Προς το περιεχόμενο

κάρτα ήχου για vst, dx


xristos69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η emu 1212m τι λέει? αξιζει τα παραπανω ευρα? θα μου δωσει μηδενικο latensy?

 

Μια χαρα ειναι η καρτουλα. Καθαρη και το λειτενσι μια χαρα. Εγω βεβαια το χω στα 20ms, γιατι εκανε καποια τσικ τσικ στα 8 για παραδειγμα(αυτο ειναι προβλημα υπολογιστη μαλλον) και ειμαι αρχοντας.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια άλλη απορία. Βλέπω οτι υπάρχουν και usb2 κάρτες. Αυτές υστερουν στο ζωντανό παίξιμο με vst??? Τι πλεονεκτήματα και μειονεκτηματα έχουν σε σχέση με τις pci???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ θεωρώ καλύτερο το firewire για αυτές τις δουλειές. Βέβαια κάπου είχα διαβάσει ότι κάποια audio interfaces ψηνόντουσταν με το hotpluging(μπορεί να είναι και ανακριβές αυτό).

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι φορητοτητα λοιπον πλεονεκτημα. Μειονεκτηματα (οι usb) σε σχεση με τις pci εχουν?

Αν δεν θέλεις να γράφεις ταυτόχρονα 8 audio κανάλια, κανένα αξιοσημείωτο. Το bandwidth του USB 2.0 είναι υπέραρκετό για οποιαδήποτε νορμάλ χρήση (1-2 κανάλια audio ή MIDI sequencing) και όσο για το latency, άντε να έχει το πολύ 2-3 ms διαφορά.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγώ εδώ και 1 χρόνο έχω την Emu 1212m, και την θέλω για ακριβώς αυτό το λόγο, για χρήση με Vst Instruments.

 

Οι υπολογιστές μας δεν έχουν μεγάλη διαφορά αντιθέτως εγώ έχω και λιγότερη μνήμη (1024).

Δεν έχω κανένα πρόβλημα κάνω την δουλεία μου τέλεια και η κάρτα έχει φοβερό interface (το λεγόμενο Patch Mix).

 

Η μεγάλη διαφορά με την 0404 είναι ότι με την 1212μ μπορείς στο μέλλον μαζεύοντας λεφτά να την αναβαθμίσεις και να πάρεις το εξωτερικό dock που θα σου δώσει πολλές παραπάνω εξόδους και εισόδους.

Η διαφορά τους δεν ειναι πολλή μεγάλη νομίζω ότι η μια ειναι 99 ευρω και η άλλη 150 ευρω απο Thomman.

 

Την Προτείνω ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ρώτησα για latency, γιατί στο desktop pc που είμαι τώρα βρέθηκε μέσα του μια audigy ex (οκ, εγώ την έβαλα!), που μου δίνει latency 4ms (3.99 ακριβώς!).

 

Θέλοντας κάτι καλύτερο, είναι σαφές πως θα επιδίωκα βελτίωση και του latency. Βέβαια... εδώ έχω γράψει τόσα μπάσσα με onboard και ήταν οκ- χααχαχαχαχαχαχα!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου