Προς το περιεχόμενο

Άλλος ένας διαγωνισμός από την Adam


panorios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, BillTrantos είπε

Έχω γράψει τα πάντα πέρα από drums. Δεν έχω ξαναγράψει ποτέ, θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος μάλλον. :classic_laugh:

 

Πάντως ενώ στην αρχή ξενέρωσα με τα 30 δευτερόλεπτα, εν τέλει ήταν μια πολύ καλή "άσκηση" για να δω αν μπορώ να βρω ιδέες χωρίς να πλατιάσω και να ταιριάζουν και με αυτό το vibe που είχα όταν πρωτοείδα την εικόνα. 

ρίχτο!

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

1.  Δεν έχω ξαναγράψει ποτέ, θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος μάλλον. :classic_laugh:

 

2. Πάντως ενώ στην αρχή ξενέρωσα με τα 30 δευτερόλεπτα, εν τέλει ήταν μια πολύ καλή "άσκηση" για να δω αν μπορώ να βρω ιδέες χωρίς να πλατιάσω και να ταιριάζουν και με αυτό το vibe που είχα όταν πρωτοείδα την εικόνα. 

 

1. Είσαι εντελώς λάθος

 

2. Είσαι απόλυτα σωστός.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Έχω γράψει τα πάντα πέρα από drums. Δεν έχω ξαναγράψει ποτέ, θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος μάλλον. :classic_laugh:

 

μπορώ να σε διαβεβαιώσω προκαταβολικά ότι δεν θα συμβεί κάτι τέτοιο.

Αν θες κι όλας ανέβασε το πρόχειρα να πούμε γνώμες...

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι με την κεντρική ιδέα, παλεύεται, τα drums εννοούσα. Δεν έχω καθόλου drumιστική σκέψη και θα φανεί πολύ γράφοντάς τα, αλλά δεν ήθελα να μου τα γράψει άλλος, είναι καλή ευκαιρία για να μάθω 2-3 πραγματάκια αυτός ο διαγωνισμός.

 

Μισό λεπτό να το ανεβάσω στο soundcloud.

 

 

Επεξεργασμένο από BillTrantos
  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν πολύ ωραίο είναι, ιδίως το πρώτο ακόρντο... Εγω θα έβαζα λίγο τρέμολο σε κάποια κιθάρα για ατμόσφαιρα...ή κάποιο delay...

μην βάλεις τύμπανα. Μόνο percussion 

Επεξεργασμένο από dimsonic

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

λοιπόν πολύ ωραίο είναι, ιδίως το πρώτο ακόρντο... Εγω θα έβαζα λίγο τρέμολο σε κάποια κιθάρα για ατμόσφαιρα...ή κάποιο delay...

μην βάλεις τύμπανα. Μόνο percussion 

 

Συμφωνώ με τον dim.

Αλλά μπορείς επίσης να παίξεις από πίσω κάποιες μελωδίες με πολλά εφφέ (no guitar sounds) για ατμόσφαιρα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι 2 ρυθμικές που είναι hard panned έχουν ελάχιστο tremolo, ίσως βάλω λίγο παραπάνω.

 

Σκεφτόμουν να γράψω 1-2 μελωδίες ακόμα αλλά φοβήθηκα μην το παραμπουκώσω μετά. Θα το δω αυτό αφού έχω βάλει ρυθμικό section.

 

Ευχαριστώ για το feedback!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BillTrantos είπε

Οι 2 ρυθμικές που είναι hard panned έχουν ελάχιστο tremolo, ίσως βάλω λίγο παραπάνω.

 

βαρβάτο τρεμ θέλει...

αλά SF :classic_smile:

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

Εσύ ειδικά, να το κάνεις sci - fi.

Αυτοί οι δύο της φωτογραφίας, είναι από τους τελευταίους εναπομείναντες του ανθρώπινου είδους, μετά από επίθση διαγαλαξιακών στρατευμάτων την ώρα που ο πόλεμος στην Ανδρομέδα μαίνεται.

 

Οι τλευταίοι άνθρωποι κρύβονται οργανωμένοι σε κοινότητες στα ερείπια των μεγαλουπόλεων.

Οι συγκεκριμένοι δύο, είναι σε αποστολή να βρουν την μήτρα δεδομένων των εξωγήινων που βρίσκεται κάπου στα υπόγεια του πρώην μετρό της Νέας Υόρκης, πράγμα που θα τους επιτρέψει να επιφέρουν τεράστιο χτύπημα, χρησιμοποιώντας το ίδιο τους το dna.

 

Η συνέχεια ελπίζω από τον cos_dr .....

Δεν ισχυει αυτο το σεναριο.

Βλεπεις στο φοντο κανονικα φωτα στα κτίρια, φαναρια κλπ τιποτα κατεστραμμένο, και γενικοτερα η σταση τους στη φωτο δεν δειχνει σοκ απο "βιβλικη καταστροφη"

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

Δεν ισχυει αυτο το σεναριο.

Βλεπεις στο φοντο κανονικα φωτα στα κτίρια.

Είναι από τα στρατόπεδα συγκέντρωσης ανθρώπων που πιάστηκαν αιχμάλωτοι, και τους προβολείς για εντοπισμό σαμποτέρ.:classic_ninja:

 

27 λεπτά πριν, Spyros Delta είπε

γενικοτερα η σταση τους στη φωτο δεν δειχνει σοκ απο "βιβλικη καταστροφη"

 

Τέταρτη γενιά μετά τον χαμό είναι, το έχουν χωνέψει πια.:classic_tongue:

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου