Προς το περιεχόμενο

Strat Plus '97 Pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εάν πας σε q μπορείς να του ζητήσεις να είναι ελαφρώς σηκωμενοι οι πόλοι στις d και g χορδές. Αλλιώς στα παραδίδει φλατ. Medium output θέλεις, όντως. Πχ 6,5/7/7,5.

 

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gkourmoul1 είπε

Αλλιώς στα παραδίδει φλατ.

 

Καλύτερα  flat για radius από 9 και πάνω. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επικοινωνησα, και με βλεπω για σετ Q PICKUPS non staggered - RWRP ο μεσαιος. Alnico 5 όλοι.

 

Neck  5,9 kOhms - Middle 6,1 - Bridge SSL5 Clone με Low output 6,5-7 και Hot output 13kOhms

 

Σκεφτομαι για τον middle είναι καλα η θέλει πιο κάτω? Με ενδιαφέρει πολύ η stratίλα του Middle/Bridge να μη χαθει.

 

Το σετ νομίζω θα είναι αρκετα Gilmourish.

 

Τελευταίες γνώμες πριν τη παραγγελία?

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nestoras είπε

Η πιο Rock strat μου είναι αυτή με τους πιο ψόφιους μαγνήτες.  Μην σε ξεγελούν τα πολλά kΩ. 

Που σημαινει να κατεβω κι αλλο? Μονο παραπανω γκαζι στον bridge του ζητησα για να σπρωχνει στο σολο. Τι θα αλλαζες στη θεση μου?  

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά αυτή που αρέσει σε μένα (από τις 4 strat μου) είναι αυτή που δεν έχει και τις top πωλήσεις - κριτικές. Η vintage 70’s. Και στα funk τα πάει κσλα και στα hard. Δεν ξέρω τι μαγνήτες έχει, πιθανόν μια παραλλαγή των custom 69. Είναι low output όμως. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, spimav_z είπε

Που σημαινει να κατεβω κι αλλο? Μονο παραπανω γκαζι στον bridge του ζητησα για να σπρωχνει στο σολο. Τι θα αλλαζες στη θεση μου?  

 

Άλλο πράγμα σου λέει ο Sir,μη κολλάς με το DC resistance,  δες τι γραφει ο ΘΕΟΣ:

 

http://www.billlawrence.com/Pages/Pickupology/output_sonic_evaluation.htm

 

DC resistance (Rdc) tells you as much about a pickup's tone and output as the shoe size tells you about a person's intelligence!
 

ΠαρατΑφτα μια χαρά ειναι το σετ που θα παραγγείλεις.

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Like 1
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως θα προχωρησω ετσι.  Ξερω,  οπως ειπα και στην αρχη, οτι δεν θα υπαρξει δυνατοτητα αλλης αλλαγης στο μελλον και θελω να μεινει κατι καλο πανω στη μοναδικη μου usa strat.  Με βοηθαει πολυ η γνωμη και καθοδηγηση σας μεχρι τωρα ωστε να κανω την πιο ασφαλη επιλογη. 

Επεξεργασμένο από spimav_z

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επομενο  strat project θα εχει αυτο το σετ....σε αυτη τη  τιμη δε πιστευω να υπαρχει κατι αλλο τοσο ωραιο.. Μ εχρι το 1.04 λεπτο..[ τα drive μετα ειναι θεμα γουστου ]

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου