Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Taylor Hawkins (Foo Fighters)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

«Η οικογένεια των Foo Fighters είναι συντετριμμένη από την τραγική και πρόωρη απώλεια του αγαπητού μας Τέιλορ Χόκινς» γράφει η ομάδα του Ντέιβ Γκρολ, πρώην ντράμερ των Nirvana, χωρίς να διευκρινίσει την αιτία ή τις περιστάσεις του θανάτου.

 

Πηγή https://www.lifo.gr/now/world/teilor-hokins-pethane-o-ntramer-ton-foo-fighters

  • Λυπάμαι 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω τι να πω γαμώτο, ήταν το πρώτο πράγμα που διάβασα όταν ξύπνησα και δεν έχω συνέλθει ακόμα.

 

Οι Foo Fighters είναι από τις μπάντες της ζωής μου, έχω συνδέσει πολλές αναμνήσεις με τραγούδια τους, video clips, ακόμα και δικές μου πρόβες που προσπαθούσαμε με την παρέα να παίξουμε Pretender, Everlong, Best of You, κλπ. 

 

Τεράστια απώλεια ο Taylor, ήταν ντραμιστικός γίγαντας, παρά τις ανασφάλειες που είχε παίζοντας στη μπάντα του Grohl, τελικά έγινε και δική του μπάντα, ήταν τέτοιο μουσικό μέγεθος.

 

 

 

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foo Fighters drummer Taylor Hawkins 'had ten different drugs in his system including heroin, marijuana, antidepressants and opioids' when he died in Colombia hotel'.

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10655733/Foo-Fighters-drummer-Taylor-Hawkins-10-different-drugs-died.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
6 ώρες πριν, Dixie είπε

Foo Fighters drummer Taylor Hawkins 'had ten different drugs in his system including heroin, marijuana, antidepressants and opioids' when he died in Colombia hotel'.

 

 

Ε στην πηγή ήταν ο άνθρωπος .....

Βλέπω τον Grohl να ξαναπιάνει μπαγκέτες, άλλωστε καλλίτερος ήταν σε αυτές από ότι στην πένα.

16 ώρες πριν, Superfunk είπε

Υπέροχος ντράμερ και ωραίος τύπος. 

Κρίμα...

Κρίμα ναι...πολύ, νέος άνθρωπος.

 

Υπέροχος ντράμερ, ναι.....πραγματικά δυνατός.

 

Ωραίος τύπος;;;

Αυτή την παρατεταμένη εφηβεία προσωπικά τη βαριέμαι....και αυτήν πλήρωσε τελικά.

 

Είδα πριν μια εβδομάδα το studio 666 (θα μου πεις γιατί; Για να δω μηχανήματα είναι η απάντηση) και όχι ότι περίμενα τίποτα άλλο, αλλά γελούσα , όχι με τα αστεία της ταινίας , αλλά με το πόσο κόπανοι είναι οι Foo Fighters (με την καλή έννοια του όρου- που τους εαυτούς τους έπαιζαν....οκ με λίγο θεατράλε τραβηγμένη διάθεση) .

 

Φτάσανε 50+.....βγάλαν ΕΝΑ σκασμό λεφτά.....και αντί να κουλάρουν και να απολαύσουν τη ζωή, δεν μπόρεσαν να ξεκολλήσουν από τη βλακεία "drugs n rock and roll "(την οποία υπηρέτησαν πιστά μολονότι σταδιοδρόμισαν αφού είχε πεθάνει το Rock and Roll......το οποίο τι ειρωνεία....ο Grohl το σκότωσε με τους Nirvana.....)

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

 

 

Είδα πριν μια εβδομάδα το studio 666 (θα μου πεις γιατί;

 

θα σου πω γιατί....

γιατί το ανέφερες. Ήταν ανάγκη? Και είδα μόνο το trailer.

 

αυτή η όλη ιστορία με το grunge δεν μου έκατσε ποτέ (δικαιούμαι μιας γνώμης νομίζω) εκτός από ορισμένα τιτλάκια και ονόματα για μικρό χρονικό διάστημα.

Overblown by the system ...somehow expected casualties, αν δεν κάνω λάθος πάνω από 3-4 τα τελευταία χρόνια.

Τουλάχιστον ρε παιδιά κάντε το όπως οι stones

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

θα σου πω γιατί....

γιατί το ανέφερες. Ήταν ανάγκη? Και είδα μόνο το trailer.

 

 

Νταξ δεν βλέπω μόνο Ταρκόφσκι,  καμία φορά , εκεί που τρώω το μεσημέρι, βάζω και καμιά χαζομάρα να περάσει ή ώρα. 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

Νταξ δεν βλέπω μόνο Ταρκόφσκι,  καμία φορά , εκεί που τρώω το μεσημέρι, βάζω και καμιά χαζομάρα να περάσει ή ώρα. 🤪

Ταρκόφσκι έχω να δω από τα 23. Αλλά το να δω τον Grohl ζόμπι...εεε....πάει πολύ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
16 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Ταρκόφσκι έχω να δω από τα 23. Αλλά το να δω τον Grohl ζόμπι...εεε....πάει πολύ

Αυτό με χαλάει στους Foo's και στην αισθητική τους.

Το "κόλλημα" στα 70's μουσικά (να παριστάνουν τους Zeppelin) και στο να κάνουν ταινία αλά Peckinpah ή Sam Raimi.

Κατανοώ το tribute και τις αναφορές, την προσήλωση στο cult, αλλά ουσιαστικά δεν πρόσφεραν κάτι καινοτόμο.

 

Όλη αυτή η L.A κουλτούρα Foo's , Jack Black και Kyle Gass.....εξαιρετικά κουραστική, και αυτό που διακωμώδησε άψογα το The Big Lebowski......το κάναν Life style και το πουλούσαν κιόλας.

 

Όλα αυτά πάνε στο "ωραίος τύπος".....και δεν αναιρούν το γεγονός ότι όντως είναι κρίμα που χάθηκε ένας νέος άνθρωπος και ένας καλός μουσικός.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, LK είπε

αυτά πάνε στο "ωραίος τύπος"....

 

Μιλούσα απο προσωπική εμπειρία. 

Τον είχα γνωρίσει από κοντά και ήταν ευγενέστατος ,down to earth όσο δεν πάει και με πολύ χιούμορ. 

 

Κατά τα άλλα προσωπικά το  ροOYκ το βαριέμαι αφάνταστα έτσι κι αλλιώς εδώ και χρόνια και ως μουσική και ως lifestyle. 

 

"Κλασσικό" ροκ έτσι κι αλλιώς δεν άκουσα ποτε μου,δεν μου άρεσε από την αρχή ούτε σαν μουσική, ούτε ειδικά σαν αισθητική (ντύσιμο, μαλλιά,μουσια κτλ.)

 

 

 

 

Επεξεργασμένο από Superfunk

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου