Προς το περιεχόμενο

O Axl Rose στην θέση του τραγουδιστή Brian Johnson(AC/DC).


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

μακάρι να ερχόντουσαν και από εδώ. ο Axl είναι ο καλύτερος τραγουδιστής των AC/DC μετά τον Bon Scott.

Έλα πες την αλήθεια, μας κάνεις πλάκα  :D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλα πες την αλήθεια, μας κάνεις πλάκα  :D

 

τρολάρω προφανώς, αλλά δεν κάνω πλάκα. ο Axl είναι φωνάρα, αν και σε πολλούς δεν αρέσει η χροιά του, και σχεδόν σε όλους το στυλ του και η συμπεριφορά του. Αλλά είναι έτη φωτός καλύτερος απο τον Johnson, ο οποίος δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

τρολάρω προφανώς, αλλά δεν κάνω πλάκα. ο Axl είναι φωνάρα, αν και σε πολλούς δεν αρέσει η χροιά του, και σχεδόν σε όλους το στυλ του και η συμπεριφορά του. Αλλά είναι έτη φωτός καλύτερος απο τον Johnson, ο οποίος δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο.

 

OK πάω πάσο.

 

Όμως...  Έχοντας παρακολουθήσει live και τους δύο: Μεγαλύτερο μουγκοθόδωρο, πιο τεράστια μούφα, πιο ανείπωτο νιαούρισμα, μεγαλύτερη φαλτασαδούρα, πιο μαύρο χάλι, από τον Axl, δεν έχω ακούσει.

 

Αντίθετα, ο Johnosn με μια λέξη, ήταν κύριος  8)

 

Επίσης, το live των GnR το έχω με διαφορά ως το πιο μάπα που έχω παρακολουθήσει ever- και έχω δει αρκετές μπάντες.

 

Στον αντίποδα, οι ACDC ήταν το πιο fun/ χτύπημα/ διασκέδαση live ever.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK πάω πάσο.

 

Όμως...  Έχοντας παρακολουθήσει live και τους δύο: Μεγαλύτερο μουγκοθόδωρο, πιο τεράστια μούφα, πιο ανείπωτο νιαούρισμα, μεγαλύτερη φαλτασαδούρα, πιο μαύρο χάλι, από τον Axl, δεν έχω ακούσει.

 

Αντίθετα, ο Johnosn με μια λέξη, ήταν κύριος  8)

 

Επίσης, το live των GnR το έχω με διαφορά ως το πιο μάπα που έχω παρακολουθήσει ever- και έχω δει αρκετές μπάντες.

 

Στον αντίποδα, οι ACDC ήταν το πιο fun/ χτύπημα/ διασκέδαση live ever.

 

Καλά, με τόση τρεχάλα δεν του μένει και πολύ ανάσα... Για πιό live των GnR λες?

 

Τιποτα το ιδιαιτερο ισως, αλλα ο Brian Johnson ηταν/ειναι οτι πιο κοντινο στον Bon Scott.

 

ίσως αυτό ακριβώς να ήταν το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, με τόση τρεχάλα δεν του μένει και πολύ ανάσα... Για πιό live των GnR λες?

 

Το ένα και μοναδικό στο Ολυμπιακό Στάδιο- τα επτά χιλιάρικα που ακόμα κλαίω  ;D

 

Ο ορισμός της μάπας...  :P

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα και μοναδικό στο Ολυμπιακό Στάδιο- τα επτά χιλιάρικα που ακόμα κλαίω  ;D

 

Ο ορισμός της μάπας...  :P

 

σε καταλαβαίνω, ήμουν εκεί... Αν και στα 15 μου τότε, μου κάλυψαν όλες τις απαιτήσεις μου για rock στερεότυπα... Πολύ περπάτημα στο γυρισμό όμως.

 

Παρότι ο Axl έχει αυτόν τον ψυχαναγκασμό να τρέχει σαν κατσίκι, συν οι καταχρήσεις, η φωνή παραμένει φωνή. Και τα θέματα που γράφει δεν είναι και τα πιο εύκολα τραγουδιστικά, νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

σε καταλαβαίνω, ήμουν εκεί... Αν και στα 15 μου τότε, μου κάλυψαν όλες τις απαιτήσεις μου για rock στερεότυπα... Πολύ περπάτημα στο γυρισμό όμως.

 

Παρότι ο Axl έχει αυτόν τον ψυχαναγκασμό να τρέχει σαν κατσίκι, συν οι καταχρήσεις, η φωνή παραμένει φωνή. Και τα θέματα που γράφει δεν είναι και τα πιο εύκολα τραγουδιστικά, νομίζω.

Μπορεί να ήμασταν κάπου εκεί κοντά λοιπόν. Πάντως όπως σου είπα, δεν ενθουσιάστηκα  ;D

 

Αντίθετα- και ελπίζω να ήσουν εκεί γιατί ήταν εμπειρία-  όταν παρακολούθησα τον 67χρονο Dio με τους Sabbath, έφυγε το έδαφος κάτω από τα πόδια μου. Και εκεί ξεχώρισαν οι άντρες από τα αγόρια  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να ήμασταν κάπου εκεί κοντά λοιπόν. Πάντως όπως σου είπα, δεν ενθουσιάστηκα  ;D

 

Αντίθετα- και ελπίζω να ήσουν εκεί γιατί ήταν εμπειρία-  όταν παρακολούθησα τον 67χρονο Dio με τους Sabbath, έφυγε το έδαφος κάτω από τα πόδια μου. Και εκεί ξεχώρισαν οι άντρες από τα αγόρια  ;D ;D ;D

 

ε ναι, μουσικά δεν ήταν τίποτα το τρομερό, συνονθύλευμα διαθέσεων, αλλά γενικά οι GnR είναι κεφάλαιο προς επιστημονική μελέτη. Τι δυναμική και ταλέντο είχε αυτό το group και πως εξελίχθηκε.

 

ο Dio είναι άλλο κεφάλαιο. Τον είχα δει μόνο του κάπου το 93-94. τους Sabbath τους είδα το 2001 με Ozzy. Μεγάλα ονόματα. Τεράστιοι.

 

Κανένας από όλους αυτούς για τους οποίους μιλάμε στα fora και καμιά φορά τσακωνόμαστε αν είναι καλοί ή όχι, δεν είναι γνωστός τυχαία. όλοι τους έχουν κάτι που τους έκανε να ξεχωρίσουν. και όλα είναι υποκειμενικά βέβαια, ειδικά όπου υπάρχει ζήτημα αισθητικής.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι δυναμική και ταλέντο είχε αυτό το group και πως εξελίχθηκε.

 

 

Να αποσαφηνίσω: Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό. Οι τύποι είχαν αυτό το «κάτι»- το οποίο ξεχώρισε. Δισκογραφικά, ακόμα και σήμερα τους ακούω και τους απολαμβάνω σε πολλές εκδοχές τους.

 

Το «ζωντανό» κομμάτι είναι που μου γεννά αντιρρήσεις.

 

Αλλά εδώ αμφότεροι έχουμε δει live τον Dio, τι να λαίμαι τώρα...  ;D 8)

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου