Προς το περιεχόμενο

Metal Festival 2017...με ποιους;


db548

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@Menelaos: Τι μουσική ακούς;

 

Αυτήν την ερώτηση την έκανα και εγώ κάποτε στο Μενέλαο.Δεν μπορώ να βρω το ποστ να πάρει :lol: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που μου αρέσει με όλους είναι το γεγονός ότι επιμένετε ότι η μουσική αυτή έχει κάτι να προσφέρει για το μέλλον και συνεχίζετε να μου αναφέρετε συγκροτήματα δεκαετίας 80 (μιλάμε για 20 χρόνια πριν έτσι;) και να λέτε τι ανώτερη που είναι αυτή η μουσική από διάφορες άλλες και άλλες τέτοιες μπούρδες περί διασκέδασης και ψευδοδιασκέδασης.

Όταν ξεκολλήσετε θα καταλάβετε ότι δεν είναι τίποτε άλλον παρά 1 ακόμη μουσική

Και όσον αφορά περί πρωτοτυπίας όταν ακούσετε και τίποτε άλλο ελάτε να μου πείτε

 

Αν και δεν νομίζω ότι θα βγει και κανά συμπέρασμα από αυτή την κουβέντα αλλά τέλος πάντων! :D :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που μου αρέσει με όλους είναι το γεγονός ότι επιμένετε ότι η μουσική αυτή έχει κάτι να προσφέρει για το μέλλον και συνεχίζετε να μου αναφέρετε συγκροτήματα δεκαετίας 80 (μιλάμε για 20 χρόνια πριν έτσι;) και να λέτε τι ανώτερη που είναι αυτή η μουσική από διάφορες άλλες και άλλες τέτοιες μπούρδες περί διασκέδασης και ψευδοδιασκέδασης.

Όταν ξεκολλήσετε θα καταλάβετε ότι δεν είναι τίποτε άλλον παρά 1 ακόμη μουσική

Και όσον αφορά περί πρωτοτυπίας όταν ακούσετε και τίποτε άλλο ελάτε να μου πείτε

 

Αν και δεν νομίζω ότι θα βγει και κανά συμπέρασμα από αυτή την κουβέντα αλλά τέλος πάντων! :D :D

1) Συγγνωμη αλλά όταν λες "έχει κάτι να προσφέρει" τι εννοείς;

2)Ποιος σου πε ότι είναι ανώτερη από άλλες;

3)Μάλλον εσύ είσαι κολλημένος φίλε γιατί δεν νομίζω πως ειπώθηκε από κανέναν ότι δεν είναι μια κανονική μουσική με ρίζες στο rock 'n' roll που μετρά 50 χρόνια ζωής, αλλά ότι είναι ανώτερη από τις άλλες. :wink:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μα όταν διαβάζω περί ψευδοδιασκέδασης σε όσους πάνε να ακούσουν σακιρα ή βανδή τι να εννοούν άραγε;

 

2) Κάποτε το ροκ έκανε την διαφορά. Μετά το μεταλ κάτι είχε να πει. Τώρα όμως τί; Αναλλώσιμες και αναμασημένες ιδέες έτσι και τίποτε άλλο :wink:

 

Αυτά αν και επιμένω ότι δεν θα βγει παραπέρα νόημα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Μα όταν διαβάζω περί ψευδοδιασκέδασης σε όσους πάνε να ακούσουν σακιρα ή βανδή τι να εννοούν άραγε;

 

2) Κάποτε το ροκ έκανε την διαφορά. Μετά το μεταλ κάτι είχε να πει. Τώρα όμως τί; Αναλλώσιμες και αναμασημένες ιδέες έτσι και τίποτε άλλο :wink:

 

Αυτά αν και επιμένω ότι δεν θα βγει παραπέρα νόημα

Αυτή είναι η γνώμη σου πάντα...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη, ακούω αρκετά πράγματα.

 

Παραδείγματα: Beatles, Queen, Pink Floyd, Dredg, Muse, Angra, Eagles, Audioslave, Anathema, Marilyn Manson, Jaco Pastorius, Caetano Veloso, Tori Amos, Compay Segundo, Scorpions, Ryan Adams, Spock's Beard, Anastacia, Shakira, Dark Tranquillity, John Lennon, Aerosmith, Opeth, Lacrimosa, ACT, Abba, Amalia Rodriguez, Antony and the Johnsons, Bee Gees, Black Eyed Peas, Bob Dylan, Cake, David Bowie, Dido, Django Reinhardt, Dizzy Gilespie, Frank Sinatra, Elvis Presley, Fates Warning, Franz Liszt, Freddie Mercury, Joe Bonamassa, John 5, Joao Gilberto, Kaipa, Mastodon, Michael Jackson, Nelly Furtado, Nina Simone, Paul Simon, Rory Gallagher, RPWL, Sidney Bechet, Squirrel Nut Zippers, Steve Vai, Sufjan Stevens, The Tea Party, Tim Buckley, Jeff Buckley, Savatage, Umphrey's McGee.... Από ελληνικά: πάρα πολύ Μάνο Χατζιδάκι, μετά Αλκίνοο Ιωαννίδη, Μπιθικώτση, ¶κη Πάνου, Αρβανιτάκη, Ξυλούρη, και διάφορα άλλα. Από πιο mainstream μου αρέσει ο Χατζιγιάννης και τα πιο πρόσφατα από Πέγκυ Ζήνα.

 

Janick, νομίζω η απάντησή μου αυτή τη φορά είναι πολύ πιο πλήρης! :) Update your bookmarks :lol:

 

Γενικώς συμφωνώ με τον boukaw7! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη' date=' ακούω αρκετά πράγματα.

 

Παραδείγματα: Beatles, Queen, Pink Floyd, Dredg, Muse, Angra, Eagles, Audioslave, Anathema, Marilyn Manson, Jaco Pastorius, Caetano Veloso, Tori Amos, Compay Segundo, Scorpions, Ryan Adams, Spock's Beard, Anastacia, Shakira, Dark Tranquillity, John Lennon, Aerosmith, Opeth, Lacrimosa, ACT, Abba, Amalia Rodriguez, Antony and the Johnsons, Bee Gees, Black Eyed Peas, Bob Dylan, Cake, David Bowie, Dido, Django Reinhardt, Dizzy Gilespie, Frank Sinatra, Elvis Presley, Fates Warning, Franz Liszt, Freddie Mercury, Joe Bonamassa, John 5, Joao Gilberto, Kaipa, Mastodon, Michael Jackson, Nelly Furtado, Nina Simone, Paul Simon, Rory Gallagher, RPWL, Sidney Bechet, Squirrel Nut Zippers, Steve Vai, Sufjan Stevens, The Tea Party, Tim Buckley, Jeff Buckley, Savatage, Umphrey's McGee.... Από ελληνικά: πάρα πολύ Μάνο Χατζιδάκι, μετά Αλκίνοο Ιωαννίδη, Μπιθικώτση, ¶κη Πάνου, Αρβανιτάκη, Ξυλούρη, και διάφορα άλλα. Από πιο mainstream μου αρέσει ο Χατζιγιάννης και τα πιο πρόσφατα από Πέγκυ Ζήνα.

 

Janick, νομίζω η απάντησή μου αυτή τη φορά είναι πολύ πιο πλήρης! :) Update your bookmarks :lol:

 

Γενικώς συμφωνώ με τον boukaw7! :)[/quote']

A OK. Γενικως θεωρώ καλό να χεις πολλά ακούσματα και προσπαθω να το εφαρμόζω και στον εαυτόν μου αλλά πάντα σε κάποια μουσικά πλαίσια (σε μένα πάντα) Δηλαδή ακούω από death metal (μέχρι εκεί, black δεν γουστάρω) και τα λοιπά ιδιώματα του metal, έως μπλουζ, ελληνικό ροκ (κατσιμίχαίοι, παπακωνσταντίνου κλπ.) και 70's rock (το τελευταίο φανατικά).

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A OK. Γενικως θεωρώ καλό να χεις πολλά ακούσματα και προσπαθω να το εφαρμόζω και στον εαυτόν μου αλλά πάντα σε κάποια μουσικά πλαίσια (σε μένα πάντα) Δηλαδή ακούω από death metal (μέχρι εκεί' date=' black δεν γουστάρω) και τα λοιπά ιδιώματα του metal, έως μπλουζ, ελληνικό ροκ (κατσιμίχαίοι, παπακωνσταντίνου κλπ.) και 70's rock (το τελευταίο φανατικά).[/quote']

 

Μωρέ το θέμα είναι απλά για μένα να μην κωλώνεις για κανέναν λόγο να ακούσεις κάτι που σου αρέσει. Τέρμα. Εμένα μου άρεσαν 2-3 τραγούδια της Βανέσας Αδαμοπούλου. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου