Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Taylor Hawkins (Foo Fighters)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
1 λεπτό πριν, Superfunk είπε

 

Μιλούσα απο προσωπική εμπειρία. 

Τον είχα γνωρίσει από κοντά και ήταν ευγενέστατος ,down to earth όσο δεν πάει και με πολύ χιούμορ. 

 

 

Καλά το ότι είναι καλά παιδιά (άδολα) το πιστεύω και γι αυτόν και για τον Grohl......ακόμα και για τον Pat Smear .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LK είπε

Καλά το ότι είναι καλά παιδιά (άδολα) το πιστεύω και γι αυτόν και για τον Grohl......ακόμα και για τον Pat Smear .

μια χαρά είναι, αλλά όπως είπα πιο πάνω το σύστημα παραμορφώνει τα πάντα. Μάλλον ισοπεδώνει τα πάντα.

Υπάρχουν συμβόλαια και εταιρείες διαχείρισης και ένας στρατός που περιμένει να φάει απ αυτούς

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, LK είπε

Όλα αυτά πάνε στο "ωραίος τύπος".....και δεν αναιρούν το γεγονός ότι όντως είναι κρίμα που χάθηκε ένας νέος άνθρωπος και ένας καλός μουσικός.

 

Δεν ξέρω ποιες είναι οι προσλαμβάνουσές σου, αλλά μπορείς να είσαι ωραίος τύπος και ταυτόχρονα αυτοκαταστροφικός, με ουσίες, κακές επιλογές, λάθη και όλα αυτά τα πράγματα που τελικά μας κάνουν ανθρώπους.

 

Βρίσκω αρκετά άδικη τέτοια κριτική για κάποιον που πέθανε χθες και ήταν συνομήλικός σας.

 

Και τα λέω αυτά συμφωνώντας με κάποια από όσα έχουν αναφερθεί σχετικά με το lifestyle και την αισθητική γύρω από rock/metal σκηνές. Απ'όταν άρχισα να ακούω και να παίζω τέτοια μουσική έλεγα ότι "δεν είμαι ροκάς/μεταλάς, απλά μου αρέσουν αυτές οι μουσικές".

 

Δε θέλω να σχολιάσω δημοσιεύματα από δημοσιογραφικούς βόθρους όπως η DailyMail, αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο να πήρε 2-3 ναρκωτικές ουσίες οι οποίες να ήταν νοθευμένες με άλλες 6-7 και να βρέθηκαν όλα αυτά στο αίμα του. 99 στις 100 φορές τα street drugs είναι νοθευμένα, προφανώς για περαιτέρω κέρδος. Ο τίτλος και μόνο δημιουργεί συγκεκριμένες εικόνες και παρουσιάζει με ανειλικρινή τρόπο κάποιον που έφυγε από τη ζωή νεότατος.

 

Θα μου πείτε έφυγε ο άνθρωπος, αυτό έχει σημασία; Ναι και αυτό έχει σημασία, γιατί και η τελευταία εικόνα μένει και γιατί έχει 3 παιδιά, το μεγαλύτερο εξ αυτών στην εφηβεία.

  • Like 3

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

 

 

Δε θέλω να σχολιάσω δημοσιεύματα από δημοσιογραφικούς βόθρους όπως η DailyMail, αλλά είναι πάρα πολύ εύκολο να πήρε 2-3 ναρκωτικές ουσίες οι οποίες να ήταν νοθευμένες με άλλες 6-7 και να βρέθηκαν όλα αυτά στο αίμα του. 99 στις 100 φορές τα street drugs είναι νοθευμένα

 

Πραγματικά το δημοσίευμα αυτό είναι για τον βόθρο.

Δεν αναφέρεται ούτε σε ένα γεγονός, είναι γεμάτο εικασίες, τι είπε ο ένας, τι υποθέτει ο άλλος, κλπ.

Μην ξεχνάτε ότι τα κοκταίηλ ουσιών, χρησιμοποιούνται τουλάχιστον 60 χρόνια τώρα, speed, ηρωίνη, μαριχουάνα, βαρβιτουρικά, κλπ, όλα μαζί, και με μπόλικο αλκοόλ μάλιστα.

Αλλά μπορεί να μην είναι overdose (όπως εικάζει το άρθρο), μπορεί να είναι ανακοπή από άλλο λόγο.

Στο κάτω κάτω, δεν ήταν κανένας πρωτάρης, ήξερε τις αντοχές του στις συγκεκριμένες ουσίες.

Το overdose προέρχεται συνήθως από ανόθευτη ουσία, με πολύ μεγαλύτερη περιεκτικότητα στο ναρκωτικό από όσο έχει συνηθίσει ο χρήστης.

  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Πραγματικά το δημοσίευμα αυτό είναι για τον βόθρο.

Δεν αναφέρεται ούτε σε ένα γεγονός, είναι γεμάτο εικασίες, τι είπε ο ένας, τι υποθέτει ο άλλος, κλπ.

Μην ξεχνάτε ότι τα κοκταίηλ ουσιών, χρησιμοποιούνται τουλάχιστον 60 χρόνια τώρα, speed, ηρωίνη, μαριχουάνα, βαρβιτουρικά, κλπ, όλα μαζί, και με μπόλικο αλκοόλ μάλιστα.

Αλλά μπορεί να μην είναι overdose (όπως εικάζει το άρθρο), μπορεί να είναι ανακοπή από άλλο λόγο.

Στο κάτω κάτω, δεν ήταν κανένας πρωτάρης, ήξερε τις αντοχές του στις συγκεκριμένες ουσίες.

Το overdose προέρχεται συνήθως από ανόθευτη ουσία, με πολύ μεγαλύτερη περιεκτικότητα στο ναρκωτικό από όσο έχει συνηθίσει ο χρήστης.

 

Πέραν των σωστών που είπες, υπάρχει και η πιθανότητα να έκανε relapse, όπου εκεί το πιο συνηθισμένο pattern είναι ο χρήστης να κάνει χρήση με τις ποσότητες που έκανε πριν σταματήσει, το οποίο οδηγεί σε overdose γιατί λόγω αποχής ο οργανισμός χαμηλώνει το baseline του σε αντοχές.

 

Τέλος πάντων, καλό ταξίδι στον Taylor, τον ευχαριστώ για τη μουσική του που με συντροφεύει στη ζωή μου και λυπάμαι πολύ που δε μπόρεσα να δω FF από κοντά. Μακάρι όλα τα παιδιά που πιάνουν ένα μουσικό όργανο να έχουν το χαμόγελό του.

  • Like 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

 

Δεν ξέρω ποιες είναι οι προσλαμβάνουσές σου, αλλά μπορείς να είσαι ωραίος τύπος και ταυτόχρονα αυτοκαταστροφικός, με ουσίες, κακές επιλογές, λάθη και όλα αυτά τα πράγματα που τελικά μας κάνουν ανθρώπους.

 

Βρίσκω αρκετά άδικη τέτοια κριτική για κάποιον που πέθανε χθες και ήταν συνομήλικός σας.

 

 

Καταρχάς ούτε να τον προσβάλλω ήθελα ούτε τίποτα.

 

Πιάστηκα από το ωραίος τύπος που είπε o SF (το οποίο το διευκρίνισε, και συμφωνώ ότι είναι καλό παιδί).

Θα σου πως ποιες είναι οι προσλαμβάνουσες μου και τι εννοώ,

 

Όταν φτάσεις στα 50 (κοντεύω) δεν ψαρώνεις με έναν ντράμμερ ή με ένα γκιταρ λικ.

Δεν αρκούν, έχεις απαιτήσεις. Και επειδή είναι συνομήλικός τον κρίνω αυστηρά. Αν ηταν 25....δεν θα έλεγα τίποτα.

 

Και όταν βλέπεις (γιατί οκ δεν κάναμε και παρέα) συνεντεύξεις και στις 30 από τις 25 λέξεις που λέει κάποιος να είναι "Hey dude....cool! Awesome dude......" και δεν είναι 1990 και δεν βλέπεις Beavis and Butt-Head...το 2022 το βαριέσαι.

 

Απάντησα ότι δεν τον θεωρώ ωραίο τύπο , ούτε καφέ δεν θα ήθελα να πιω μαζί του- τον χρόνο μου θα έχανα , γιατί αυτό το καμένο - ΛΑ στυλάκι- ροκ εντ ρολλ....... το θεωρώ αστείο και πασε.

 

Πιστεύω ότι ήταν καλό - αγνό παιδί.

Τώρα αν ήταν αυτοκαταστροφικός , δικό του πρόβλημα, αλλά δεν θα του κάνω και αγιογραφία επειδή πέθανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 ώρες πριν, BillTrantos είπε

 

Ναι και αυτό έχει σημασία, γιατί και η τελευταία εικόνα μένει και γιατί έχει 3 παιδιά, το μεγαλύτερο εξ αυτών στην εφηβεία.

Και για αυτόν τον λόγο ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ είναι ωραίος τύπος.

Γιατί έχει 3 παιδιά και ΑΥΤΟΣ δεν τα σκέφτηκε.

Ξέρω γονείς , που από τότε που γέννησαν ΤΡΕΜΟΥΝ μην πάθουν τίποτα και μείνουν τα παιδιά τους ορφανά.

 

Και αυτός, με 3 παιδιά, συνέχιζε να σαχλαμαρίζει (στα 50 έχει σημασία)  με τα DRUGS..... που με 40 εκατομμύρια δολάρια net worth θα μπορούσε να έχει 10 γιατρούς την ημέρα πάνω από το κεφάλι του και να τον αποτοξινώσουν σε χρόνο dt.....για τα παιδιά του.

 

Σοβαρότης.....μηδέν,

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
20 λεπτά πριν, LK είπε

Και για αυτόν τον λόγο ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ είναι ωραίος τύπος.

Γιατί έχει 3 παιδιά και ΑΥΤΟΣ δεν τα σκέφτηκε.

Ξέρω γονείς , που από τότε που γέννησαν ΤΡΕΜΟΥΝ μην πάθουν τίποτα και μείνουν τα παιδιά τους ορφανά.

 

Και αυτός, με 3 παιδιά, συνέχιζε να σαχλαμαρίζει (στα 50 έχει σημασία)  με τα DRUGS..... που με 40 εκατομμύρια δολάρια net worth θα μπορούσε να έχει 10 γιατρούς την ημέρα πάνω από το κεφάλι του και να τον αποτοξινώσουν σε χρόνο dt.....για τα παιδιά του.

 

Σοβαρότης.....μηδέν,

Όλα σου τα μηνύματα στο thread προέρχονται από την υπόθεση/αξίωση ότι ο θανών έπινε drugs για πλάκα, χαβαλέ, διασκέδαση.

 

Δεν ξέρω ποια είναι η σχέση σου με αυτόν τον κόσμο, αλλά οι περισσότεροι χρήστες δεν το κάνουν για χαβαλέ, ούτε για να σαχλαμαρίσουν, ειδικά στην Αμερική που η χρήση οπιούχων και μπενζοδιαζεπινών έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας.

 

Δεν σου κουνάω το δάχτυλο σε καμία περίπτωση, έχω περάσει το μεγαλύτερο μέρος της ζωής μου όντως υπερβολικά επικριτικός με όλους, αλλά κυρίως με τον εαυτό μου. Από αυτή την αφετηρία λέω πως θα ήταν καλύτερο να κοιτάμε τέτοια θέματα από αρκετές σκοπιές και να μην υποθέτουμε διάφορα χωρίς να γνωρίζουμε.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, BillTrantos είπε

 

 

Δεν ξέρω ποια είναι η σχέση σου με αυτόν τον κόσμο, αλλά οι περισσότεροι χρήστες δεν το κάνουν για χαβαλέ, ούτε για να σαχλαμαρίσουν, ειδικά στην Αμερική που η χρήση οπιούχων έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας.

 

 

Μετά από 23 χρόνια Ποινικής Δικηγορίας μπορώ να σου πώ ότι η σχέση μου με αυτόν τον κόσμο είναι πολύ καλή.

 

Έχω κάτσει στα έδρανα δικαστηρίων και τους έχω υπερασπιστεί 1000 φορές και όχι στο noiz.... αλλά σε  5μελή Εφετεία Κακουργημάτων.

 

Όταν τελείωνε ΚΑΘΕ δίκη...... μια συμβουλή τους έδινα ΟΛΟΥΣ.

Σοβαρέψου και βρες ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

Το 99% των πελατών μου....ΔΕΝ είχε πόρους να βοηθηθεί.

Αυτός είχε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, LK είπε

Μετά από 23 χρόνια Ποινικής Δικηγορίας μπορώ να σου πώ ότι η σχέση μου με αυτόν τον κόσμο είναι πολύ καλή.

 

Έχω κάτσει στα έδρανα δικαστηρίων και τους έχω υπερασπιστεί 1000 φορές και όχι στο noiz.... αλλά σε  5μελή Εφετεία Κακουργημάτων.

 

Όταν τελείωνε ΚΑΘΕ δίκη...... μια συμβουλή τους έδινα ΟΛΟΥΣ.

Σοβαρέψου και βρες ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

Το 99% των πελατών μου....ΔΕΝ είχε πόρους να βοηθηθεί.

Αυτός είχε.

 

Αν θεωρείς a priori ότι χρήση = έλλειψη σοβαρότητας, τότε κακώς συμβούλευες ανθρώπους με τέτοια προβλήματα. Η νομική υπεράσπιση δεν καθιστά κριτήριο γνώσης ψυχολογίας, εξαρτήσεων και αντιμετώπισης τέτοιων καταστάσεων.

 

Διαφωνώ με την οπτική σου πάνω στο θέμα συνολικά, δεν αμφισβητώ ούτε το νομικό σου background, ούτε τις καλές προθέσεις που μπορεί να έχεις.

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου