Προς το περιεχόμενο

Πόσο σημαντικό είναι να ακούει ο/η σύντροφός σας το ίδιο είδος μουσικής?


Alex Raptakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, fusiongtr είπε

 

Που σημαίνει να είναι καμιά τριανταριά χρόνια νεότερη προφανώς ....

Έτσι κι αλλιώς, όλες μετά τα 25 κυνηγάνε το πορτοφόλι, άρα ψάχνουμε για μικρότερη ....

Στράτο,  λάθος σειρά...Πρώτα ψάχνουμε πορτοφόλι να έχουμε (δυσκολο).

                                       Μετά αντιστρόφως ανάλογα έρχονται αυτές : Αν έχεις λεπτο πορτοφολι έρχονται μεγάλες , αν έχεις πιο χοντρό, έρχονται πιο μικρές .Οπότε εδω μετράει το μέγεθος ..αλλά σε πλάτος (πορτοφολιού)...

Πάντως η γηροκομηση είναι ενα θέμα...αν την προλάβουμε βέβαια έτσι όπως ζουμε...

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, otto## είπε

γάμος αμεσα;

 

24 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Παντρέψου την you aren't getting any younger..

Είμαι 45, συνταξιούχος δημοσίου με 1500 ευρώ σύνταξη και κανά 100 χιλ εφάπαξ. Είμαι άνετος οικονομικά. Μήπως να μην κάνω έκπτωση στα θέλω μου και να βρω μια να μου αρέσει? Η να πάω μόνο για τα φράγκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, loucas είπε

Στράτο,  λάθος σειρά...Πρώτα ψάχνουμε πορτοφόλι να έχουμε (δυσκολο).

                                       Μετά αντιστρόφως ανάλογα έρχονται αυτές : Αν έχεις λεπτο πορτοφολι έρχονται μεγάλες , αν έχεις πιο χοντρό, έρχονται πιο μικρές .Οπότε εδω μετράει το μέγεθος ..αλλά σε πλάτος (πορτοφολιού)...

 

 

Σωστός είσαι Λουκά μου.

Αλλά επειδή δεν έχουμε (και δεν θα έχουμε) καν πορτοφόλι (εδώ μιλάμε ότι βάζω το χέρι στην τσέπη και πιάνω παπούτσι), δεν κοιτάμε ούτε μικρές ούτε μεγάλες.

Αλλά .... οι κάτω των 25, είναι άλλη ιστορία.

Εκεί μπορείς ακόμα να βρεις και καμιά ρομαντική, που δεν έχει μάθει ακόμα τα κόζα του πορτοφολιού.

Γι' αυτό σας λέω ...

 

ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΣΙΚΟ.

Από τις ακαδημίες βγαίνουν ταλεντάκια, και δεν χρειάζεται να χρυσοπληρώσεις μετά έτοιμους παίκτες με μεγάλο κασέ.

 

 

 

3 λεπτά πριν, Πίκος Απίκος είπε

 

Είμαι 45, συνταξιούχος δημοσίου με 1500 ευρώ σύνταξη και κανά 100 χιλ εφάπαξ. Είμαι άνετος οικονομικά.

 

Θέλεις να βγούμε για καφέ μετά την καραντίνα?

Μπορεί να ταιριάζουμε.

Αλλά ξέχασα .... τι μουσική ακούς?

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Σωστός είσαι Λουκά μου.

Αλλά επειδή δεν έχουμε (και δεν θα έχουμε) καν πορτοφόλι (εδώ μιλάμε ότι βάζω το χέρι στην τσέπη και πιάνω παπούτσι),

Στράτο στην σόλα βλέπω κάτι κέρματα πάντως....

δεν κοιτάμε ούτε μικρές ούτε μεγάλες.

Αλλά .... οι κάτω των 25, είναι άλλη ιστορία.

Το ξέρω.. Λουκας στο 1/2 .....

Εκεί μπορείς ακόμα να βρεις και καμιά ρομαντική, που δεν έχει μάθει ακόμα τα κόζα του πορτοφολιού.

Γι' αυτό σας λέω ...

 

ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΣΙΚΟ.

Από τις ακαδημίες βγαίνουν ταλεντάκια, και δεν χρειάζεται να χρυσοπληρώσεις μετά έτοιμους παίκτες με μεγάλο κασέ.

Σωστή συμβουλή .Απλά το καταλαβαινεις όταν το "γηπεδο" εϊναι πλέον κλειστό... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Πίκος Απίκος είπε

Όχι τζαζ

 

Ωραία, ούτε εμένα μου αρέσει.

Πόσο είπες ότι είναι το εφάπαξ?

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Πίκος Απίκος είπε

 

συνταξιούχος δημοσίου με 1500 ευρώ σύνταξη 

αντε μπραβο. είχα αγχωθεί ότι δεν ακούστηκε αρκετά αυτο τις τελευταίες μέρες

 

😄

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο το είδος που παίζει ρόλο όσο η ένταση. Τα πρώτα χρόνια σου λέει "χαμήλωσέ το σε παρακαλώ" , ύστερα φεύγει το "σε παρακαλώ" κι ακόμη πιο ύστερα σου πετάει απροειδοποίητα κάποιο κατσαρολικό , συνήθως από αυτά που δεν σπάνε...

😂.

 

ΥΓ : Παρακαλώ ας μου πει κάποιος πως θα αλλάξω αυτό το "Musician" που φαίνεται κάτω από το όνομά μου εδώ στα σχόλια. Μακάρι να είχα τις γνώσεις ενός μουσικού.... Όμως δεν τις έχω και θέλω να φαίνεται κάτι άλλο εκεί γραμμένο.

Επεξεργασμένο από fanisatt

🐶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
10 ώρες πριν, LK είπε

Βρείτε μια να σας γηροκομήσει ......και ακούστε και Πάνο Κιάμο αν χρειαστεί.

 

αν εξαιρέσω το hippy μέρος της εφηβείας μου, που τα κοινά ακούσματα ήταν προαπαιτούμενα (το να δεχθεί πχ τότε γκόμενα που άκουγε Πάριο να κάνουμε γυμνισμό ήτο από δύσκολον έως αδύνατον), σε όλη την υπόλοιπη ζωή μου έτυχε(?) να βρίσκομαι κυρίως με συντρόφους με άσχετες με τις δικές μου προτιμήσεις...

 

πάντως με αυτήν που έχω καταλήξει τα  τελευταία 18 χρόνια (η οποία και έχει αναλάβει για καλή μου τύχη να με γηροκομήσει), μουσικά  ταιριάζουμε κατά 80%... άξιο λόγου μάλλον και το ότι το υπόλοιπο 20% ΠΟΤΕ δεν οδηγεί στο σύνηθες στις προηγούμενες σχέσεις μου "κλείστο επιτέλους ρεεεεε αυτό το πράμα"... 😎

  • Like 3

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου