Προς το περιεχόμενο

Καλύτερα Παράφωνος παρά Βουβός και Άφωνος (?)...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Όταν οι Moody blues συνάντησαν τους Poll..... ;D

 

Φώτιε είσαι τεράστιος... ακόμα και τώρα με την απόσταση του χρόνου δεν θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα... 8)

 

Η κοπέλα ντυνόνταν χίππικα και κουβαλούσε ταγάρι....; :D

 

χο χο... το τελείως αντίθετο... γιατρός με Prada κόρη μεγαλομπάτσου... αλλά φαίνεται όλοι κρύβουμε ένα "χίπη" μέσα μας... το κατάλληλο μάλλον τριγκάσρισμα λείπει για να εκδηλωθεί κατά συνθήκη σε κάποια μορφή... ο Χαλκιδαίος πατριώτης μ', από μια πλευρά κοντά έπεσε για το στορυ...  ;D

 

Τι γλυκιά φωνή είναι αυτή βρε; Δεν το περίμενα από σένα, αλλά φαντάζομαι (εάν κρίνω από την φωτό) δεν είναι έτσι τώρα έ;

 

η φωνή της "επιτήδευσης" παραμένει η ίδια (η χρήση της ελαττώθηκε μέχρι εξαφάνισης)... στην καθημερινότητα και ειδικά στην δουλειά ήταν και παραμένει η ίδια "γκαρίκλα" (αν ακούσει το άσμα συνεργάτης μου που δεν με ξέρει καλά, η αντίδραση του μπορεί να κυμανθεί από το να σταυροκοπιέται κατ ελάχιστον, μέχρι το να καταταχτεί στους isis)... ;D

 

Αν ηταν ετσι οι παραφωνοι...

 

Νικόλα, το θέμα το έθεσα και από την πλευρά του "δισταγμού - φόβου" που πολλοί κουβαλάμε σε σχέση με μια επαγγελματική ή άλλη περσόνα που πλασάρουμε (κυρίως αμυνόμενοι σε "θέσφατα" συμπεριφοράς) και μας αποτρέπει από το να ¨εκθέσουμε" κάτι που καλώς ή κακώς κρίνουμε ότι δεν συμβαδίζει με αυτήν... και μην νομίζεις... το noiz όλα αυτά τα χρόνια φαντάζομαι έχει στοιχίσει αρκετά στο πορτοφόλι πολλών ψυχαναλυτών...;D

 

αν προσεξεις λιγο το φραζαρισμα σου,αλλαξεις κουρεμα και κανεις και ριζικη αποτριχωση σε βλεπω να κανεις καριερα  σε boy band  ;D ;D

 

α όλα κι όλα... μη βάζεις ιδέες στην Σοφία και με δω σε κανα pouro band περιμένοντας την ανάπτυξη...  ;) ;D

 

@ otto## - @ RayDTutto - @ Waterfall-K - @ Spyros Delta

φίλοι ευχαριστώ από καρδιάς για τις φιλοφρονήσεις...

 

@ Earendil - Γιάννη ελπίζω εκαλύφθης με τα ανωτέρω... ;)

@ LK -  Λάκη στα περί "προβλήματος" το αυτόν... για το μανατζάρισμα αν περιλαμβάνει video clips με τα μονδέλα σου, θα μπω σε πειρασμό σίγουρα...  ;D

 

@ yameth - συνγεροντάκι μου εν πολλοίς βίοι παράλληλοι...  ;)  8)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν εξαιρέσουμε πως σιχαίνομαι τα φρικουλιάρικα βαλαντοειδή τύπου βόιδι μπλουζ και Πολ, το άσθμα ήταν αντιπροσωπευτικό για το είδος, καλοπαιγμένο καλοηχογραφημένο και η φωνή μια χαρά.

 

Νταξ δεν με φτάνεις σε ποιότητα, μέταλλο και χροιά φωνής, αλλά δεν γεννήθηκαν και όλοι Παράγκες έτσε?

  Σε βάνω 0 για το άσθμα και τγία για τη φωνή  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

respect. Οτι θα μπορουσα να πω το ειπαν άλλοι φίλοι.

Πολύ ωραια φωνή, τι γλυκειά χροια!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

respect. Οτι θα μπορουσα να πω το ειπαν άλλοι φίλοι.

Πολύ ωραια φωνή, τι γλυκειά χροια!

 

Ετσι.

Ωραια χροια και ιδιαιτερη.

Και του λογου σε περιμενα με πιο "θηριωδη" φωνη αλλα.... ;D

Το τραγουδισμα νομιζω οτι "περναει" την ιστορια που λεει το κομματι.

Ολα ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν εξαιρέσουμε πως σιχαίνομαι τα φρικουλιάρικα βαλαντοειδή τύπου βόιδι μπλουζ και Πολ...

 

και μόνο που το άκουσες περιποιεί τιμήν ύψιστη δι εμέ δάσκαλε.. και αποδεικνύει κάτι που καιρό υποψιαζόμουν... κατά βάθος με ηγαπείς μπαγασάκο (και είναι αμοιβαία τα αισθήματα το ξέρς)...  :-*  8)

βεβαια αυτόν δεν εξαιρεί την ανακούφιση μου που δεν φοίτησα στην σχολή των παράγκας, γιατί δεν θέλω καν να φανταστώ τι θα γινόταν αν της αφιέρωνα τραγουδώντας τον κιόλας μελιστάλαχτα τον "Κυριάκο" ας πούμε...  :P ;D ;D ;D

 

@ noe13  @ otto## - α ρε πονηρόφατσες... μια χαρά πήγε (χωρίς παιδιά ευτυχώς) κι όταν με το καλό έληξε, το άσμα χρησιμοποιήθηκε για λίγο και σε άλλες ως φοίνικας που αναγεννιόταν από τις στάχτες του ξαναγραφόμενο υποτίθεται δια εκάστην... μέχρι να βρεθεί στο δρόμο μου η Σοφία που δεν το έχαψε ότι γράφτηκε γι αυτήν και για να με τιμωρήσει με παντρεύτηκε... :P ;D ;D ;D

 

@ cos_dr @ gvour thanx Κωστή και Γεώργιε...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γλυκιά φωνή είναι αυτή βρε; Δεν το περίμενα από σένα, αλλά φαντάζομαι (εάν κρίνω από την φωτό) δεν είναι έτσι τώρα έ;

Το σχόλιο του cigaret, καθώς και του yameth περί κατηγορίας τραγουδιστών της εποχής τύπου Τουρνά, ήταν οι πρώτες σκέψεις μου καθώς το ακουγα ;)

Το άκουσα πολυ ευχάριστα, δεν άκουσα παραφωνίες. Όπως έγραψε και ο ποιητής...χάνεται το όνειρο το τραγούδι όμως μενει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν με "πηγε" παντως εκει (τουρνα κλπ)

Σε κατι καινουρια "εντεχνα" (μη σκυλαδικα εστω) πιο πολυ με πηγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου