Προς το περιεχόμενο

Νέα BOSS GT-1000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Και δεν παιρνεις το Boss GT-1 που κανει 185 ευρω..  τουλαχιστον εγω, επειδη τα digital εφφε ειναι εργαλεια για μενα, και μετα απο μερικα χρονια δεν αξιζουν τιποτε, καπως οτι ειναι πανω απο 3-4 κατασταρικα δεν μου κανει κλικ σε αυτον τον χωρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά φρένο...

ΔΕΝ είναι "πεταλιερα" το μηχανιΣμα :)

Είναι πλήρες σύστημα τύπου Αxe FX & Helix.

Για πεταλιερα παίρνεις το GT100 που μαμει και δέρνει με τέσσερα κατοσταρικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά φρένο...

ΔΕΝ είναι "πεταλιερα" το μηχανιΣμα :)

Είναι πλήρες σύστημα τύπου Αxe FX & Helix.

Για πεταλιερα παίρνεις το GT100 που μαμει και δέρνει με τέσσερα κατοσταρικα.

Τι εννοείς λέγοντας "πλήρες σύστημα"?

Και γιατί η GT-100 δεν είναι κάτι τέτοιο?

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντως...

εκτός από αυτό το πως το είπανε, τι παραπάνω έχει εκτός από ένα μηδενικό ακόμα και 500 ευρώ παραπάνω?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντως...

εκτός από αυτό το πως το είπανε, τι παραπάνω έχει εκτός από ένα μηδενικό ακόμα και 500 ευρώ παραπάνω?

Το ότι έχει, ναι, έχει παραπάνω πράγματα.

Αλλά ....

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό που εννοεί ο SF είναι ότι αυτό το pedalboard (ελληνιστί πεταλιέρα) είναι pre-amp effects processor, δηλαδή προσομοιώνει όλο το signal chain μετά την κιθάρα.

 

Οι διαφορές της ηχητικά με την 500 ή και τις πιο κάτω δεν ξέρω ποιες είναι, μιας και δεν την έχω ακούσει, αλλά στα γενικότερα specs απέχουν αρκετά ώστε να δικαιολογηθεί η διαφορά στην τιμή.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που εννοεί ο SF είναι ότι αυτό το pedalboard (ελληνιστί πεταλιέρα) είναι pre-amp effects processor, δηλαδή προσομοιώνει όλο το signal chain μετά την κιθάρα.

 

Αυτό κάνει και η GT-100.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κάνει και η GT-100.

 

αυτό κάνει και το behringer v amp μου με το fcb1010...

:P

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η boss μεχρι στιγμής είχε υπάρξει μια χαρα εταιρία, και τα προιόντα της εξαιρετικά - ή στην χειρότερη, έστω, τίμια.

 

Χοντρικά, οι δύο κύριες τάσεις στην αγορά είναι: Α) πετάλια αναλογικά/μπουτικ/βίντατζ ήχος κλπ και Β) modelling/compact μηχανηματα/rack κλπ

Η boss επιλέγει να βγάλει ένα προιόν της β' περίπτωσης (οπως έχει ξανακάνει πολλες φορές, αλλα αυτή τη φορά με κάτι πολυ πιο "πανω" σε κατηγορία) που απο τα specs του και απο τα όσα άκουσα σε βίντεο κινείται σε μια μετριότατη κατάσταση (μην πω χειρότερα) που δεν δείχνει να δικαιολογεί τα λεφτά του και δεν ταιρίαζει στη φιλοσοφία των boss που έκαναν την εταιρία να πετύχει.

 

Και τελος παντων, άσχετα με το αν αξίζει τα λεφτά του, βλέπω άλλο ένα μηχάνημα του χιλιαρικου (αναμεσα σε πολλα των χιλιάρικΩΝ) που ανάμεσα στα λαμπάκια και τα blue tooth έχει ως κεντρικό θέμα το πόσο καλά αναπαράγει τον ήχο της λάμπας... σόρρυ, με το χιλιάρικο αγοράζω εναν ωραίο λαμπάτο και μου μένουν και για πετάλια.

 

My guess: σε κανα δυο χρόνια θα το βλέπεις στις αγγελίες στα 2 κατοστάρικα και θα το αποκαλούν με τα δύο must των αποτυχημένων προιόντων που δεν φεύγουν: "Συλλεκτικό" και "Για όσους γνωρίζουν"  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου