Προς το περιεχόμενο

Αγορά semi hollow guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

.H αλήθεια είναι οτί τον τελευταίο καιρό το καθημερινό μου practise είναι γύρω από jazzy ήχους και μάλλον γι αυτό και η επιθυμία μου για τέτοια κιθάρα

 

Εχεις μπερδεψει μαλλον της hollow body με τις semi-hollow,οι δευτερες παρολο που παιζουν μια χαρα τζαζ (αν βεβαια ξερεις και εσυ να παιζεις τζαζ  ;D) ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΥΕΛΙΚΤΕΣ κιθαρες και ΑΝΕΤΑ μπορουν να γινουν ΒΑΣΙΚΕΣ κιθαρες.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις μπερδεψει μαλλον της hollow body με τις semi-hollow,οι δευτερες παρολο που παιζουν μια χαρα τζαζ (αν βεβαια ξερεις και εσυ να παιζεις τζαζ  ;D) ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΕΥΕΛΙΚΤΕΣ κιθαρες και ΑΝΕΤΑ μπορουν να γινουν ΒΑΣΙΚΕΣ κιθαρες.

 

Οχι superfunk γνωρίζω τις διαφορές μιας hollow body και semi hollow που θέλω να αγοράσω.Βασική μου κιθάρα δε θα γίνει ποτέ γιατί έχω μία sg και μια firebird gibson για την μουσική που παίζω που με καλύπτουν 100% σε αυτό που παίζω και είναι σαφώς πιο ποιοτικά κατασκευασμένες....Οπότε απλά την θέλω για εξάσκηση και ακριβώς επειδή τώρα ασχολούμαι με την jazz και μαθαίνω και ίσως μου περάσει θέλω μία πιο all around και όχι μια archtop πχ..

Για την hangstrom καμία γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί σύμπτωση, κι εγώ αυτόν τον καιρό έχω ξετινάξει το forum για ό,τι έχει σχέση με semi-hollow και μικρούς λαμπάτους (thanx noiz). πάνω κάτω στα ίδια μοντέλα κινούνται οι συζητήσεις, epi dot ή sheraton, ibanez (είχα δει κάποιες οικονομικές πρόσφατα και μου άρεσαν), καθώς και hagstrom που εδώ τις άκουσα πρώτη φορά.

πολύ θα ήθελα να χτυπήσω μια ibanez artist super edition, είχε ένας φίλος που παίζαμε παλιά και είχα βρεί κάποτε μια στον κοράκη. αλλά τώρα δεν υπάρχει φράγκο, εκτός κι αν δώσω όργανο (ποτέ δεν το έκανα, μόνο ενισχυτές αντέχω να πουλήσω).

έφαγα μια φλασιά να ξαναπιάσω τα μπλούζ μετά από πολλά χρόνια, και μάλιστα ηλεκτρικά -παρόλο που έχω απορροφηθεί από τον φυσικό ήχο με τα ρεμπέτικα (λαϊκή κθάρα και τρίχορδο), ίσως για να είναι εντελώς άλλη η αίσθηση και να μην μπλέκω τις φράσεις και το ύφος!

πήγα σε μπλούζ λάιβ και τώρα προγραμματίζω τα επόμενα. αν βρώ κάποιον να του κρατάω δωδεκάμετρα (για αρχή) δεν νομίζω να αντέξω πολύ χωρίς κατάλληλο όργανο... έχω μια ηλεκτρική του τζίμη αλλά σε εντελώς άλλη κατεύθυνση, ίσως την πουλήσω ή την ανταλλάξω. σύντομα ελπίζω να πάω για ένα τεστ ράιντ στα μαγαζιά και να γράψω εντυπώσεις.

το περίσσιο χαλάει το ίσιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου