Προς το περιεχόμενο

Θυμαστε το "πως φερνουμε δεμα απο Αμερικη?" Ε ξεχαστε το


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σχέδιο σωτηρίας των ΕΛΤΑ: Μειώσεις μισθών σε διοίκηση και εργαζόμενους - Από 1η Σεπτεμβρίου οι αλλαγές - Ειδήσεις Newsit.gr

 

Διεύρυνση της συνεργασίας με την αγορά της Κίνας και ειδικότερα με κινεζικές εταιρίες με αντικείμενο την αποστολή και εκτελωνισμό δεμάτων και μικροδεμάτων από την Κίνα στην Ελλάδα και στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης και αντίστροφα, στο πλαίσιο της ραγδαίας ανάπτυξης του ηλεκτρονικού εμπορίου και του ενδιαφέροντος εμπορικής συνεργασίας μεταξύ των δύο χωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σχέδιο σωτηρίας των ΕΛΤΑ: Μειώσεις μισθών σε διοίκηση και εργαζόμενους - Από 1η Σεπτεμβρίου οι αλλαγές - Ειδήσεις Newsit.gr

 

Διεύρυνση της συνεργασίας με την αγορά της Κίνας και ειδικότερα με κινεζικές εταιρίες με αντικείμενο την αποστολή και εκτελωνισμό δεμάτων και μικροδεμάτων από την Κίνα στην Ελλάδα και στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης και αντίστροφα, στο πλαίσιο της ραγδαίας ανάπτυξης του ηλεκτρονικού εμπορίου και του ενδιαφέροντος εμπορικής συνεργασίας μεταξύ των δύο χωρών.

αυτο τι σημαινει ακριβως?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο τι σημαινει ακριβως?

 

Ότι η Ελλάδα μέσω του Πειραιά και της Cosco

( αυτής ντε που ήθελαν να τη διώξουν γιατί πινειτοεματουλαγου)

Θα είναι το single point of entry όλων των κινέζικων δεματων

Προς την ΕΕ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

καλημερα παιδια . εγω ψαχνω να βρω καιρο μια  gibson flying v και τελικα το οργανο που με ενδιαφερει το βρηκα στην ιαπωνια . μεταφορικα ο ιαπωνας δεν βαζει , και η τιμη που βγαζει ειναι τελικη 1100ε . τι να κανω γιατι εχω μπερδευτει λιγακι . προχωράω η νατον ρωτησω και τιποτα αλλο για να μην ερθει κάνα μπουγιουρντί 250 ε και θα τρέχω?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NIKOSDAL είπε

καλημερα παιδια . εγω ψαχνω να βρω καιρο μια  gibson flying v και τελικα το οργανο που με ενδιαφερει το βρηκα στην ιαπωνια . μεταφορικα ο ιαπωνας δεν βαζει , και η τιμη που βγαζει ειναι τελικη 1100ε . τι να κανω γιατι εχω μπερδευτει λιγακι . προχωράω η νατον ρωτησω και τιποτα αλλο για να μην ερθει κάνα μπουγιουρντί 250 ε και θα τρέχω?  

 

 

Τι ακριβως απο τα παραπανω που γραφουμε δεν εχεις καταλαβει?

 

Χοντρικα θα πληρωσεις επιπλεον :

 

50 euros εξοδα εκτελωνισμου ,3%-5% ΔΑΣΜΟΥΣ (θα βρεις την δασμολογικη κλαση στο link των ΕΛΤΑ παραπανω) & 24% ΦΠΑ 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ να δηλώσω πάντως ότι είμαι σούπερ-ευχαρηστημένος από τα ΕΛΤΑ. Και γρήγορα είναι και ποτέ δεν χάθηκε κάτι και εξυπηρετικοί είναι σε αντίθεση με τα κούριερ που μου σπάνε τα νεύρα ΠΑΝΤΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε ολους . μετα απο χθεσινή επικοινωνία με τον ιαπωνα και το θεμα του εκτελωνισμού ,και τυχόν επιβάρυνση της δικης μου πλευράς μου έγραψε το εξης ¨"we will write $300 on the declaration when we ship it "

 

υγ- εχω τέτοιο κόλλημα με την συγκεκριμένη κιθάρα που μου θυμίζει το κόλλημα που ειχα φάει με την γυναίκα μου οταν την είχα δει πρώτη φορα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, NIKOSDAL said:

εχω τέτοιο κόλλημα με την συγκεκριμένη κιθάρα που μου θυμίζει το κόλλημα που ειχα φάει με την γυναίκα μου οταν την είχα δει πρώτη φορα !!!!

 

Και τα δύο αυτά που αναφέρεις, όταν τα βλέπεις τρελαίνεσαι, αλλά κανείς δεν σου λέει τι θα πληρώσεις αργότερα.

Είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις για την κιθάρα, όσα έχεις πληρώσει και για την γυναίκα σου? :classic_tongue:

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NIKOSDAL είπε

καλημέρα σε ολους . μετα απο χθεσινή επικοινωνία με τον ιαπωνα και το θεμα του εκτελωνισμού ,και τυχόν επιβάρυνση της δικης μου πλευράς μου έγραψε το εξης ¨"we will write $300 on the declaration when we ship it "

 

υγ- εχω τέτοιο κόλλημα με την συγκεκριμένη κιθάρα που μου θυμίζει το κόλλημα που ειχα φάει με την γυναίκα μου οταν την είχα δει πρώτη φορα !!!!

Τα ξεχναμε αυτα.

Θα σου ζητησουν φωτο απο την σελιδα αγορας με την τιμη που πληρωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου