Προς το περιεχόμενο

Πως ήσουν και πως είσαι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
18 ώρες πριν, dimsonic είπε

Εχω τόσο αρχειακό υλικό, που όσο και να το ταξινομώ πάντα δεν είμαι έτοιμος.

Πάρτε μια δόση λοιπόν, με ένα bonus track...

 

 

Ακόμα και το κολάζ σου είναι στημένο όπως η μουσική και το παίξιμο σου. Μακροσκελές και σύνθετο. Σφραγίδα dimsonic.

Δεν μπόρεσες να παραλήψεις τις αγάπες της ζωής σου. Κόρη, σκύλο, μουσική. Ωραίος.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Ακόμα και το κολάζ σου είναι στημένο όπως η μουσική και το παίξιμο σου. Μακροσκελές και σύνθετο. Σφραγίδα dimsonic.

Δεν μπόρεσες να παραλήψεις τις αγάπες της ζωής σου. Κόρη, σκύλο, μουσική. Ωραίος.

Για να ήταν πιό σωστά τα πράγματα έπρεπε να μπει μια φωτογραφία μου μαζί με τα ζώα μια και περνάω πολύ μεγάλο μέρος της μέρας μαζί τους, αλλά ως συνήθως κανείς δεν ασχολείται να μας αποθανατίσει και με την κυρία dimsonic η οποία όμως απεχθάνεται τις δημοσιότητες εξ ού και τουλάχιστον μια δεκαετία απουσιάζει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

κανείς δεν ασχολείται να μας αποθανατίσει και με την κυρία dimsonic η οποία όμως απεχθάνεται τις δημοσιότητες εξ ού και τουλάχιστον μια δεκαετία απουσιάζει

Έξυπνη γυναίκα..... πες της ότι της χρωστάω ρεβανί περιποιημένο (σαντιγί, παγωτό, κρέμα κ.τ.λ...) 😇

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cigaret13 είπε

Έξυπνη γυναίκα..... πες της ότι της χρωστάω ρεβανί περιποιημένο (σαντιγί, παγωτό, κρέμα κ.τ.λ...) 😇

άσε τα ψόφια, αν δεν ξεχρεώσεις τους προηγούμενους στην ουρά δεν έχει....

  • Χαχα 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

μπαίνοντας στο τριπ του ψαξίματος 2 διαπιστώσεις... πρώτη ότι τελικά έχω ελάχιστες φωτο στην κατοχή μου... και δεύτερη και χειρότερη ότι απλώνονται σε 7 δεκαετίες... ρε τον φούστη τον χρόνο... πως ξεχειλώνει έτσι ανάλογα την οπτική...🥴

 

1041461090_npap_1965-2021_.thumb.jpg.b5a4f6ec2158bfbdfcae26c0b4c10e0b.jpg

  • Like 15

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι διάολο είχε γίνει στα  70s-80s και δείχνατε όλοι σαν τους σημερινούς 25άρηδες από το Γυμνάσιο; Ειλικρινής απορία, την έχω και όποτε βλέπω φωτογραφίες των δικών μου.

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, BillTrantos είπε

Τι διάολο είχε γίνει στα  70s-80s και δείχνατε όλοι σαν τους σημερινούς 25άρηδες από το Γυμνάσιο; Ειλικρινής απορία, την έχω και όποτε βλέπω φωτογραφίες των δικών μου.

Δεν είχε εφευρεθεί το μπότοξ 🤪

  • Χαχα 3
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Τι διάολο είχε γίνει στα  70s-80s και δείχνατε όλοι σαν τους σημερινούς 25άρηδες από το Γυμνάσιο; Ειλικρινής απορία, την έχω και όποτε βλέπω φωτογραφίες των δικών μου.

το γιαπί, το πηλοφόρι, το μυστρί.....😇

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Τι διάολο είχε γίνει στα  70s-80s και δείχνατε όλοι σαν τους σημερινούς 25άρηδες από το Γυμνάσιο; Ειλικρινής απορία, την έχω και όποτε βλέπω φωτογραφίες των δικών μου.

Σε ένα από τα πολλά βίντεο στο youtube από ρεπορτάζ για καταλήψεις σχολείων στα 90s, υπάρχει το εξής κορυφαίο σχόλιο από κάτω:

 

"Πώς γίνεται και όλα τα παιδιά δείχνουν σαν 30αρηδες υδραυλικοί;"

 

Θέλω να πω: Υπάρχει κάποιος μηχανισμός αντίληψης του χρόνου μέσα μας, ο οποίος επιδρά στη θέαση σκηνών από το παρελθόν όπου φαίνονται άτομα κοντά στην ηλικία μας ή εν πάσει περιπτώσει σε ηλικία που αισθανόμαστε ακόμα κοντά. Κάνουμε μια εσωτερική σύγκριση δηλαδή και η εικόνα που έχουμε για τον εαυτό μας τώρα ή σε αντίστοιχη ηλικία με τη φωτογραφία/βίντεο, αποδεικνύεται πολύ διαφορετική. Το αποτέλεσμα είναι ότι αντιλαμβανόμαστε τους άλλους, πολύ μεγαλύτερους από εμάς, ακόμα και όταν ήταν στην ηλικία μας.

 

Σε κάποιες εποχές βέβαια αυτό δικαιολογείται λόγω πολιτιστικών στοιχείων και μικρότερου προσδόκιμου ζωής. Π.χ. στα 50s, όλοι οι άντρες μετά τα 20, ντύνονταν με κοστούμια και είχαν 5 παιδιά στα 27 τους και στα 70s η πλειοψηφία των ανδρών άφηναν γένια από μικρή ηλικία.

Επεξεργασμένο από Jazzjoker
  • Like 5

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου