Προς το περιεχόμενο

Ζώνες Minotaur


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Suede δοκιμασε να καθαρισεις με λευκη γομα.

 

βασικά δεν έχει κάποιον λεκέ η σημάδι αλλά από την χρήση έχει έχει "μαυρίσει-σκουρύνει" σε διάφορα σημεία , και λέω μήπως με λίγο υγρό (πχ κανένα μωρομάντηλο) ή κατι άλλο να ψιλοκαθάριζε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολύ καλή ερώτηση. Σοβαρά μιλάω. Υποθέτω ότι σηκώνει πολύ κουβέντα...

 

Όλα σηκώνουν κουβέντα, αλλά στο άλλο thread μου χρωστας μια δημόσια απάντηση!  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν έχει κάποιον λεκέ η σημάδι αλλά από την χρήση έχει έχει "μαυρίσει-σκουρύνει" σε διάφορα σημεία , και λέω μήπως με λίγο υγρό (πχ κανένα μωρομάντηλο) ή κατι άλλο να ψιλοκαθάριζε ...

 

Νομίζω ότι γι' αυτή την περίπτωση πρέπει να κάνεις ότι θα έκανες και σε ένα σουέτ παπούτσι - πλύσιμο με χλιαρό νερό και κρεμοσάπουνο, μαλακό πανάκι που να μην ξεφτίζει (π.χ. σαν αυτά του αυτοκινήτου που επίσης είναι σουέτ) και ελαφρύ τρίψιμο να φύγει το μαύρο ζουμί.

Μετά τη στεγνώνεις χωρίς να τσακίζει/τσαλακώνει πουθενά και σου αφήσει σημάδια (ασπρίλες) και την περνάς με αυτόν τον άσπρο αφρό που έχουν τα σουπερ μάρκετ για καθαρισμό σουέτ παπουτσιών.

 

Ιδέα: δεν συμβουλεύεσαι /ρωτάς έναν δερματά (Μοναστηράκι) ή παπουτσή;

Αν έχει μαυρίσει πολύ και έχει χάσει την υφή του, ίσως είναι μάταιο το καθάρισμα... (είναι ο λόγος που δεν μου αρέσουν τα σουέτ - μια ψιχάλα πιάνει και παθαίνουν ζημιά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα έκανε δουλειά, αλλά ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις κάποιο από τα καθαριστικά (με αφρό) για καναπέδες (αυτούς με το ξυρισμένο δέρμα).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρώτησα δύο κυρίες που τυχαίνει να είναι στο σπίτι αυτή τη στιγμή, οι οποίες είπαν εν χορώ κάτι στο στυλ...ω, καλά, αν φτάσει το σουέτ σ αυτό το σημείο...ας δοκιμάσει καθαριστήριο..αν και χλωμό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα δύο κυρίες που τυχαίνει να είναι στο σπίτι αυτή τη στιγμή, οι οποίες είπαν εν χορώ κάτι στο στυλ...ω, καλά, αν φτάσει το σουέτ σ αυτό το σημείο...ας δοκιμάσει καθαριστήριο..αν και χλωμό... :)

 

Ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δύο κυρίες που τυχαίνει να είναι στο σπίτι αυτή τη στιγμή, είπαν εν χορώ κάτι στο στυλ...ω

Δεν ρωτάω λεπτομέρειες "πώς" και "γιατί".

Το 'πιασα. ;)

Πες μου αύριο πώς πήγε. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τρίο ο ένας με τις λούπες, τρίο ο άλλος με τις κοκκινομάλλες...κάπως μου΄ρθε και μένα. Άνθρωπος είμαι.

Και άργησες κιόλας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου