Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Μαρίνα Σάττι και οι αντιδράσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο στο κορίτσι.

Μουσικά και αισθητικά άψογο αποτέλεσμα η Μάντισσα.

Παραγωγή που δεν φωνάζει "Χρήμα" και ίσως να είναι η δυσκολότερη σε επίπεδο βίντεο κλιπ που έχει γίνει στην μπανανία.

 

Το κομμάτι πολύ καλό, ίσως να μην είχε ελπίδα μόνο του αλλά στην multimedia εποχή που ζούμε κανένα δεν θα είχε.

 

Η μεγάλη ανταπόκριση δεν μου κάνει εντύπωση ,το αγκάλιασαν οι opinion leaders των social networks  και μπούμ.

 

Ευτυχώς που, αντίθετα με την τηλεόραση, η Ελληνική ιντερνετική ιντελιγκέντσια έχει γούστο (τουλάχιστον).

 

Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το επόμενο βίντεο που πάτησαν στο γιουτούμπ τα 6.000.000 απο τα σχεδόν 7 είναι κάποιος κλαρινογαμπρός ή κάποιο ξέκ@λο με μικρόφωνο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προχθές έβλεπα μπάσκετ βάζελος γαύρος, κάφροι να βρίζουν, κάτι άχρηστους να σουτάρουν τούβλα, και ένας κοντός άσπρος με όνομα ελληνορθόδοξο ;D με κάτι μπασιματάκια επιπέδου ανοικτού γηπέδου με τσιμέντο πήρε στο τέλος το παιχνίδι.

 

Θα νόμιζα ότι το μπάσκετ είναι παιχνίδι για ανάπηρους αν μερικές ώρες αργότερα δεν έβλεπα τον πρώτο τελικό warriors- cavaliers,  με έναν διαστημικό Durant να θυμίζει κάτι παλιά arcade στυλ NBA JAM, σαν εξωγήινος ήταν, πέταγε, κάρφωνε, μόνο φωτιές από τον κ@λ@ δεν έβγαζε,  από κοντά φυσικά και οι άλλοι Lebron κλπ.

 

Και λέω: ΟΚ, το NBA έχει και τη διαφορά της ώρας. Στη μουσική όμως που η ακρόαση είναι offline ;D γιατί να ασχολείται κάποιος με τους υποβαλκάνιους κατιμάδες; Τόσες χιλιάδες ωραία άλμπουμ υπάρχουν, είναι δυνατόν να χάνει κάποιος την ώρα του για να βλέπει το κάθε παρτσακλό να κόβει βόλτες στις πρεζοσυνοικίες;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το clip έπαιξε και στο σπίτι μας-μάλιστα με δική μου πρωτοβουλία. Το θεωρώ αρκετά υγιές

προιόν-τόσο ακουστικά όσο και οπτικά-για την 9χρονη κόρη μου, η οποία ήδη μετά από μερικές θεάσεις έχει ξεσηκώσει τη χορογραφία και απομνημονεύσει τα λόγια. Πρόκειται σίγουρα για  μεγάλη βελτίωση, συγκριτικά με την απίστευτη μαλακία που της είχε κολλήσει πέρσι-το Φέτα με Ψωμί. Επιπλέον, είναι καλοφτιαγμένο-η παραγωγή σκίζει-και μου αρέσει που η μικρή βάζει στα αυτιά της τον συγκεκριμένο ήχο. Όχι μόνο ως προς το πεντατονικό του πράγματος-αυτό το παίρνει και από τον Τζάστιν Μπίμπερ, επίσης με την ευχή μου-αλλά και γιατί  έρχεται, εμμέσως φυσικά, σε επαφή με μια μουσική που ο λόγος ύπαρξης της δεν είναι τα φράγκα. Μικρά, μικρά βηματάκια προς το A Love Supreme, αυτό είναι το σχέδιο. >:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Φάσιον πες και σε μένα πως γίνεται αν είναι να δώσω δυο τρία πολύ μικρά ποσά να αποκτήσω κι εγώ 2-3 εκατομμύρια θεάσεις.

Το "πολύ μικρά" είναι σχετικό.

Με ένα δύο χιλιάρικα, ... άνετα.

Γούγλαρε traffic exchange, και PTC advertisements prices.

 

Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό.

Με 550$ .... 500.000 κλικς

 

image.jpg

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.....για την 9χρονη κόρη

 

 

Έτσι, ναι!

Μαζί σου.

Το πα και παραπάνω,.

Και η συγκεκριμένη , και oi mazoo and the zoo, , μπράβο τους.....για τα ζουζούνια....δεν μπορω να πω το ίδιο ;D.

 

Εδώ όμως το συγκεκριμένο, πλασαρίστηκε από την πλειοψηφία των main stream ιντερνετικών τόπων, ως το ξέρω γω ....το καλλίτερο πράγμα που έγινε μουσικά στην Ελλάδα τα τελευταία....10 χρόνια,.

 

Ήμαρτον.....δεν είμαστε δα και  ιθαγενείς που τους δίνουν καθρεφτάκια.

'Εχομεν και εμείς ιντερΝέτ στο σπίτι,,,αμ πως;  ;D

 

Το περίεργο είναι ότι 6,000,000 τσίμπησαν ότι όντως έτσι είναι (και οι μισοι από αυτούς είναι πάνω από .....9)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εμένα δε μου αρέσει η όλη φάση. Όχι τόσο λόγω τραγουδιού, ή της κοπέλας, μια χαρά, ίσως λίγο αδιάφορο/η αλλά εντάξει.

 

Αυτό που πραγματικά με ενοχλεί είναι όλη η hipster/εναλλακτική σκηνή που ακολουθεί τυφλά, παθιάζεται σαν χούλιγκαν και γράφει διθυραμβικά σχόλια.

 

Κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και όταν πήρε τα πάνω του ο Μαραβέγιας και όλο εκείνο το "ethnic" wave στην Ελλάδα, πριν από 6-7 χρόνια.

 

Αυτός ο φανατισμός, η επιβολή σε ραδιόφωνα, ιντερνετικές διαφημίσεις, συζητήσεις,  κλπ, μου δημιουργεί by default μία αντιπάθεια.

 

Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω στη συζήτηση, καλή επιτυχία στην κοπέλα γιατί φαίνεται ότι γουστάρει αυτό που κάνει, κατά τ'άλλα μάλλον είμαι περίεργος πάλι. 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί views.

Γνωρίζετε τα traffic exchange sites?

Με ένα πολύ μικρό ποσό, μπορείς να έχεις μερικά εκατομμύρια views.

 

Σκέψου τι γράφεις.

Αν ισχύει, γιατί δεν δίνουν ΟΛΟΙ αυτό το μικρό ποσό;

Άρα, ΔΕΝ ισχύει.

Και -πρόσεξε με αν θέλεις- ξέρω ΑΚΡΙΒΩΣ τι γράφω.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωω θενξ θα δώσω 2-3 χιλιαρικάκια και θα γίνω διάσημος  :D

Το όλο θέμα δεν έχει να κάνει με την διασημότητα, αλλά με τα φράγκα.

Να σπρώξουμε δηλαδή κάποιον που μπορεί να μας αποφέρει "μαρούλι", όχι εμένα κι εσένα.

 

Ποιός σου περνάει από το μυαλό ότι έχει τις δυνατότητες να γίνει viral με λίγο σπρώξιμο?

 

Ναι, αυτόν εννοώ. ;)

 

Δύο χιλιάρικα θα δώσουμε, και θα έχουν και τα δισέγγονά μας φράγκα. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου