Προς το περιεχόμενο

[ Creative X-Fi ] Η εμπειρία σας;


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

eye και πάλι δε θα σου απαντήσω αλλά θέλω να μου πείς κάτι. Αφού υπάρχουν audio κάρτες στην τιμή της creative, γιατί προσανατολίζεσαι εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την Audigy 2 Xfi platinum. Για ταινίες και παιχνίδια έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ήχο. Στην αρχή δεν το πίστευα. Για ηχογράφηση όπως έχεις ίσως δεί και σε άλλα post δικά μου ότι τώρα την ψάχνω. Πάντως άν δεν είναι ΜΟΝΟ για ηχογράφηση ο ρόλος της αξίζει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό το ερώτημά σου. Η απάντηση είναι ότι χρειάζεται κατεπειγόντως να τελειώσω ένα project που ΠΡΕΠΕΙ να το τελειώσω σε Windows Vista. Η Creative (και είναι προς τιμήν της) είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που έχουν ανακοινώσει την πολιτική τους και το χρονοδιάγραμμα υποστήριξης των Vista. Η M-Audio π.χ. ζει εντελώς στον πλανήτη της όσον αφορά αυτό το θέμα, το ίδιο και η Native-Instruments, της οποίας θα μπορούσε να με ενδιαφέρει κάποιο από τα audio interface της.

 

H Rme και η Motu επίσης έχουν drivers για Vista, αλλά τα προϊόντα τους που θα μπορούσαν να με ενδιαφέρουν είναι πολύ ακριβά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

X-Fi music ..

 

Κανει τα παντα , εχει τελειο ηχο .

 

Το μονο προβλημα ειναι , οτι εχει μαπα προενυσχητη μικροφωνου.

 

Απο ποιοτητα εισοδων ειναι φοβερη, και πως να μην ειναι δηλαδη, εφοσον ειναι Music DVD ready !! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά υποκειμενική μου γνωμη ειναι ότι αφού θα δώσεις που θα δώσεις λεφτά μπορείς να κάνεις και παιχνίδια και τα πάντα με κάποια πολύ πιο επαγγηελματική καρτα και στην ίδια τιμη. Ξεκίνα από edirol για παράδειγμα και θα βρεις απιστευτη ποιότητα στην ίδια τιμή.

Η creative xfi ειναι καλή και ΟΧΙ φτηνή αλλά μέση λύση. Γιατί στα ίδια λεφτά να μην πάρεις κατι πιο καλό;

Παντως λογικά θα έχεις πρόβλημα σε πολλά plugins (οταν φορτώνεις πολλά μαζί εννοώ) με την creative. Αυτό ισχύει για όλες τις creative από ότι εχω δει από ξένα φόρουμς. Θα ψάξω κι αλλο και θα βοηθήσω πάλι όσο μπορώ, θα επανέλθω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου