Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με είσοδο σε χώρους μουσικής μόνο σε εμβολιασμένους


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 

17 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγώ ήμουν σε ανοιχτό χώρο σε τραπέζι γάμου με 200 άτομα καλεσμένους σε τραπέζια των 8 και με ορχήστρα με κλαρίνα, καθίσαμε, έτρωγα και έπινα και πήγαινε ο ένας στα τραπέζια του άλλου, άλλοι μπαινανε μέσα στις τουαλέτες με μάσκες, άλλοι όχι με μάσκες, μισά τραπέζια υπέρ των εμβολιασμενων, αλλά κατά, πιο λίγοι πρέπει να ήταν οι κατά πάντως, κάνα δυο γιατροί στην παρέα χαλαροι (μόνο όσοι είναι στα κανάλια και στα social media "αγορευουν" με στόμφο😀) εμένα με ρώταγαν μερικοί εσύ τι λες αλλά εγώ απέφευγα να μιλήσω, εγώ ήρθα εδώ να πιω να τιμήσω το ζευγάρι και μετά όπως έπινα και ζαλιζόμουν γιατί δεν θα οδηγούσα στο γυρισμό εγώ και καλά, άκουγα που λέγανε τη μία μέχρι 6 άτομα θα χορεύουν, πρώτα οι συγγενείς και δωστου τα κλαρίνα, μετά άκουσα τρεις φορές ήρθε η αστυνομία να ελέγξει και όμως ήταν χαλαρός ο έλεγχος γιατί ήταν λέει ένας τοπικός αστυνομικός στο γλέντι που τους ήξερε και μετά από χορούς έλεγε ο μαγαζάτορας, παιδιά φτάνει, έχουν δείξει ανοχή αλλά μην το παρακάνουμε, εγώ ανά καιρούς γέλαγα και τελικά παρολο που ήπια και είχα και τον μικρό μαζί, ήπιε και η γυναίκα που μου έλεγε πιες θα οδηγήσω εγώ και δεν μπορούσα και τελικά το πήρα εγώ που όμως είχα ξενερώσει, έφαγα και γλυκά να συνέλθω και οδήγησα 40 χιλιόμετρα κάτι δρόμους μέσα από βουνά με το στομάχι μου να πονάει και δεν είχα και κάνα simeco και να νυστάζω και φτάσαμε σπίτι ευτυχώς γιατί αν έβγαινα σε καμία στροφή έξω θα λέγαμε μεταα έφταιγε "η κακιά στιγμή" 

 

 Τι συμπέρασμα βγαίνει ρε παιδιά? 

 Θα σας το πω εγώ. 

 Τον αράπη και αν τον πλένεις το σαπούνι σου χαλάς. 😀

 Χαχαχαχαχαχαχαχα 

 

Ρε άρχοντα, όταν πίνεις ξεχνάς τις τελείες; 😁

  • Χαχα 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BillTrantos είπε

Ρε άρχοντα, όταν πίνεις ξεχνάς τις τελείες; 😁

Αρχίζω και δεν βλέπω καλά όταν γράφω στο κινητό. Πρέπει να πάω και στον οφθαλμίατρο γιστι και τη νύχτα όταν οδηγώ δεν βλέπω καλά φέτος. Άσε που ξεχνάω και δεν θυμάμαι τι έχω γράψει τις περισσότερες φορές. Γερνάω και εγώ. Μήπως μετά τα 50 ωριμασω.😀 Κοντά είναι εκτός και αν μου τη φορέσει ο κορωναϊος και δεν προφτασω 🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

 

Ρε άρχοντα, όταν πίνεις ξεχνάς τις τελείες; 😁

 

Οι τελείες είναι για το τέλος.

Ο cos_dr δεν έχει τέλος, είναι αέναος .....

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά έχει γίνει μια ωραία κουβέντα, μην αρχίσουμε πάλι τα πολιτικά. Είναι δύσκολο λόγω του θέματος, αλλά ας κάνει ο καθένας την προσπάθειά του να μην ξεφύγουμε πάλι.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη για την σύντομη παρένθεση

Ίσως σχετικό ισως άσχετο με το θεμα

Σήμερα παρέλαβα από το αεροδρόμιο φιλικό μου ζευγάρι από το

τουριστικότερο νησί των δωδεκανησων πλήρως εμβολιασμένων

Δεν έλεγξαν κανέναν δεν ζήτησαν απο κανέναν τίποτα

Χτες πήρα την σύζυγο απο την Γερμανία όλα κανονικά

Μετά από όλα αυτά  όσα συζητιόνται κατά την ταπεινή μου αποψη

και τουλάχιστον για την χώρα την οποία ζούμε είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, g.p είπε

Δεν έλεγξαν κανέναν δεν ζήτησαν απο κανέναν τίποτα

 

Γιατι να ελεγξουν?

 

Η ΚΥΑ/ΝΟΤΑΜ προβλέπει έλεγχο στα αεροπλανα μονο ΠΡΟΣ τα νησια (οπου σε ΣΚΙΖΟΥΝ,δεν σε ελεγχουν απλα)

 

http://www.ypa.gr/news/papatash

 

Στην επιστροφη δε ΜΟΝΟ στα πλοια self test  (και ειναι λογικο μια και λιγα νησια εχουν διαγνωστικα κεντρα)

 

https://www.e-nomothesia.gr/law-news/me-ypochreotiko-self-test-i-epistrofi-apo-ta-nisia-gia-anemvoliastoys.html

 

ειμαστε δε η ΜΟΝΑΔΙΚΗ χωρα στον κοσμο που για ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ μετακινηση ζηταμε ΤΕΣΤ....τι παραπανω να κανουμε δηλαδη?

 

την προηγουμενη εβδομαδα πηγα με ΤΡΑΙΝΟ απο ΖΥΡΙΧΗ στην Κυανη Ακτη και δεν μας ζητησαν τιποτα ουτε οι Ελβετοι ,ουτε οι Γαλλοι ....εκει να δεις χαβαλεδες (στο αεροδρομιο στο Παρισι την πτηση της AIR FRANCE απο Αθηνα  την αφησαν να περασει ΑΕΡΑ  ενω τη δικη μας (Aegean) την ξεσκισαν....εμ βεβαια...αλλο πραμα η ΓΑΛΛΙΚΗ εταιρεια αλλο η Ελληνικη 🤣 )

 

 

9 ώρες πριν, g.p είπε

Χτες πήρα την σύζυγο απο την Γερμανία όλα κανονικά

 

Τους ελεγξαν δηλαδη ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΑ στο αεροδρομιο?

 

Γιατι την ανηψια μου που πηρα χθες (απο Ολλανδια) μεχρι και rapid της εκαναν μια και δεν ειχε κανει και τις 2 δοσεις και το QR δεν ειχε V (την διαλεξε ο αλγορυθμος)

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω όταν γύρισα στο αεροδρόμιο πριν 10 μέρες και πιστοποιητικό εμβολιασμού είχα, και η κόρη μου που είχε μια δόση είχε κάνει rapid και plf συμπληρωμένο και μας έλεξαν εξονυχιστικά και στο Amsterdam και στη Θεσσαλονίκη ξανά. Διαδιδκασία 1+1.5 ώρες ουρές.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ταξίδεψα Αθήνα-Amsterdam και πίσω πριν 2 βδομάδες. Είμαι πλήρως εμβολιασμένος και προφανώς με πιστοποιητικό. Στο πήγαινε δεν είδε κανείς τίποτα. Στο έλα απλά οι Ολλανδοί τσέκαραν τα QR codes (Certificate και PLF) και όταν έφτασα Ελλάδα έριξε ένα παλικάρι μία ματιά στο πιστοποιητικό και τίποτα άλλο.

 

Αν δε φορούσαμε μάσκες θα ξεχνούσα ότι ζούμε σε εποχή Covid.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

. Στο πήγαινε δεν είδε κανείς τίποτα. Σ

 

Να ενημερώσω εδώ ότι ΕΜΕΙΣ νομίζουμε ότι δεν "βλέπει κανείς τίποτα " ,στην πραγματικότητα επειδή όσες χώρες ζητάνε plf από τους προερχόμενους από Ελλάδα, π.χ.Γερμανια,ζητάνε να γινουν και upload τα δικαιολογητικά (πιστοποιητικό, τεστ ) τα οποία μετά υποχρεωτικά γίνονται και upload ΜΑΖΙ με το plf στο Boarding Pass της αεροπορικής, αλλιώς δεν εκδίδεται, ο έλεγχος γίνεται αυτόματα. 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
10 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Να ενημερώσω εδώ ότι ΕΜΕΙΣ νομίζουμε ότι δεν "βλέπει κανείς τίποτα " ,στην πραγματικότητα επειδή όσες χώρες ζητάνε plf από τους προερχόμενους από Ελλάδα, π.χ.Γερμανια,ζητάνε να γινουν και upload τα δικαιολογητικά (πιστοποιητικό, τεστ ) τα οποία μετά υποχρεωτικά γίνονται και upload ΜΑΖΙ με το plf στο Boarding Pass της αεροπορικής, αλλιώς δεν εκδίδεται, ο έλεγχος γίνεται αυτόματα. 

 

Όταν ταξίδεψα προς Ολλανδία δε μου ζητήθηκε να συμπληρώσω PLF, ίσως γιατί τότε η Ολλανδία δεν ήταν κατακόκκινη. Επίσης δε μου ζητήθηκε να ανεβάσω το πιστοποιητικό εμβολιασμού για να πάρω το boarding pass. Αυτά έγιναν μόνο στην επιστροφή. Το γιατί δεν το γνωρίζω.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου