Προς το περιεχόμενο

Χαμένοι στην υπερπροσφορά οργάνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως και σε ΟΛΑ τα πράγματα σε αυτή τη ζωή αν ΞΕΡΕΙΣ τι θέλεις η πληθώρα επιλογών δεν είναι πρόβλημα.

Και όπως σε ΟΛΑ τα πράγματα στη ζωή για να ξέρεις τι θέλεις πρέπει να έχεις ΕΝΤΡΥΦΉΣΕΙ στο θέμα και να έχεις μελετήσει και διαβάσει πολύ.

Έτοιμες λύσεις δεν υπάρχουν αν το άριστο αποτέλεσμα είναι ο τελικός σου στόχος.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Alex Raptakis είπε

Άρα δηλαδή το πρόβλημα είναι σε αυτούς που θέλουν να πειραματιστούν με κάτι καινούργιο ή/και διαφορετικό? Και πάλι όμως δεν υπάρχει ένας μπούσουλας? Δηλαδή, λες οκ, θέλω Tele, οπότε ψάχνεις Tele. Εφόσον πας εκεί, σίγουρα κάποια χρώματα δε σου αρέσουν ή έχεις ήδη κάτι παρόμοιο. Επίσης είναι και το εύρος τιμών. Μετά μπορεί να είναι το σετ μαγνητών που έχει πάνω, ή το bridge, ή τα knobs.

 

Θέλω να πω, ότι όλο και κάτι θα έχει που θα προτιμήσεις περισσότερο εν τέλει. Αν πάλι θες απλά Tele και χάνεσαι γιατί δεν έχεις άλλες συγκεκριμένες προδιαγραφές στο μυαλό σου, τότε οκ, εκεί πρέπει να πας με τη φήμη, τα reviews, και αν και εκεί δε βρίσκεις άκρη, τότε μάλλον πρέπει να το παίξεις κορώνα-γράμματα. Νομίζω ότι πάντα κάτι θα υπάρχει να σε χαλάει ή να σε φτιάχνει, ακόμα και αν μιλάμε για πειραματισμό.

 

εγώ πάντως βλέπω πολλά καινούρια αλλά όχι τόσο διαφορετικά πράγματα: δλδ κάθε εταιρεία απλά ακολουθεί την παρούσα τάση στο χώρο πχ superstrats κ.α. και ουσιαστικά είναι παρόμοια μοντέλα με διαφορετικά χρώματα και παρόμοια specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D'Ailleurs είπε

 

εγώ πάντως βλέπω πολλά καινούρια αλλά όχι τόσο διαφορετικά πράγματα: δλδ κάθε εταιρεία απλά ακολουθεί την παρούσα τάση στο χώρο πχ superstrats κ.α. και ουσιαστικά είναι παρόμοια μοντέλα με διαφορετικά χρώματα και παρόμοια specs.


Αρκετές φορές κάνουν και 1:1 clones. Αλλά όπως είπες, είναι εταιρείες, ο στόχος είναι το κέρδος, συνεπώς θα στοχεύσουν ξεκάθαρα σε αυτά που πουλάνε περισσότερο. Ξέρουν ακριβώς τι κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Superfunk είπε

Όπως και σε ΟΛΑ τα πράγματα σε αυτή τη ζωή αν ΞΕΡΕΙΣ τι θέλεις η πληθώρα επιλογών δεν είναι πρόβλημα.

Και όπως σε ΟΛΑ τα πράγματα στη ζωή για να ξέρεις τι θέλεις πρέπει να έχεις ΕΝΤΡΥΦΉΣΕΙ στο θέμα και να έχεις μελετήσει και διαβάσει πολύ.

Έτοιμες λύσεις δεν υπάρχουν αν το άριστο αποτέλεσμα είναι ο τελικός σου στόχος.

Καλή η ΕΝΤΡΥΦΗΣΗ αν είσαι σε θέση  να αποφύγεις το «paralysis by over analysis» 

 

Εγώ στις αγορές συνήθως εμπιστεύομαι το «Don’t think twice, it’s all right» 😊

Επεξεργασμένο από SibLt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου