Προς το περιεχόμενο

Κάθε πότε πρέπει να αλλάζω τις πένες μου?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

 Να μην απογοητευεσαι, και να επικεντρωνεσαι στα θετικα και μονο. Η αρνητικοτητα μειωνει το προσδοκιμο ζωης...😀

 

 

Αυτό Γιώργο, απο όσο έχω καταλάβει πολλές φορές, είναι τρόπος ζωής για σένα (και ίσως για άλλους). Όχι όμως για μένα ή για "άλλους" άλλους. Εξαρτάται από την εμπειρία, ας μην παει στις γνώσεις-να πάει στα βιώματα, του καθενός και το πόσο μπούχτησε στη ζωή του από τέτοια ώστε να μπορεί να τα δεχτεί ή να αποτραβηχτεί.

 

Την έχουμε ξανακάνει τη συζήτησ, δεν βγήκε κανένα συμπέρασμα.

Το θέμα είναι ότι συνήθως κάποιοι "ανύποπτοι" θα "ζωντανέψουν" το νήμα και η δουλειά του ΟΡ θα γίνει εμμέσως.

Δεν είναι τυχαίο ότι για πολύ καιρό τα νήματα αυτά μένουν στα αζήτητα μέχρι κάποιος να τσιμπήσει.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι κατάλαβα έχετε πολλές πένες.

 Γι αυτό στην επόμενη νοιζ συνάντηση που θα γίνει όταν εμβολιαστούμε όλοι θα έχετε από μια πένα στην τσέπη σας να μου τη δώσετε.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, dimsonic said:

Εξαρτάται από την εμπειρία, ας μην παει στις γνώσεις-να πάει στα βιώματα, του καθενός

 

Περισσοτερη εμπειρια και βιωματα δεν σημαινει οτι καποιος μπουχτιζει πιο ευκολα. Πιο πιθανο να συμβαινει το αναποδο.

Οι γνωσεις και η μορφωση βοηθα, επισης, στο να μπορουμε να κανουμε ορθοτερες επιλογες.

 

16 minutes ago, dimsonic said:

και το πόσο μπούχτησε στη ζωή του από τέτοια 

 

Το ποσο μπουχτησε ή οχι, ειναι καθαρα θεμα χαρακτηρα, ιδιοσυγκρασιας, αλλα και επιλογων.

 

16 minutes ago, dimsonic said:

ώστε να μπορεί να τα δεχτεί ή να αποτραβηχτεί.

 

Ειναι και παλι θεμα ιδιοσυγκρασιας και επιλογων το ποια θα ειναι η αντιδραση καποιου μετα τα μπουχτισμα. Αλλοι τα βλεπουν και γελουν και αλλοι... παιρνουν χαπια.

 

Καθενας μας κανει τις επιλογες του.

Επεξεργασμένο από gkourmoul1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
12 ώρες πριν, Miltos23 είπε

Παιδιά, ας είμαστε χαλαροι, δεν παραβίασε κανένα κανόνα του φόρουμ οπότε ολα οκ.

 

εκ των κανονισμών του φόρουμ:

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

προσωπικά λοιπόν για μένα το θέμα δεν είναι άλλο... είναι ΜΟΝΟ ένα (και σίγουρα όχι η "χαλαρότητα" ή μη)... ο αμφίδρομος ΣΕΒΑΣΜΟΣ με την ευρεία έννοια ... ειδικά σε χώρους που συχνάζουν άτομα από τα οποία εκ θέσης-άποψης "έχω απαιτήσεις" (με την καλή έννοια) να κάνουν την διαφορά... τόσο απλά (και συνειδητά "ρομαντικά")... 

 

ΥΓ. ναι... εγώ είμαι από αυτούς που δεν γελάνε πια εύκολα με αυτά που αντιμετωπίζουν κοινωνικοπολιτικά γύρω τους εκθετικά (ή σε αναγωγή)... είμαι πια από αυτούς που παίρνουν "χάπια"...😎

  • Like 6
  • Ευχαριστώ 2

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτως κατανοητες, σεβαστες και δεκτες οι αποψεις σας. Ολα αυτα τα οποια λετε ειναι σωστα και αληθεια. Προσωπικα, ομως, το αντιμετωπιζω διαφορετικα το θεμα, βλεποντας το απο αλλη οπτικη. Και δεν του διδω παραπανω αξια και βαρος, απ' οσο του αναλογει. Ειδικα, οταν κατι δεν ειναι στο χερι μου να το διορθωσω. Δεν εχει νοημα να χαλιεμαι.

 

Το φορουμ ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας. Αλλα υπαρχει μια σημαντικη διαφορα.  Εδω μεσα δεν εχουμε δικαιωματα. Φιλοξενουμαστε δωρεαν. Το αφεντικο οποτε θελει κλεινει το μαγαζι και φευγει. Πληρωνει τους λογαριασμους της παραμονης μας, και εμεις απολαμβανουμε. Οταν σε κατι δειχνει, ξεκαθαρα, ανοχη, εγω ειμαι υποχρεωμενος να το δεχτω και να προχωρησω. Εαν δεν μου αρεσει, εχω το δικαιωμα της διαμαρτυριας, ακομα και εντονης. Αλλα οφειλω, επισης, να σεβαστω της επιλογη του και να μην του δημιουργω προβληματα. 

 

Η ταπεινη μου αποψη, και παλι. Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν, επαβαλαμβανω.

 

 

 

 

  • Like 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα του OP και το κατά πόσο είναι συμβατές οι τακτικές του με το φόρουμ, από την μια καταλαβαίνω ότι για κάποιους μπορεί να θεωρηθεί ότι διαφημίζει έμμεσα τις υπηρεσίες του, αλλά από την άλλη τα βίντεό του μέσω των οποίων κάνει αυτή την διαφήμιση, είναι συμβουλευτικού χαρακτήρα όπως ακριβώς και το ίδιο το φόρουμ είναι συμβουλευτικού χαρακτήρα, και όλα αυτά βρίσκονται εντός του πλαισίου της θεματολογίας του φόρουμ.

 

Το ότι προωθεί μέσω των δημοσιεύσεών του το guitar coaching που προσφέρει ως υπηρεσία (και όχι το ''Μονώσεις - Γυψοσανίδες ο Μπάμπης''), είναι side effect του γεγονότος ότι έχει φτιάξει ένα -για τα συνήθη YouTube δεδομένα- επαγγελματικό βίντεο όπου εκφράζει κάποιες απόψεις-συμβουλές. Αλλιώς δεν θα είχε κανένα λόγο να φτιάξει επαγγελματικό βίντεο. Οι συμβουλές του είναι κυρίως προς αρχάριους? Ναι. Αλλά το ΝΟΙΖ δεν το διαβάζουν και αρχάριοι για να παίρνουν δωρεάν χρήσιμες συμβουλές? Και το ΝΟΙΖ (λογικά) έχει έσοδα (και έτσι πρέπει) από τις δωρεάν συμβουλές, μέσω των διαφημίσεων.

 

Αρνητικό πρόσημο στο γεγονός ότι δεν σχολιάζει όντως στα threads του, αλλά ας του αναγνωρίσουμε το γεγονός ότι δίνει έναυσμα για συζήτηση πολλές φορές.

 

Όσον αφορά το θέμα... πένες αλλάζω μέχρι να τις χάσω. Και συνήθως αυτό συμβαίνει πολύ πριν φθαρεί σε τέτοιο σημείο η πένα που να επηρεάζει σε τεράστιο βαθμό το παίξιμο. Ο γενικός κανόνας μου είναι να έχω πάντα 2-3 πένες πάνω στο mic stand μου. Αν φτάσω να έχω μόνο μια πάνω μου και καμία στο mic stand, πάω και αγοράζω 3-4 πένες μέχρι να τις χάσω και αυτές και ου το καθεξής.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο συγκεκριμένος ο Γιάννης, είναι παικταράς, φοβερός κιθαρίστας..

και αμα το καλοσκεφτούμε, οκ, εμεις οι ερασιτέχνες γιάπηδες που 50ισαμε++ τι προσφέρουμε στην τέχνη? τίποτα. Αυτός όμως την παλεύει, να επιβιώσει κάνοντας μουσική...

νομίζω χρειάζεται και αυτός και ο κάθε επαγγελματίας μουσικός ενίσχυση.

 

Και απο youtube τι βγαζουν? πρεπει να είσαι steve terreberry για να βγάλεις σπίτι απο το youtube... με 3Μ subs.

 

περι πενων και πενιών, για δείτε τι κάνει παικταράς ο γάλος με την πενα του :

 

 

Επεξεργασμένο από rgxinap
  • Λυπάμαι 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, rgxinap said:

ο συγκεκριμένος ο Γιάννης, είναι παικταράς, φοβερός κιθαρίστας..

και ο Ζαϊκος και ο Σπύρος και ο Αμπλιανίτης είναι παικταράδες και φοβερότεροι κιθαρίστες...και ενεργά μέλη με μεγάλη συμμετοχή και μας τιμάνε με τη συμμετοχή τους...ενώ ο Γιάννης όχι. Δεν ξέρω εάν καταλαβαίνεις τη διαφορά!!!

 

1 hour ago, rgxinap said:

εμεις οι ερασιτέχνες γιάπηδες που 50ισαμε++ τι προσφέρουμε στην τέχνη?

μα ούτε ο Γιάνης (καλύτερο με ένα ν) προσφέρει τίποτα στη τέχνη...το μεροκάματο θέλει να βγάλει. Εμείς που δεν βγάζουμε το μεροκάματο με τη μουσική....να μην παίζουμε δηλαδή?

  • Like 2

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
1 ώρα πριν, rgxinap είπε

και αμα το καλοσκεφτούμε, οκ, εμεις οι ερασιτέχνες γιάπηδες που 50ισαμε++ τι προσφέρουμε στην τέχνη? τίποτα. Αυτός όμως την παλεύει, να επιβιώσει κάνοντας μουσική...

😏 Μίλα για τον εαυτό σου αγαπητέ.

 

Στον ΟΡ έχουν γίνει παρατηρήσεις στο παρελθόν διότι παραβαίνει τους κανονισμούς, χωρίς συμμόρφωση.

Το φόρουμ είναι τόπος ανταλλαγής απόψεων και συζήτησης.

Οι δε τίτλοι του είναι καλά μελετημένοι SEO click bait για τα search engines, που όπως με ενημέρωσε όταν με κάλεσε για να μάθει τον λόγο που κατέβηκε κάποιο βίντεο, δεν τα ανεβάζει ο ίδιος.

Του πρότεινα να ανεβάζει τα βιντεο του στα Video αφού δεν ενδιαφέρεται να συμμετέχει στις συζητήσεις όπως αυτη για παράδειγμα που γίνεται με την παντελή απουσία του και που δεν είμαι σίγουρος αν τον εξυπηρετεί τελικά.

Καλά κάνει λοιπόν σαν επαγγελματίας να προωθεί την δουλειά του σε όσα μέσα μπορεί να δημοσιεύσει δωρεάν αλλά... 

Δεν είναι ο μόνος δάσκαλος εδώ μέσα.

Πολλοί άλλοι προσφέρουν απλόχερα πληροφορία και την συζητούν. Και το φόρουμ είναι γεμάτο παραδείγματα.

Εδώ δεν έχουμε γκουρού στο απυρόβλητο (αυτό το κάνει ο καθένας στον προσωπικό του χώρο) αλλά όπως έχει αποδειχθεί σε βάθος χρόνου, χαίρουν της αποδοχής όλων μας όσοι συμμετέχουν με τεκμηριωμένα κείμενα και όχι δόγματα, όταν ζητάμε απαντήσεις σε υπαρκτά προβλήματα της τέχνης.

  • Like 9

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, rgxinap said:

ο συγκεκριμένος ο Γιάννης, είναι παικταράς, φοβερός κιθαρίστας..

και αμα το καλοσκεφτούμε, οκ, εμεις οι ερασιτέχνες γιάπηδες που 50ισαμε++ τι προσφέρουμε στην τέχνη? τίποτα. Αυτός όμως την παλεύει, να επιβιώσει κάνοντας μουσική...

 

 

 

δεν γνωρίζω αν είναι παικταράς (πολύ περισσότερο το αμφιβάλλω ή θα έλεγα αν παίζει, παίζει προς κάποια κατεύθυνση που προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου), αλλά η άποψή μου είναι ότι τα βίντεο αυτά δεν προσφέρουν ΤΙΠΟΤΑ στην τέχνη πολύ δε περισσότερο δεν χρησιμεύουν ούτε καν στους αρχάριους.

 

Ως ερασιτέχνης γιάπης που εξηντάρησα θεωρώ ότι κάτι έχω προσφέρει στην τέχνη και η πιό πάνω φράση με προσβάλλει. Δεν δέχομαι ότι μπορούν να δικαιολογούνται όσοι προσπαθούν να επιβιώσουν δηλώνοντας ότι κάνουν επαγγελματικά μουσκή ενώ όσοι δηλώνουν απλά "ερασιτέχνες" να μην έχουν λόγο.

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου