δοξα τω θεω εχω γνωριστει δια ζωης με ΠΛΗΘΩΡΑ συμφορουμιτων...ελπιζω να γνωριστω και μαζι σου

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου