Προς το περιεχόμενο

Δεν μου καλύπτουν την εγγύηση!!! Τι κάνω?? Tc helicon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι συνέβη και ελπίζω να λύσεις το πρόβλημα σου σύντομα.

 

Πριν μερικές μέρες είχες πρόβλημα με την "χαμηλή ένταση" του Roland Cube street.

Κοιτάω το πρώτο σου ποστ το 2007 και είχες πρόβλημα με την χαμηλή ένταση πάλι απο ένα Pod.

Δεν πήγα παρακάτω...

Μήπως γενικά ακούς ΠΟΛΥ δυνατά;

Μήπως το ζητάς απο μικρά μηχανήματα σε ανοιχτούς χώρους, που δεν είναι για αυτή την δουλειά, όπως π.χ. το TC Voicesolo;

Τι είδος παίζεις και τι άλλα όργανα κι ενισχυτές έπρεπε να υπερκαλύψει το Voicesolo σε ένταση για να καταλήξει να καεί; Εχεις κάποιο βίντεο μήπως;

Μήπως θα έπρεπε να χρησιμοποιείς ακουστικά για να λύσεις το πρόβλημα σου;

 

Τα γράφω με κάθε φιλική πρόθεση αυτά για αποφυγή μελλοντικών παρόμοιων καταστάσεων.

 

Αρχικα δε σε παρεξηγησα, αλοιμονο.

 

Μιλαμε για ενα απλο ακουστικο προγραμμα κιθαρας φωνης οποτε δε νομιζω να εχω μεγαλες απαιτησεις σε εντάσεις. Αναφορικα με το cube street οντως επαιζε ρολο ο χωρος, καθως σε εξωτερικό περιβαλλον δεν ειχα κάποιο θεμα με μικροφωνισμους.

 

Ας υποθεσουμε ομως οτι θελω πολυυυυ ενταση : ειναι δυνατόν ενα μηχάνημα με χρηση σε μολις 4 λαιβ μετα απο 2 ωρες στα μισα της εντασης του να καιγεται??

 

Δε νομιζω....ακομα και στα ορια του να ηταν θεωρω πως αυτα τα μηχανήματα φτιάχνονται για να παιζουν και εκει και λογικα έχουν κάποιο συστημα αυτοπροστασιας. Αλλιως να μην τα πουλανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ακομα και στα ορια του να ηταν θεωρω πως αυτα τα μηχανήματα φτιάχνονται για να παιζουν και εκει και λογικα έχουν κάποιο συστημα αυτοπροστασιας.

  ??? ::)

 

Αλλιως να μην τα πουλανε

'Ετσι, πέστα  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ??? ::)

'Ετσι, πέστα  ;D

 

Δεν βρισκω το λογο να είσαι ειρωνικός αδερφέ...αν σ τυχαινε εσενα δε θα σου αρεσε καθολου αναφορικα με το ποσο κοστιζει αυτο το ηχείο + τα παρελκομενα. Ει αι ευκολο να κανεις τον έξυπνο οκ αλλα δεν με γνωριζεις και anyway δεν εχω ορεξη να γινει το post μου ενα νεο ειδος αντιπαραθεσης.

 

Προφανως και δν υπαρχουν περιθωρια λαθους συνδεσμολογιας με μια κιθαρα και μια φωνη και προφανώς τέτοια μηχανηματα εχουν καποιες προδοαγραφες ασφαλειας αλλιως θα καιγοντουσαν ολα στην μαξ ενταση την οποια επαναλβανω δε καταφερα να φτασω.

 

Εχω στειλει ηδη μυνημα στην tc και προφανως εχω διαβασει τους ορους εγγυησης αν και μη σου πω ψεμματα δεν εβγαλα και πολλα συμπεράσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το έχεις αγοράσει από Ελληνικό κατάστημα;

 

Αν ναι, τότε πρέπει να σου έδωσαν μαζί και την εγγύηση που αναφέρει τα σχετικά, καθώς και τα στοιχεία επικοινωνίας με το (τοπικό) τεχνικό τμήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Να υποθέσω πως γνωρίζεις ότι τo TC Voicesolo είναι για χρήση προσωπικού monitor σε μικρά ακουστικά live, κλειστού χώρου.

Το έχεις ακριβώς μπροστά σου δηλαδή για να ακούς μόνο εσύ και όχι ο κόσμος.

Η ένταση του είναι ικανοποιητική όταν είσαι σε απόσταση 1 - 1,5 μέτρο.

Κι εγω το χαλβάδιαζα αλλά δεν ήμουν σίγουρος πως θα με κάλυπτε και το ξεπέρασα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως γνωρίζεις ότι τo TC Voicesolo είναι για χρήση προσωπικού monitor σε μικρά ακουστικά live, κλειστού χώρου.

Το έχεις ακριβώς μπροστά σου δηλαδή για να ακούς μόνο εσύ και όχι ο κόσμος.

Η ένταση του είναι ικανοποιητική όταν είσαι σε απόσταση 1 - 1,5 μέτρο.

Κι εγω το χαλβάδιαζα αλλά δεν ήμουν σίγουρος πως θα με κάλυπτε και το ξεπέρασα.

 

Αν δεις την επεξηγηση του προιοντος περα απο αυτο αναφερεται και ως personal portable Pa + οτι δινει επιλογη να συνδεσεις δυο για να βγεις στερεο σε λαιβ. Πουθενα δεν αναφερεται αν θα βγεις σε εξωτερικο η κλειστο χωρο και ναι το ειχα μολις μισο μετρο απο εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις αγοράσει από Ελληνικό κατάστημα;

 

Αν ναι, τότε πρέπει να σου έδωσαν μαζί και την εγγύηση που αναφέρει τα σχετικά, καθώς και τα στοιχεία επικοινωνίας με το (τοπικό) τεχνικό τμήμα.

 

Απο ελληνικο ναι, αλλα μονο αποδειξη αγορας εδωσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6.5 άρι μεγάφωνο.

Αυτό είναι μόνο για το δωμάτιό σου. Για 10-15 τμ το ΠΟΛΥ

 

Αν ήθελες μ αυτό να ακούει κόσμος κακώς.

και δικαίως έπαθε ζημιά.

 

δυστυχώς θέλει λίγο περισσότερο διάβασμα και προσοχή όταν ψωνίζουμε.

Να μην πω το γνωστό...."δεν ήξερες..."

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6.5 άρι μεγάφωνο.

Αυτό είναι μόνο για το δωμάτιό σου. Για 10-15 τμ το ΠΟΛΥ

 

Αν ήθελες μ αυτό να ακούει κόσμος κακώς.

και δικαίως έπαθε ζημιά.

 

δυστυχώς θέλει λίγο περισσότερο διάβασμα και προσοχή όταν ψωνίζουμε.

Να μην πω το γνωστό...."δεν ήξερες..."

 

Νομίζω σαφής ήμουν ήταν στα μισά της έντασης.

 

Εκτός αν κάποια μηχανήματα καίγονται μόνο σε εξωτερικούς χώρους. Προφανώς και δεν ακουγόταν δυνατά αλλά όπως κ ν έχει ήταν στα μισά της έντασης. Τώρα τι θα ήθελα εγώ ιδανικά είναι άλλο θέμα. Από εκεί κ πέρα όμως δε δικαιολογείται να κάνει σε αυτήν την ένταση είτε παίζω σπίτι μου είτε σε στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Απο ελληνικο ναι, αλλα μονο αποδειξη αγορας εδωσαν

Ωραία, επικοινώνησε με το κατάστημα που το αγόρασες και ρώτησέ τους από ποιόν εισαγωγέα το προμηθεύτηκαν, κοινώς ποιός αναλαμβάνει την εγγύηση, ποιό είναι το τεχνικό τμήμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου