Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με είσοδο σε χώρους μουσικής μόνο σε εμβολιασμένους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Σε ολες τις περιπτωσεις η ΕΠΙΤΑΞΗ δεν σημαινει οτι δεν επιφερει και αποζημιωση.

 

 

Δεν μίλησα για αποζημίωση Νίκο μου, τα ξέρω αυτά.

Μίλησα για πληρωμή με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο, και μάλιστα αρκετά τσιμπημένες τιμές, μετά από παζάρια, και με όρους νοσηλείας μάλλον υπερβολικούς.

 

Όπως και να έχει, ήταν απλά ένα παράδειγμα από μέρους μου, τίποτα περισσότερο.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν μίλησα για αποζημίωση Νίκο μου, τα ξέρω αυτά.

Μίλησα για πληρωμή με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο, και μάλιστα αρκετά τσιμπημένες τιμές, μετά από παζάρια, και με όρους νοσηλείας μάλλον υπερβολικούς.

Δεν μιλάω εγώ γιατί βαριέμαι να ξ3βρακωσω την ιδιωτική υγεία σήμεραμ🤣 προτιμώ να παίξω καμία ρακέτα. 🤣Θα τα πούμε στις κάλτσες και για την υγεία και την παιδεία και τα εργασιακά 🤣😀🤠

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Δεν μίλησα για αποζημίωση Νίκο μου, τα ξέρω αυτά.

Μίλησα για πληρωμή με συγκεκριμένο τιμοκατάλογο, και μάλιστα αρκετά τσιμπημένες τιμές, μετά από παζάρια, και με όρους νοσηλείας μάλλον υπερβολικούς.

 

Όπως και να έχει, ήταν απλά ένα παράδειγμα από μέρους μου, τίποτα περισσότερο.

 

Και τι μας νοιαζει αυτο?

 

Ειναι σαν να μην πολεμουσανε οι ηρωες στο Ρουπελ εναντια στους ΝΑΖΙ επειδη τα οπλα τους ηταν χρυσοπληρωμενα MAOUZER που ειχε...αγορασει απο τους ΝΑΖΙ ο Μεταξας...

 

Αλλωστε οι πολεμοι "για να πουλησουν οπλα οι εμπορες" δεν γινονται? 😉 

 

Δεν μιλαμε για την ΜΑΣΑΜΠΟΥΚΑ που γινεται αυτη τη στιγμη (κατι που ΠΑΝΤΑ και ΠΑΝΤΟΥ γινεται ετσι κι αλλιως...εδω στη Γερμανια πιασανε την μιση κυβερνηση να παιρνει μιζες απο εταιρειες μασκων...)...ΑΛΛΟ ειναι το θεμα μας

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

Και τι μας νοιαζει αυτο?

Ειναι σαν να μην πολεμουσανε οι ηρωες στο Ρουπελ εναντια στους ΝΑΖΙ επειδη τα οπλα τους ηταν χρυσοπληρωμενα MAOUZER που ειχε...αγορασει απο τους ΝΑΖΙ ο Μεταξας...

 

Και εκεί που πολεμούσανε οι ήρωες λοιπόν, κάνανε σχέδια για το αν θα πάνε διακοπές το καλοκαίρι, και το αν θα ανοίξει ο τουρισμός να μην φαληρίσουμε οικονομικά.

 

Αυτά με τον πόλεμο ξαναλέω, μου φαίνονται αφελή.

 

Αλλά αυτό είναι η δική μου γνώμη.

 

Και ξαναλέω, δεν είμαι κατά των εμβολίων (αν είναι δυνατόν).

Τόσες ασθένειες εξαφάνισαν, χωρίς αυτά θα είμασταν σε πολύ δεινή κατάσταση.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και εκεί που πολεμούσανε οι ήρωες λοιπόν, κάνανε σχέδια για το αν θα πάνε διακοπές το καλοκαίρι, και το αν θα ανοίξει ο τουρισμός να μην φαληρίσουμε οικονομικά.

 

Αυτά με τον πόλεμο ξαναλέω, μου φαίνονται αφελή.

 

Αλλά αυτό είναι η δική μου γνώμη.

 

Και ξαναλέω, δεν είμαι κατά των εμβολίων (αν είναι δυνατόν).

Τόσες ασθένειες εξαφάνισαν, χωρίς αυτά θα είμασταν σε πολύ δεινή κατάσταση.

 

 

σου λεω ξανα....ΑΛΛΟ ειναι το ΘΕΜΑ μας (δες τον τιτλο του thread) οχι η σημειολογια και το αν ειναι "πραγματικος" ή οχι πολεμος.

 

αντε αν θες να ...νικησεις 🤣 το παραδεχομαι δεν πεφτουν ΜΠΙΣΤΟΛΙΕΣ αρα ΔΕΝ ειναι κανονικος πολεμος.... απλα πρεπει να εφαρμοσουμε war time logic

 

Ας επιστρεψουμε στο ΘΕΜΑ μας τωρα.

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και εκεί που πολεμούσανε οι ήρωες λοιπόν, κάνανε σχέδια για το αν θα πάνε διακοπές το καλοκαίρι, και το αν θα ανοίξει ο τουρισμός να μην φαληρίσουμε οικονομικά

 

Το ιδανικο ειναι να νικαμε στον πολεμο, να παμε διακοπες για ξακουραση, να ευδοκιμει η οικονομια της χωρας, να νικα και η ομαδα μας.... 😀

  • Χαχα 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

να νικα και η ομαδα μας.... 😀

 

Αυτό το βλέπω λιγάκι δύσκολο.

 

 

Όπως και να έχει, για μένα το ιδανικό θα ήταν οι εμβολιασμένοι να λειτουργούν σαν να είναι ανεμβολίαστοι.

Ακόμα και όλοι να εμβολιαστούμε το ίδιο θα έπρεπε να γίνει.

 

Προσωπικά δεν θα πήγαινα σε συναυλία είτε είχα κάνει το εμβόλιο είτε όχι.

Δεν βρίσκω κανένα λόγο να ρισκάρω να εκτεθώ στον ιό και να νοσήσω (βαριά ή ελαφριά δεν έχει σημασία), και μάλιστα με πιθανότητα να μεταφέρω τον ιό σε άλλους.

 

Ας μην ξεχνάμε ότι η ίδια η επιστημονική κοινότητα ακόμα δεν έχει επαρκείς απαντήσεις για πολλά πράγματα σχετικά με τον ιό και τα εμβόλια.

 

Πχ.

https://www.kathimerini.gr/world/561443080/israil-meiomeni-sto-39-i-prostasia-toy-emvolioy-pfizer-alla-sto-91-4-kata-tis-sovaris-nosisis/

 

 

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

βρίσκω κανένα λόγο να ρισκάρω να εκτεθώ στον ιό και να νοσήσω

 

Αυτό θα γίνει θες δεν θες, απο τη στιγμή που δεν έχει επιτευχθεί η ανοσία της αγγελης ΟΛΟΙ μας θα νοσησουμε όπως όλοι μας παθαίνουμε γρίπη. 

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Συμφωνώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Αυτό θα γίνει θες δεν θες απο τη στιγμή που δεν έχει επιτευχθεί η ανοσία της αγγελης

 

Φαντάζομαι ότι δεν είναι το ίδιο να πηγαίνεις σε συναυλία, με το να πηγαίνεις να ψωνίσεις για μια ώρα κάθε 10 μέρες, τουμπανιασμένος με μάσκες και αντισηπτικά.

 

Η πιθανότητα νόσησης υπάρχει πάντα, και είναι μεγάλη, αλλά τουλάχιστον προσπαθώ να την μειώσω όσο μπορώ.

5 λεπτά πριν, Superfunk είπε

όπως όλοι μας παθαίνουμε γρίπη. 

 

Έχω να γριπιαστώ καμιά 15αριά χρόνια τουλάχιστον, μπορεί και παραπάνω, δεν θυμάμαι.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου