Προς το περιεχόμενο

Strat Plus '97 Pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ηχογραφησεις ξανα απο τον Mesa με το τηλεφωνο, απλα ανοιξε ενταση να "παιξει" ο ενισχυτης, οχι να υπολειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλες ζηταω.  Να γραψω με ενα zoom φορητο? Να το βαλω ενα μετρο μακρια πχ? 

ή να γραψω connect με τη digitech rp355?

Επεξεργασμένο από Spiros Mavromatis

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Spiros Mavromatis είπε

Συμβουλες ζηταω.  Να γραψω με ενα zoom φορητο? Να το βαλω ενα μετρο μακρια πχ? 

ή να γραψω connect με τη digitech rp355?

μα όταν ηχογραφείς με ο,τιδήποτε και ακούγεται πιό πολύ η πένα και οι χορδές σημαίνει ότι ο ενισχυτής είναι στο 0. Τζάμπα καίει η λάμπα.

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Πριν ενα μηνα παρηγγειλα κ εγω απο τον Κροατη εναν bridge τελε μαγνητη  για την partscaster τελε μου:

 

A28A0283-C91B-4162-A45B-31C9CA3F4730.thumb.jpeg.0daff9481efde8bbffee4d5ad29a87c0.jpeg
 

Φοραγε εναν tonerider hot classic ο οποιος καλος ηταν αλλα μου φαινοταν λιγο generic (οπως ολοι οι tonerider που δεν σε χαλανε αλλα δεν σε ενθουσιαζουν, τους ονομαζω χρυσες μετριοτητες) κ ειπα να δοκιμασω αυτον ( μονο τον  bridge μαγνητη), οχι λογω (αυθαιρετης απο πλευρας του Κροατη) συνδεσης με τον προσωπικο μου κιθαριστικο ηρωα , αλλα λογω των specs, A5 με42awg στα 6,8Κ 

 

https://reverb.com/item/8223872-relic-telecaster-set-david-gilmour-esquire-1955-vintage-correct-hand-wound-tele-pickup-q-pink-floyd

 

Εκανε ενα μηνα να ερθει, αλλα εχω παθει πλακα, εχω να χρησιμοποιησω στρατ απο οταν μπηκε ο εν λογω μαγνητης στην κιθαρα, και ναι δεν ειμαι τελε player, αλλα φανατικος στρατοκαστερακιας. Ομως αυτος ειναι πανδαισια τοσο στα καθαρα οσο κ στα βρωμικα που ηταν και το μονιμο προβλημα μου με ολους τους τελε bridge μαγνητες που ηταν καλοι στον εναν απο τους δυο αλλα ποτε και στους δυο. Πραγματικα δοκιμαστε τον.


Να πω εδω οτι ο μαγνητης οταν τον εβαλα μικροφωνιζε καθως δεν πρεπει να ειχε γινει σωστο wax potting του baseplate κ σκεφτηκα να τον επιστρεψω στον Κροατη ο οποιος προσφερθηκε να πληρωσει ολα τα μεταφορικα προς και απο, αλλα τελικα του εκανα ενα homemade wax potting  κ εκτοτε ολα καλα.

 

Τωρα πρεπει να βρω μια τελε ακομα για να της φορεσω εναν custom μαγνητη που συζηταγα μαζι του με Α5 κ42awg στα 7.5~7,8K 

  • Like 1

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειες!

 

4 λεπτά πριν, fenderiarhs είπε

Τωρα πρεπει να βρω μια τελε ακομα για να της φορεσω εναν custom μαγνητη που συζηταγα μαζι του με Α5 κ42awg στα 7.5~7,8K 

 

Έχει πολλά καλά σετ ο Tiho. Κάποια στιγμή θέλω να δοκιμάσω και τα Α3 σετ που έχει. Έχω ηδη Α2 και Α5, και ειδικά ο πρώτος έχει κορυφαίο ήχο. Αμφότεροι έχουν μαλακά πρίμα, και έντονα μεσαία, κατι που βοηθα πολύ στον βρώμικο ήχο.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, fenderiarhs είπε

Πριν ενα μηνα παρηγγειλα κ εγω απο τον Κροατη εναν bridge τελε μαγνητη  για την partscaster τελε μου:

 

A28A0283-C91B-4162-A45B-31C9CA3F4730.thumb.jpeg.0daff9481efde8bbffee4d5ad29a87c0.jpeg
 

Φοραγε εναν tonerider hot classic ο οποιος καλος ηταν αλλα μου φαινοταν λιγο generic (οπως ολοι οι tonerider που δεν σε χαλανε αλλα δεν σε ενθουσιαζουν, τους ονομαζω χρυσες μετριοτητες) κ ειπα να δοκιμασω αυτον ( μονο τον  bridge μαγνητη), οχι λογω (αυθαιρετης απο πλευρας του Κροατη) συνδεσης με τον προσωπικο μου κιθαριστικο ηρωα , αλλα λογω των specs, A5 με42awg στα 6,8Κ 

 

https://reverb.com/item/8223872-relic-telecaster-set-david-gilmour-esquire-1955-vintage-correct-hand-wound-tele-pickup-q-pink-floyd

 

Εκανε ενα μηνα να ερθει, αλλα εχω παθει πλακα, εχω να χρησιμοποιησω στρατ απο οταν μπηκε ο εν λογω μαγνητης στην κιθαρα, και ναι δεν ειμαι τελε player, αλλα φανατικος στρατοκαστερακιας. Ομως αυτος ειναι πανδαισια τοσο στα καθαρα οσο κ στα βρωμικα που ηταν και το μονιμο προβλημα μου με ολους τους τελε bridge μαγνητες που ηταν καλοι στον εναν απο τους δυο αλλα ποτε και στους δυο. Πραγματικα δοκιμαστε τον.

 

για στρατ μιλάμε ή για τέλε?

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακούτε όλες αυτές τις διαφορές στους μαγνήτες δεν μπορώ να καταλάβω Εμένα όλοι οι ίδιοι μου ακούγονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου