Προς το περιεχόμενο

Metal Festival 2017...με ποιους;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταξε το "ψευτομουσική" το ανάφερα πιο πολύ για τη Bανδή. Αλλά για σκέψου: Βγαίνουν σήμερα δυο-τρία χιτάκια της Shakira παίζονται μια βδομάδα και μετά τίποτα. Είναι αυτό πιοτική μουσική; Επίσης η Beyonce παίζει για τη μάζα ενώ οι Mayhem για την ιδεολογία τους, τα πιστεύω τους και ας μην πουλήσουν ουτε κόπια. Δε λέω ότι είναι ανώτεροι ποιότητας. Επίσης συγκρίνεις Accept με Shakira; 8O

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίταξε το "ψευτομουσική" το ανάφερα πιο πολύ για τη Bανδή. Αλλά για σκέψου: Βγαίνουν σήμερα δυο-τρία χιτάκια της Shakira παίζονται μια βδομάδα και μετά τίποτα. Είναι αυτό πιοτική μουσική; Επίσης η Beyonce παίζει για τη μάζα ενώ οι Mayhem για την ιδεολογία τους' date=' τα πιστεύω τους και ας μην πουλήσουν ουτε κόπια. Δε λέω ότι είναι ανώτεροι ποιότητας. Επίσης συγκρίνεις Accept με Shakira; 8O[/quote']

 

Κοίτα, το "Whenever Wherever" για παράδειγμα παίζεται ακόμα. Και σε κάθε περίπτωση δε νομίζω ότι πρέπει να κρίνουμε την ποιότητα μέσω της εμπορικότητας, γιατί τότε πχ οι Accept είναι χάλια, γιατί δεν παίχτηκαν ΟΥΤΕ για αυτή τη μία βδομάδα. ¶ρα ας κρίνουμε τα τραγούδια ως τραγούδια ανεξαρτήτως πωλήσεων.

 

Επιπλέον, κατά τη γνώμη τη δική μου το 99.9% των συγκροτημάτων παίζει γιατί το γουστάρει. Και γιατί τους αρέσει να αρέσουν. Τώρα εγώ το έχω στο μυαλό μου ως "να είμαι αποδεκτός στο ευρύ κοινό", εσύ ως "να σοκάρω το ευρύ κοινό", για μένα δεν κάνει διαφορά. Και οι δύο έχουμε μια εικόνα μας στο μυαλό μας και πάμε να τη βγάλουμε προς τα έξω. Καμία διαφορά δεν υπάρχει. Και δε με ενδιαφέρει και να το κρίνω αυτό. Το Black Album μου αρέσει, τέρμα. Δε μπορώ να ξέρω αν το έκαναν έτσι για να πουλήσει ή επειδή "το ένιωθαν", νομίζω δεν έχουν νόημα αυτές οι συζητήσεις. ¶μα σου κάνει σου κάνει και τελειώσε.

 

Για να απαντήσω και στο τελευταίο σου ερώτημα: τη Shakira τη θεωρώ την καλύτερη pop artist που παίζει αυτή τη στιγμή και πάρα πάρα πολύ καλή μουσικό. Τους Accept δεν τους αντέχω ούτε ένα δευτερόλεπτο, ειδικά τα φωνητικά τους. :oops: Sorry.

 

@Jannick: ε, δε θυμάμαι τώρα ρε συ :lol: Θυμάμαι να το βλέπω στις ειδήσεις και να λέω "........" :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ειλικρινά, δεν αντέχω θα το πω:

 

Κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη Metal σ΄αυτό το forum όλο κ θα βρεθούν κάποιοι ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΟΥΝ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΜΗ-ΠΟΙΟΤΙΚΟ, ΚΑΚΟ, ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ, ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΚΤΛ.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ! Γιατί τέτοιο μίσος; Τι σας κάναμε;

 

Εγώ ξεκίνησα αυτό το thread με στοχο να ανοίξουμε μια κουβέντα γύρω από την μουσική βιομηχανία κ τις μπάντες, κ στο τέλος αναγκάζομαι να υπερασπίζομαι το είδος της μουσικής που μεγάλωσα.

 

Αν δε σας αρέσει μην αναφέρεσται σ΄αυτό και αφήστε εμάς να συζητήσουμε τα θέματα που μας αφορούν.

 

Πάντα φιλικά...

 

Υ.Γ: Έτσι κ αλλιώς είμαστε όλοι τοοοσο χοντροκέφαλοι που δεν προκειται ποτέ να αλλάξουμε γνώμη. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως τα γκρουπ δε κρίνονται από την εμπορικότητα όμως οι Accept άφησαν πίσω τους μεγάλα αριστουργήματα που έμειναν ανεξίτηλα στην ιστορία του heavy metal. Πάρε ένα Restless And Wild να στανιάρεις :D(Πω τι δισκάρα Θε μου)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να απαντήσω και στο τελευταίο σου ερώτημα: τη Shakira τη θεωρώ την καλύτερη pop artist που παίζει αυτή τη στιγμή και πάρα πάρα πολύ καλή μουσικό. Τους Accept δεν τους αντέχω ούτε ένα δευτερόλεπτο, ειδικά τα φωνητικά τους. Sorry.

 

Πες τα ρε μενελαε.... :)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ειλικρινά' date=' δεν αντέχω θα το πω:

 

Κάθε φορά που αναφέρεται η λέξη Metal σ΄αυτό το forum όλο κ θα βρεθούν κάποιοι ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΟΥΝ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΕΙΝΑΙ ΜΗ-ΠΟΙΟΤΙΚΟ, ΚΑΚΟ, ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ, ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΚΤΛ.

 

ΗΜΑΡΤΟΝ! Γιατί τέτοιο μίσος; Τι σας κάναμε;

 

Εγώ ξεκίνησα αυτό το thread με στοχο να ανοίξουμε μια κουβέντα γύρω από την μουσική βιομηχανία κ τις μπάντες, κ στο τέλος αναγκάζομαι να υπερασπίζομαι το είδος της μουσικής που μεγάλωσα.

 

Αν δε σας αρέσει μην αναφέρεσται σ΄αυτό και αφήστε εμάς να συζητήσουμε τα θέματα που μας αφορούν.

 

Πάντα φιλικά...

 

Υ.Γ: Έτσι κ αλλιώς είμαστε όλοι τοοοσο χοντροκέφαλοι που δεν προκειται ποτέ να αλλάξουμε γνώμη. :D[/quote']

Yeah :evil: PURE FUCKING METAL Δεν παραδινόμαστε ρεεεεεεε :lol: :lol: :lol:

 

(Sorry και από μένα που άλλαξα τη συζήτηση)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

db: Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε εμένα πάντως. Εγώ ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο. Και εγώ για τη μουσική βιομηχανία έλεγα, και για τα είδη μουσικής που είναι ή δεν είναι εμπορικά τώρα.

 

Και να σου πω την αλήθεια, έκανα παρέα με μεταλάδες πολλά χρόνια τώρα. Ήμουνα πολύ χωμένος στα πράγματα, πήγα σε πολλά live, γι αυτό άλλωστε και τυχαίνει να ξέρω τα περισσότερα από τα groups που λέτε αρκετά καλά. Αυτό που δεν άντεχα ποτέ όμως και ούτε και τώρα αντέχω είναι ότι βγαίνουν και θάβουν αφοριστικά την pop, την rnb, τα ελληνικά, τα σκυλάδικα ή ό,τι άλλο, και μετά ορίονται ότι οι άλλοι δεν είναι αντικειμενική απέναντι στο metal. Και στην τελική το ότι το παίζουν "κοινότητα" λες και έχω ντε και καλά περισσότερα κοινά εγώ με τον χ μεταλλά από τον ψ που ακούει λαϊκά. Λες και θα κρίνεις τον άλλον από τη μουσική που ακούει και μόνο. Καλά μη μιλήσουμε για το κατάπτυστο, να είσαι με κοπέλα που δε γουστάρει metal... ΑΙΣΧΟΣ :lol:

 

Καλά τέλος πάντων, μου έρχονται 1000 πράγματα να πω, αλλά δεν έχει νόημα. Βασικά όταν πας στο "τι σας κάναμε" για μένα δεν έχει νόημα οποιαδήποτε μουσική συζήτηση από εκεί και πέρα. Ή μουσική ακούς, ή ψάχνεις να είσαι μέλος μιας ομάδας. Και άμα μπαίνεις στο "τι σας κάναΜΕ" λες και όσοι ακούνε 10 groups με σκληρό ήχο είναι κάποια ξεχωριστή κοινότητα, τι να πω, εκεί δεν ακούς μουσική, μέλος είσαι απλά. Με το οποίο κατά τη γνώμη μου προσβάλεις τη μουσική που ακούς, γιατί ενώ εγώ ακούω Shakira επειδή μου αρέσει η μουσική της και ας λένε οι άλλοι ό,τι θέλουν, εσύ (εσύ: όχι εσύ προσωπικά, γενικά μιλάω) ακούς κάτι απλά επειδή είσαι μέλος της κοινότητας - δεν ακούς μουσική, απλά είσαι μέλος.

 

ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΑ, το β' πρόσωπο είναι γενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα χιούμορ κάνουμε. :D Ο καθένας ακούει ότι του γουστάρει. Αλλά όποιος ακούει Shakira είναι αδερφή :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα χιούμορ κάνουμε. :D Ο καθένας ακούει ότι του γουστάρει. Αλλά όποιος ακούει Shakira είναι αδερφή :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: Keeps coming about........ :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου