Προς το περιεχόμενο

Καλύτερα Παράφωνος παρά Βουβός και Άφωνος (?)...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

υπάρχουν πολλές φορές όταν επισκέπτομαι την κατηγορία των clips, που νοιώθω άβολα όταν καλούμαι να εκφέρω την γνώμη μου για την δημιουργική έκφραση κάποιου, γιατί αισθάνομαι (ειδικά αν αυτό που έχω να πω δεν είναι "ευχάριστο") ότι κριτικάρω εκ του ασφαλούς... ::)

 

σήμερα όντας άσχημα γριπιασμένος και με την διάθεση για δουλειά γραμμένη στις καλένδες, ψαχούλευα έναν αρχαίο fireball που είχα βρει πριν μέρες στην αποθήκη...

έπεσα λοιπόν πάνω σε ένα μειλίχιον άσμα που είχα γράψει προ +15ετίας για τρυφερήν ύπαρξην...

το ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του όμως είναι ότι  το "λάλησα" ο ίδιος (και είναι από τα ελάχιστα καταγεγραμμένα που το "τόλμησα"... έρως ανίκατε μάχαν βλέπετε)... ;D ;D ;D

 

έτσι το θεωρώ ιδανικό για να "εκτεθώ" κι εγώ και το "ανεβάζω" χωρίς δεύτερη σκέψη βορά στο πλήθος... θάψτε ελεύθερα... 8) ;D ;D ;D

 

 

AllhMiaMera.mp3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν οι Moody blues συνάντησαν τους Poll..... ;D  Η κοπέλα ντυνόνταν χίππικα και κουβαλούσε ταγάρι....; :D 

  Τι γλυκιά φωνή είναι αυτή βρε; Δεν το περίμενα από σένα, αλλά φαντάζομαι (εάν κρίνω από την φωτό) δεν είναι έτσι τώρα έ;

  Ωραίο τραγουδάκι, στην εποχή του (μπορεί και τώρα, ποτέ δεν ξέρεις) ίσως έκανε επιτυχιούλα.

Περαστικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ηταν ετσι οι παραφωνοι....100% τονικα σωστος εισαι και εχεις και ωραια χροια....αν προσεξεις λιγο το φραζαρισμα σου,αλλαξεις κουρεμα και κανεις και ριζικη αποτριχωση σε βλεπω να κανεις καριερα  σε boy band  ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μια χαρά φωνή έχεις.

Από αντροπή την έθαψες λίγο μου φαίνεται στου μιξ.. ;)

Η εισαγωγή μου θύμισε λίγο Holiday (Zgorpions) και το πνευστό, Stairway (όχι Zgorpions).

 

Όταν οι Moody blues συνάντησαν τους Poll..... ;D

 

Και μαυτόν συμφωνάω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγκρινω , σε μανατζαρω αν θες  ;D

Και γω δεν καταλαβα που ειαι το "πρόβλημα " με τη φωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό.

+1

 

...πες μας τώρα και το πρόβλημα πού ήταν...

Τι τα θες και τα σκαλιζεις? Πικρη ιστορια. Ο πλουσιος (εφοπλιστης) πατερας της δεν τον ηθελε, βλεπεις ο τοτε νεαρος Npap σπουδαζε για VIP ηχοληπτης και παραλληλα δουλευε στο καρναγιο για το μεροκαματο, ενω καποια βραδια επαιζε μπουζουκι σε ταβερνες του λιμανιου. :(

Μια ακομη τραγικη ιστορια αγαπης αναμεσα σε δυο νεα παιδια που αγαπιοντουσαν, αλλα τελικα τους χωρισαν οι ταξικες και οικονομικες διαφορες...eyeroll.gif 

 

date.gif

pap.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο μεταλλο εχεις φιλος.

 

ΥΓ. 9 στα 10 σιντακια του ειδος αυτου που κυκλοφορανε σημερις, δεν εχουν καλυτερη φωνη.

(ουτε καλυτερη μουσικη ή στιχο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίο τεμάχιο και πολύ ρομαντική η φάση.

Ωραία ενορχηστρωμένο και φυσικά, ηχογραφημένο.

 

Να πω και τη μαλαρία μου κι εγω σαν παιδάκι. ;)

Μετά απο χρόνια που με απασχολούσε το θέμα της ερμηνείας, (γιατί δεν μου άρεσα όταν με άκουγα) κατέληξα πως τα στυλ τραγουδίσματος στο ελληνικό στερέωμα έχουν ως εξής:

 

1. Λαϊκοπόπ (κλάψα) - αστέρες της Παραλιακής και οδού Πειραιώς

2. Έντεχνο (σοβαροφανής αλλά "αντρίκια" κλάψα) - Πυξ - λαξ, κλπ

3. Ελληνικό Ροκ (τσαντισμένη κλάψα) - Τρύπες και απόγονοι.

4. Τουρνέικο ("ελαφρύ" - εφηβική ρομάντζα) - Poll και απομεινάρια.

 

Ως προς την τραγουδιστική σου ερμηνεία λοιπόν, που είναι άψογη εκτελεστικά, εμπίπτει στην κατηγορία 4, των παραπάνω. Αν το κράτησες κρυφό γιατί κάτι δεν σου "πήγαινε", λάβε υπ' όψη πως σε πολλούς αρέσει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου