Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτικό του BB preamp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

;D ;D ;D

 

Να πω και τη γνώμη μου...

Αν μπεις στο τριπάκι, δεν υπάρχει πριαμπ που μπορεις να παντρευτείς.

Πρεπει να τα δοκιμάσεις ολα, και μετα, μια ακομα φορα και παλι...

Αυτο που μαθαίνεις στην πορεία ειναι ποια δεν σου αρέσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για πιο οικονομικο, αν και καμμια σχεση με το soul food σε ηχο και ευρος, αλλα still αρκετα γλυκο και χρησιμο στ αυτια μου, κοιτα / ακου και το LPB-1 της EHX, λογικα το βρισκεις με 40e max :)

 

Αλλα καλυτερα πηγαινε για το soul food σ αυτα τα χρηματα αφου ειναι εντος budget :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και πάλι ευχαριστω για τις συμβουλές και τις προτάσεις σας. Να κάνω μια ερώτηση:

Μήπως και κάποιο από τα παρακάτω 2 πετάλια κάνει τη δουλεια του BB ή του soul food

1) Caline CP-12 Pure Sky Overdrive & Booster

2) Marshall Bluesbreaker 2

 

Ρωτάω...γιατί και τα 2 τα βρίσκω σε αγγελίες...οπότε έχουν το πλεονέκτημα οτι μπορώ να τα ακούσω...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστώ....θα μελετήσω τις προτάσεις σας. Ειδικα το Caline  και το soul food...αλλά θα δω και τα βιντεακια...

 

Ειλικρινά νομίζω με καλύψατε...

 

Μετά θα αρχίσει ο αγώνας να τα βρω...:)

 

To Caline καλύτερα ξέχνα το. Και γενικότερα τα Caline... Τα είχα και τα δύο (BB Preamp και Caline) και σε διαβεβαιώ ότι το Caline έχει τόση σχέση με το BB Preamp όση κι εσύ με την εκτροφή πυγολαμπίδων.

Χίλιες φορές τα Drivetrain και Soul Food, από άποψη επιλογών και σχέση ποιότητας τιμής.

 

 

Σε κάθε περίπτωση, δοκίαμσε ότι μπορείς πριν το αγοράσεις. Τα Soul Food και Visual Sound τα έχουν και στην Αθήνα τα μαγαζά. Μπορεί τελικά να αξίζει να μαζέψεις χρήματα για να βρεις ένα BB μεταχειρισμένο.

Προσωπικά είναι to αγαπημένο μου drive και το είχα πάρει μεταχειρισμένο εδώ στο Noiz για 120 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια διόρθωση...δε μου αρέσουν οι Zeppelin...τους λατρεύω....:)

 

Θα το τσεκάρω και αυτο...αν και ξεφεύγει απο αυτο που ψάχνω...η αλήθεια είναι όμως οτι πλησιάζει...μέχρι στιγμής πάντως τείνω προς το soul food...οπότε πρέπει να πάω να το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Προσωπικά είναι to αγαπημένο μου drive και το είχα πάρει μεταχειρισμένο εδώ στο Noiz για 120 ευρω.

Οταν ο tamtam γράφει κάτι τέτοιο το καλυτερο ειναι να το διαβάσεις με προσοχή και με σεβασμό στη ΓΝΩΣΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οταν ο tamtam γράφει κάτι τέτοιο το καλυτερο ειναι να το διαβάσεις με προσοχή και με σεβασμό στη ΓΝΩΣΗ

 

:o ;D

δεν καταλαβαινω γιατι το λες, αλλα μου αρεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ οτι ίσως είναι το καλύτερο (το ίσως το βάζω γιατι δεν έχω πείρα).

 

Αυτο μου με ενοχλεί στο συγκεκριμένο πετάλι είναι το κόστος του....δηλαδή, αν είναι οντως το καλύτερο προτιμώ να το φτιάξω μιας και τα υλικα κοστίζουν μόνο 30-40 ευρώ...αλλά αν έβρισκα ένα έτοιμο παρόμοιο με το ΒΒ να γλιτώσω τον κόπο τότε θα έπαιρνα αυτό...για αυτο και ρωτάω για εναλλακτικό...

 

πχ ένα Α/Β true by pass looper κοστίζει να το φτιάξεις 18 ευρω...ακόμα και οι κλώνοι του κοστίζουν 40 ....γιατι τα πουλάνε 80 και 100 δε μπορώ να καταλάβω....μιλάμε για ένα πετάλι που δεν έχει καν κύκλωμα...

 

κάπως έτσι σκέφτομαι οτι 120 ευρώ+ για το ΒΒ είναι πολλά...αλλα είναι μονόδρομος... τότε μάλλον θα το φτιάξω καλύτερα...

 

Για να μην μακρυγορώ..αν πχ ή ετυμηγορία ήταν οτι το καλύτερο εναλλακτικο ειναι το soul food και κάνει την ίδια δουλειά...τότε προτιμω αγοράσω αυτο απο το να αρχίζω να φτιάχνω custom πεταλι που δε θα έχει αξια μεταπώλησης.

 

ΥΓ: ο κολλητος μου θα το φτιάξει...εγω διαβάζω κυκλώματα κτλ...αλλα κολητήρι δεν πιάνω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o ;D

δεν καταλαβαινω γιατι το λες, αλλα μου αρεσε!

 

Έχω πάρει το vibe της lovepedal απο σένα Βασίλη (το οποίο ξαναπουλησα οταν πήρα το mobius), σε διαβάζω, και ξερω οτι ΕΙΣΑΙ πολυ ψαγμένος, εχοντας δοκιμάσει ενα σωρό πεταλια...

Γιαυτο το λεω...

Ελπίζω να περνάς καλα εκεί στα ξένα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου