Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Μαρίνα Σάττι και οι αντιδράσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο λόγος που ρώτησα ήταν γιατί από τον τρόπο γραφής σου φαίνεται να είσαι από τους όχι πολλούς που ακολουθεί κανόνες σύνταξης, τονισμού κλπ. κατά γράμμα, και λέω για να το γράφει έτσι μπορεί να έχει τους λόγους του.

 

Στα του θέματος, απλά συμπληρώνω ότι αν δεν ήξερα τη Μαρίνα, και δεν την εκτιμούσα ή δεν τη θεωρούσα περίπτωση που αξίζει να την έχει στα υπόψη του και μελλοντικά κανείς, θα έλεγα απλά ότι την εκτιμάω σαν ταλέντο, και μέχρι εκεί. Ο λόγος που έκανα μια δυο παρατηρήσεις παραπάνω, είναι επειδή είναι μια υγιής περίπτωση δημιουργού με τα μυαλά στο κεφάλι της. Επομένως και να μην αρέσουν αυτά που κάνει, και πάλι αξίζει το συναδελφικό σεβασμό οποιουδήποτε (λέω "συναδελφικό", μιας και βρισκόμαστε στο νόιζ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ο λόγος που ρώτησα ήταν γιατί από τον τρόπο γραφής σου φαίνεται να είσαι από τους όχι πολλούς που ακολουθεί κανόνες σύνταξης, τονισμού κλπ. κατά γράμμα, και λέω για να το γράφει έτσι μπορεί να έχει τους λόγους του. Πάμε παρακάτω.

 

Όχι, ήταν λάθος.

Για κάποιο λόγο μου κουδούνισε στο κεφάλι το όνομα του γνωστού συνθέτη Erik Satie.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάθος κατάλαβες.

Είχα ένσταση στις διθυραμβικές κριτικές  που ΑΠΟΘΕΩΣΑΝ ένα ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ-κακό video.

Δεκτόν. Ξαναπέρασα το θρεντ μία στα γρήγορα και δεν διαπίστωσα καμία διθυραμβική κριτική πέραν ενός φυσιολογικού σχολίου του SF στην πρώτη σελίδα. Αυτό που διαπίστωσα από την άλλη τώρα που το ξαναδιάβασα ολόκληρο είναι η εμμονή/κόλλημα σου στο κλιπ. Δικαίωμά σου να μη σου αρέσει ούτε αυτό αλλά μην κρίνουμε την καλλιτέχνιδα όμως από την ποιότητα του βίντεο. Είναι άδικο. Δεν γνωρίζουμε τι μπάτζετ είχε (αν είχε καθόλου) και κάλλιστα θα μπορούσε χωρίς κανένα κόστος να ανεβάσει ένα lyric video αλλά προτίμησε τη "δύσκολη" λύση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...η φωνή της Σάττι αρκεί και με το παραπάνω για ανοίξει δρόμος προς την επιτυχία. Απλά είμαστε λίγο άμαθοι στο ταλέντο και πιο μαθημένοι στο βοδινό, ειδικά αν το σερβίρεις με διχτυωτό καλσόν και κανά μίνι μέχρι τον οισοφάγο.

 

+ α κ ρ ι β ώ ς αυτό επιβεβαιώθηκε στο νήμα +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και για να αποσαφινίσω και εγώ κάτι, όχι ότι το θεωρώ ψόγο.

 

Αυτό το "ακούω με τα μάτια".

 

Νομίζω ότι αν κάποιος διάβαζε κατά καιρούς (φευ δεν έχει καμια υποχρέωση- ΑΝ λέω) τι γράφω εδώ μέσα θα ήξερε ότι εγώ προσωπικα:

 

1) Ακού μουσική ΜΟΝΟ απο βινίλιο ή κασσέτες  ;D ;D (συνεπώς και να θέλω να χρησιμοποιήσω τα μάτια, δεν θα μπορούσα ;D)

 

2) Έχω γράψει σε ανύποτο χρόνο ότι η καλη μουσική ΔΕΝ χρειάζεται  video clip ίσα ίσα μόνο distraction  μπορεί να είναι το τελευταίο (to video clip) .

 

3) Αν υπάρχει ΕΣΤΩ και ένας εδώ μεσα που θα πάρει την "μάντισσα" και  θα  την ακουσει έστω σε Mp3 player χωρίς δηλαδή το video ......πάω πάσο ειλικρινά.

 

4) Και για ύστατη φορά, ΟΛΗ Η κουβέντα ΣΕ όλο  το Interent για το video έγινε και όχι για το "τραγούδι". Ακόμα δεν έχω βρει τον τρόπο, να βλέπω video με τα αυτιά  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

. Ξαναπέρασα το θρεντ μία στα γρήγορα

 

 

Δεν μιλαώ  για το noiz, Για τα Ελληνικά Portal/ sites/ blogs...λεω

 

Αφορμή αυτων ήταν προφανώς και το νήμα του OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο μου κουδούνισε στο κεφάλι το όνομα του γνωστού συνθέτη Erik Satie.

Αν σου πω ότι έπαθα το ίδιο  :D...

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πάρε ένα no budget video που θεωρώ ΤΕΛΕΙΟ.

 

 

 

εβαλες και εσυ τωρα βιντεο που εχει κανει ενας απο τους μεγαλυτερους εν ζωη φωτογραφους.....

 

ενταξει θα βαλω και εγω ενα με την ΦΙΛΙΩ ΠΥΡΓΑΚΗ και θα γραψω ΅ΕΤΣΙ ρε τα τραγουδανε τα παραδοσιακα οχι σαν την Σατι"  ;D ;D

 

Λάθος κατάλαβες.

Είχα ένσταση στις διθυραμβικές κριτικές  που ΑΠΟΘΕΩΣΑΝ ένα ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ-κακό video.

 

δεν διαπίστωσα καμία διθυραμβική κριτική πέραν ενός φυσιολογικού σχολίου του SF στην πρώτη σελίδα

 

εγω...αποθεωσα  το ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΙΚΟ  πισω  δεξια της Σατι, ΚΟΛΑΣΗ ειναι.... ;D ;D ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επίσης όταν σε κάποιον δεν αρέσει κάτι, ΔΕΝ σημαίνει ότι «ζηλεύει», γιατί έτσι θα κάνουμε σημαία μας  και θα υιοθετήσουμε το «κράζεις=θαυμάζεις» γνωστού ΑΣΤΟΧΟΥ  τηλεοπτικού ευφυολογήματος .

 

Ας μην κάνουμε το Noiz ….Facebook.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

εβαλες και εσυ τωρα βιντεο που εχει κανει ενας απο τους μεγαλυτερους εν ζωη φωτογραφους.....

 

ενταξει θα βαλω και εγω ενα με την ΦΙΛΙΩ ΠΥΡΓΑΚΗ και θα γραψω ΅ΕΤΣΙ ρε τα τραγουδανε τα παραδοσιακα οχι σαν την Σατι"  ;D ;D

 

 

 

Νικ....να αποφασίοσυμε πως θέλουμς να κρίνουμε την Σάττi.

 

Ως το "Ελληνόπουλο που προσπαθεί" ή θα την δούμε στα πλαίσια του παγκόσμιου ανταγωνισμού (μιας και η ίδια επέλεξε το youtube);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου