Προς το περιεχόμενο

(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 419
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Ανήκεις στο 30%?

Εγώ ανήκω στην ελίτ του 1% ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα παραθεσω όλο το post σου με το οποίο μπορώ να αντεπιχειρηματολογήσω σε όλα τα σημεία του.

 

Θα παραθέσω μόνο αυτό

 

και θα σου πω ότι εκ του αποτελέσματος τα "παιδιά",μόνο διαβασμενα δε φαινονται..

Το να σπας μαγαζιά που πουλάνε σουτιεν και τσάντες στην Ερμου είναι καθαρός χουλιγκανισμος.

Το ιδιο και να πετάς εθιμοτυπικά καθε ΠαρασκευοΣαββατο μολότοφ  στα Εξάρχεια.

 

Ξεκάθαρος χουλιγκανισμος και καμία προσφορα στην κοινωνία.

 

Οπότε τα "παιδιά" ή δε διαβασανε ή διαβάσανε και δεν καταλάβανε τι διαβάζανε.

 

 

 

Σιγουρα. Αντικειμενικά και θεσμικά δεν υπάρχει δικαιολογία.

 

Απλά προσθέτω πως ο  χουλιγκανισμός κατα τη γνώμη μου παρατηρείται και σε άτομα με υψηλό μορφωτικό και κοινωνικό επίπεδο. Βασικά δεν είναι απλά η γνώμη μου, ασχολουμαι με τα κοινωνικά θέματα, είναι μέρος της δουλειάς μου και ανα καιρούς βλέπω τις μελέτες αλλά και συνεντευξιάζω ανθρώπους διαφόρων κοινωνικών ομάδων, ακόμα και ποινικών και είμαι σε χώρο με ειδικους επι αυτών των θεμάτων. Ξέρω εγώ τι λεω.

 

Αυτό είναι θέμα της δημόσιας τάξης. προφανώς θα πιάσουν κάποιους απο αυτούς, θα τους στοιχειοθετήσουν, θα τους μηνυσουν οι καταστηματάρχες και θα αποδοθεί δικαιοσύνη. Κάπως έτσι.

 

εγώ φίλε είμαι αριστερός, ενίοτε κατηγορώ το κεφάλαιο αλλά δεν έχω σπάσει τίποτα. Είμαι καθαρός.

 

Εγώ την αντίδραση μου στα θέματα που με απασχολούν την εκφράζω στο πλαίσιο του νόμου και του δημοκρατικού διαλόγου σήμερα, αύριο μέσω της δημοκρατικής πολιτικής μου πορείας και θα με χαρακτηρίζει η πολιτική μου συνέπεια και συνέχεια. Δεν θα προδώσω αυτούς που θα μου εμπιστευτούν την ψήφο τους και θα αγωνιστώ δημοκρατικά για το κοινό καλό. Μόνος μου δεν μπορώ. Θα χρειαστώ την ψήφο σας. Ψηφίστε με και θα αποδείξω πως όλοι μαζί και ΜΟΝΟ ΜΑΖΙ μπορουμε. Αποβάλλοντας τις εγωιστικές υπερβολές και αγωνιζόμενοι για την πρόοδο και την ευημερία, για ίσα δικαιώματα και ίσες ευκαιρίες για ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!!!

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως ο καθένας ο,τι θέλει βλέπει.

Εγώ ας πούμε είδα οτι στα H&M έχει μέχρι 70% έκπτωση.

 

Ποτέ μου δεν περίμενα να δω τη λέξη ΛΑΚΗΣ στην ίδια πρόταση με τη λέξη H&M :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανήκω στην ελίτ του 1% ;D

 

Εγώ στην ελίτ του 0,1% έχεις δει πολλούς σαν και εμένα που να μπορούν

να αλλάξουν χορδές σε τελεκαστερ με vintage tuners σε 3 λεπτά φλατ;

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψυχικές Διαταραχές από τη χρήση Αναβολικών Στεροειδών:

 

Η μακροχρόνια χρήση των αναβολικών στεροειδών είναι δυνατό να προκαλέσει αύξηση των νευροδιαβιβαστικών ουσιών (ντοπαμίνη κατεχολαμίνη, ενδορφίνες κ.α.) στο Κεντρικό Νευρικό Σύστημα (Κ.Ν.Σ). Η αύξηση αυτή σε συνδυασμό με την υπερασβεστιαιμία αλλά και την αύξηση της κορτιζόλης που κυκλοφορεί, μπορεί να οδηγήσει σε αυξημένη σεξουαλικότητα, ευερεθιστότητα, υπερδιέγερση, αϋπνία καθώς και άλλες σοβαρές διαταραχές του συναισθήματος (Δεληγιάννης, 1992).

 

Αν τα επίπεδα της κορτιζόλης είναι υψηλά, είναι δυνατόν να παρατηρηθούν σοβαρότερες διαταραχές του συναισθήματος και ο αθλητής να αισθάνεται μεταβολές του θυμικού που κυμαίνονται, από απλή κατάθλιψη μέχρι μανιοκαταθλιπτική ψύχωση (Κουτσελίνης κ.α., 1986).

 

Τα ανδρογενή στεροειδή έχουν ως αποτέλεσμα την επιθετικότητα, καθώς μπορούν να ερεθίσουν τους αθλητές να προπονούνται πιο συχνά και με ένταση. Η χρήση δηλαδή τέτοιων ουσιών αντανακλά και στη συμπεριφορά.

 

Όταν πάλι ένας αθλητής σταματήσει να παίρνει αναβολικά αισθάνεται κατάθλιψη, ενώ υπό την επήρεια του φαρμάκου σκέπτεται, ότι μπορεί να αντέξει μια προπόνηση πιο βαριά. Οι αθλητές δηλαδή δοκιμάζουν διαφορετικές ουσίες για να βρουν τη πιο αποτελεσματική για τον οργανισμό τους, με δραματικές όμως επιπτώσεις και στη ψυχική τους υγεία (Χάντζος, 1993).

 

Δεδομένων αυτών, ψυχίατροι, γιατροί και αθλητικοί επιστήμονες έχουν επανειλημμένως τονίσει τους κινδύνους των παρενεργειών που εμφανίζουν τα ανδρογόνα αναβολικά στεροειδή στη συμπεριφορά του ψυχισμού και τους πιθανούς κινδύνους που παρουσιάζονται, όταν λαμβάνονται αυτά τα φάρμακα σε μεγάλες δόσεις και για μεγάλες περιόδους (Mirkin, Hoffman, 1985).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ποτέ μου δεν περίμενα να δω τη λέξη ΛΑΚΗΣ στην ίδια πρόταση με τη λέξη H&M :)

Εγώ φταίω που δεν έχει αγανακτισμενούς με τους ψαιφταις δοικασταις στη  Savile Row ; ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φταίω που δεν έχει αγανακτισμενούς με τους ψαιφταις δοικασταις στη  Savile Row ; ;D

 

Είναι που δεν έχει πάει ακόμα ο Cosdr για να τους αφυπνίσει και τώρα με το Μπρεξιτ δεν βλέπω ούτε να πατήσει στο ΗΒ να τον αφήσουν οι βρωμοκαπιταλιστες οι Άγγλοι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου