Προς το περιεχόμενο

HEELP! προβλημα με VST plug in


babisgibson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,εχω το guitar rig και θελοντας να το χρησιμοποιησω σαν vst plug in στο audacity (πρόγραμμα ηχογράφησης).Εψαξα και βρηκα tutorials τα οποια ακολουθησα κατα βημα (κατεβασμα vst bridge, μεταφορα  .dll αρχειου στα plug in του audacity κτλπ) αλλα ακομα δεν μου εμφανιζεται στα εφε το guitar rig..Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απο τη σχετική σελίδα του Audacity:

 

Why do some VST plug-ins not work or display incorrectly?

 

Audacity will by default display VST effect plug-ins with a full graphical interface where the plug-in supplies this.

VST instruments (VSTi) (such as synths) and real-time VST effects (that change the audio data while it's being written) are not yet supported. These will not load even if you enable or re-enable them in the Plug-in Manager: Effects, Generators and Analyzers dialog. VST 3 plug-ins are not supported.

 

Tα VST instruments (VSTi) δεν υποστηρίζονται.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνωμη αλλα δεν το καταλαβαινω αυτο..Αφου πολλοι στο youtube το κανουν και εχουν tutorial πανω σ αυτο.Το προβλημα σε εμενα που ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πιο επίσημη πληροφόρηση απο τον ίδιο τον κατασκευαστή γίνεται; Δεν σου αρκεί αυτό σαν σοβαρή απάντηση στην ερώτηση σου; ::)

 

Tα VST instruments (VSTi) δεν υποστηρίζονται.

 

Αλλα πράγματα θα βλέπεις στο Youtube. Οχι VSTi.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ρε παιδια γινεται ,να οριστε 

και το θεμα ειναι οτι δεν εχω αλλο τροπο να ηχογραφησω και προσπαθω εδω και πολυ καιρο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις βάλει το 64bit dll στο φάκελο? Ο τύπος στο βίντεο διάλεξε το 32bit. Γνώμη μου είναι να αρχίσεις να ασχολείσαι με κάποιο καλύτερο daw σαν το Cubase π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κοίτα, δίκιο έχεις όπως βλέπω αλλά πρόκειται για πατέντα αφου δεν το υποστηρίζει ο κατασκευαστής. Και σαν πατέντα το αποτέλεσμα δεν είναι εγγυημένο.

Εγω δυστυχώς δεν έχω να προσθέσω κάτι για να βοηθήσω.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω δυστυχώς δεν έχω να προσθέσω κάτι για να βοηθήσω.

 

 

Εγώ έχω  ;D  ;D  ;D

 

http://www.reaper.fm/download.php

 

Κατέβασε εδώ το εργαλΓείο  ;D να κάνεις τη δουλειά σου, που προσπαθείς να βάλεις τετρακύλινδρο σε παπάκι  ;D

 

Ακόμα και αν πετύχεις να μπει το Rig στο Audacity, θα δουλεύει μόνο off line, όπως δουλεύαμε δηλαδή πριν 20 χρόνια γιατί οι υπολογιστές ήταν σαλιγκάρια  ;D ;D ;D Βάλε το Reaper που είναι φθηνό και πλήρως λειτουργικό για κάνα μήνα, ή κάποιο άλλο DAW της προκοπής, και με μια Asio κάρτα θα παίζεις real time σαν άνθρωπΑς, όχ βάστα τούρκο να ρεντάρω  ;D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου