Προς το περιεχόμενο

Το φαινόμενο Μαρίνα Σάττι και οι αντιδράσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για να απαντήσω δηλαδή θα πρέπει να κατσω να ακούσω .ο,τι έκανε και δεν έκανε.....και να δω το video που μου ποσταρε μεσημεριάτικα ο SF ;D ;D (ενώ εκείνη την ώρα άκουγα κάτι άλλο) για να ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ αν μου άρεσε το συγκεκριμένο video ;  ;D

 

Όχι βέβαια. Σίγουρα δεν αρκεί ένα τραγούδι ή ένα βίντεο για να κριτικαρεις μια καλλιτέχνιδα

 

Αλλά μια χαρά φτάνει να σχολιάσεις το κομμάτι και το βίντεο. Συμφωνω

 

Και μάλιστα είμαι της άποψης ότι αν κάτι δεν σου αρέσει , δεν σου κάνει κλπ , το καταλαβαίνεις απ την πρώτη ακρόαση

 

Εμένα π.χ. δεν μου άρεσε καθόλου ούτε το τραγούδι , ούτε η μουσική ούτε η φωνή λόγω εφέ , ούτε ακόμα και το βίντεο . Χρειάστηκαν περίπου 30 δευτερόλεπτα για να κρίνω ότι δεν είναι για εμένα . Για τα γούστα μου

 

Αλλά δεν έχω δείγμα να πω αν είναι καλή μουσικός η κοπέλα . Αν και δεν με νοιάζει να μάθω κιόλας λόγω της "μάντισσας"

 

Εν κατακλείδι πάλι συμφωνησες μαζί μου  ;D

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Όχι βέβαια. Σίγουρα δεν αρκεί ένα τραγούδι ή ένα βίντεο για να κριτικαρεις μια καλλιτέχνιδα

 

Αλλά μια χαρά φτάνει να σχολιάσεις το κομμάτι και το βίντεο. Συμφωνω

 

Και μάλιστα είμαι της άποψης ότι αν κάτι δεν σου αρέσει , δεν σου κάνει κλπ , το καταλαβαίνεις απ την πρώτη ακρόαση

 

Εμένα π.χ. δεν μου άρεσε καθόλου ούτε το τραγούδι , ούτε η μουσική ούτε η φωνή λόγω εφέ , ούτε ακόμα και το βίντεο . Χρειάστηκαν περίπου 30 δευτερόλεπτα για να κρίνω ότι δεν είναι για εμένα . Για τα γούστα μου

 

Αλλά δεν έχω δείγμα να πω αν είναι καλή μουσικός η κοπέλα . Αν και δεν με νοιάζει να μάθω κιόλας λόγω της "μάντισσας"

 

Εν κατακλείδι πάλι συμφωνησες μαζί μου  ;D

ΝΑι συμφωνούμε  τελικά  ;D ;D ;D

 

Φυσικά και δεν την κριτικαρα, συνολικά (νομίζω ότι είναι σαφές) .

Μάλιστα δέχτηκα , και χωρίς να ακούσω ΚΑΝ  αυτό που έβαλε ο SF  οτι ειναι φωνάρα  ;D

 

Εσυ άκουσες 30 δευτερόλεπτα λες .

Εγω που το ξανάδα ΟΛΟΚΛΗΡΟ, μήπως και την αδίκησα  ;D (να πως γίνονται τα views :P ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην άλλη συζήτηση για τη eurovision είχα αναρωτηθεί αν ο πορτογάλος που κέρδισε το βραβείο, θα κατάφερνε στα καθ' ημάς να περάσει ακόμη και τα προκριματικά σε εγχώριο τάλεντ σόου.

Δηλαδή έχεις σε μεγάλη υπόληψη την άποψη της επιτροπής της Γιουροβίζιον (και του κόσμου που τηλεφωνεί και ψηφίζει) σχετικά με την καλλιτεχνική αξία των κομματιών?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν έκανε 6000000 χιτς το βιντεο, αλλά μετά από όλη αυτη τη συήτηση εγώ το 6000001 δεν το δίνω ούτε από περιέργεια, ούτε για να κατοχυρώσω το δικαίωμα συμμετοχής στην κουβέντα.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν έκανε 6000000 χιτς το βιντεο, αλλά μετά από όλη αυτη τη συήτηση εγώ το 6000001 δεν το δίνω ούτε από περιέργεια, ούτε για να κατοχυρώσω το δικαίωμα συμμετοχής στην κουβέντα.

Γιατί?

Τσάμπα είναι. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμεθα λοιπόν αυτοαναφορικοί και υποβοσκούντως σεξισταί. Και μάλιστα περιμέναμε να το διαπιστώσει αυτό ο Ταμταμ, όχι οι κοπέλες που συναντούμε και συναναστρεφόμαστε με πολλές ιδιότητες, καθημερινά. Πέραν αυτών, όλα τούτα μας εξευτελίζουν, σε ένα ανώνυμο πρόσωπο που ζει σε άλλη χώρα.

 

Θα είχα μπει στο κόπο να απαντήσω, αλλά με πρόλαβε ο Ραίη που έβαλε τα γέλια με την αναφορά σου στη Μόνικα, ωρέ Ταμταμ. Περιέργως πως όμως, αυτή δεν την έχουμε περιλάβει για σεξιστική μεταχείριση... απροσεξία μας.

 

Ας γίνει μία ακόμη προσπάθεια : οτιδήποτε βλέπω στην οθόνη, από ταινία του Κούμπρικ μέχρι το βίντεο της Σάττι, θεωρώ ότι βρίσκεται εκεί επίτηδες. Αν δεν βρίσκεται επίτηδες, τόσο το χειρότερο (και τόσο λιγότερο με ενδιαφέρει). Οι ενδυματολογικές επιλογές στο συγκεκριμένο βίντεο είναι τραγικές, και υποπτεύομαι βάσιμα (έχουμε και κάποια ηλικία) ότι αυτό γίνεται για να προσεγγιστεί κοινό που ακριβώς αρέσκεται σε τέτοιο μπάχαλο.

 

Υπογραμμίζω δε πάλι, ότι επέμεινα σταθερά στο ότι οι θεάσεις του βίντεό της είναι αληθινές (όχι αγορασμένες) και ότι αυτό συνιστά τεράστια επιτυχία.

 

Επί τη ευκαιρία, Ταμταμ, δε σκοπεύω να έχω σεξ με την κυρία, οπότε οι υπαινιγμοί σου για τυχόν ανικανότητά μου να εκτιμήσω το "φυσικό" ως αντίθετο των κολλαγόνων και των κραγιόν, εφ' όσον εγώ δεν μιλώ γι' αυτήν ως γκόμενα αλλά ως καλλιτέχνη, δείχνει κάτι εξόχως δυσάρεστο : ότι ο σεξιστής είσαι εσύ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δεν ξέρω αν έκανε 6000000 χιτς το βιντεο, αλλά μετά από όλη αυτη τη συήτηση εγώ το 6000001 δεν το δίνω ούτε από περιέργεια, ούτε για να κατοχυρώσω το δικαίωμα συμμετοχής στην κουβέντα.

Μην είσαι και συ τέτοιος.....πάτα το κουμπί  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι και συ τέτοιος.....πάτα το κουμπί  ;D

αααα

όλα κι όλα

αυτή το δικό μου το κουμπί θα το πατήσει να μου κάνει τα 36 37? O0

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου