Προς το περιεχόμενο

Θραααασ Μέταλ στα σκαρια


gkourmoul1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκνευρίστηκα και το παράτησα. Γράφω άλλο κάνα δίωρο τώρα. Ούτε που θα ρωτήσω τι στυλ είναι... 😀

Δεν είμαι να "αντιγράφω" τελικά. Δεν έχω την υπομονή. Τα κάνω με το δικό μου στυλ.

 

metal2.mp3

 

Ακούω όλα τα βιντεάκια, όμως, και επεκτείνω γνώσεις...

 

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Εκνευρίστηκα και το παράτησα. Γράφω άλλο κάνα δίωρο τώρα. Ούτε που θα ρωτήσω τι στυλ είναι... 😀

Δεν είμαι να "αντιγράφω" τελικά. Δεν έχω την υπομονή. Τα κάνω με το δικό μου στυλ.

 

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.
 
 
 


metal2.mp3 1 MB · 12 downloads

 

 

Ακούω όλα τα βιντεάκια, όμως, και επεκτείνω γνώσεις...

 

80s maiden!! Πολυ καλος!!! Και τα ριφ σου υπστηριζουν πολυ ωραια το σολο, ρυθμικα και γεματα. Αν ηταν λιγο καλυτερη η μιξη σου δεν θα εψαχνα να ακουσω τι γινεται στο background, το pan στα πιατινια μου δινει τη αισθηση που εχω οταν προσπαθω να ισορροπησω ορθιος σε φουσκωτο στρωμα θαλλασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιατίνια με εκνευρίζουν αφάνταστα. Θα τα κοιτάξω σε δευτερο χρόνο, όπως και την μίξη, eq κλπ. Τώρα κάνω δοκιμές και ασχολούμαι με το περιεχόμενο.

 

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, Clb62 said:

80s maiden!! Πολυ καλος!!!

Αυτό ακριβώς,θα ορκιζόμουνα οτι άκουσα την κραυγή του Dickinson σε κάποιο σημείο.

Είσαι σε καλό δρόμο με αυτό Γιώργο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου άρεσε πολύ, και δεν μου θυμίζει maiden, πιο πολύ σε progressive, αλλά δεν ξέρω τί. Ισως pink floyd στο πιο σκληρό? Δεν ξέρω τι αλλά θα το βρώ.

Πολύ καλή δουλιά συνάδελφε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος των δισολιών είναι συνηθισμένος από maiden.

 

Από όταν πρωτοάκουσα camel πριν λίγους μήνες, έχω γίνει περισσότερος μελωδικός στο παίξιμο μου. 

Camel δεν θυμίζει βέβαια. Μήπως dream theater? Όποτε τους ακούω σαν να ακούω camel on steroids.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, gkourmoul1 said:

Ο ήχος των δισολιών είναι συνηθισμένος από maiden.

 

Από όταν πρωτοάκουσα camel πριν λίγους μήνες, έχω γίνει περισσότερος μελωδικός στο παίξιμο μου. 

Camel δεν θυμίζει βέβαια. Μήπως dream theater? Όποτε τους ακούω σαν να ακούω camel on steroids.

 

καπως έτσι, δεν είπα dream theater, γιατι μου φάνηκε πιο .. 70ς σαν σύνθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι καταλήγει.

 

Χτυπά κάτι άσχημα?

 

metal.mp3

 

Επεξεργασμένο από gkourmoul1
  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παιζει τα ρυθμικα μερη η κιθαρα θα την ηθελα ποιο μπροστα. Το μπασο λασπωνει αρκετα. Το lead μερος της κιθαρας και τα τυμπανα εινα παρα πολυ καλα ηχητικα, μην τα πειραξεις καθολου. Εκει απο το 2:40 μηπως να επαιζες ποιο πολυ με το ride και λιγοτερο με την china? Και κατι που προσεχω τωρα (εχω αφησει το σχολιο ανοιχτω και ακουω και ξανακουω) στο σολο τα πιατινια σου χανονται. Ενα τελευταιο ακουω γενικα το συνολο scooped. Σαν εκτελεση και σαν ιδεα μου αρεσει παρα πολυ.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου