Προς το περιεχόμενο

R.I.P. Taylor Hawkins (Foo Fighters)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, LK είπε

Έτσι να σαι καλό παιδί.

δε φταίω εγώ

που να γνωρίζω ότι δεν ήταν σημαντικός...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

δε φταίω εγώ

που να γνωρίζω ότι δεν ήταν σημαντικός...

Κομον Σενς.

Είναί δυνατόν μια δισκογραφική να πίεζε τον Τικο Τορενς και όχι τον Μπο Τζόβι;

Ο Μπο Τζόβις πίεζε το Τορενς και κάποτε στα 80ς τον απειλήσε οτι θα τον απολύσει γιατι ειχε πάρει κιλα.

Και τον Χοκινς...αν του τα σπαγε καποιος ο Γκρολλ ήταν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Κομον Σενς.

Είναί δυνατόν μια δισκογραφική να πίεζε τον Τικο Τορενς και όχι τον Μπο Τζόβι;

Ο Μπο Τζόβις πίεζε το Τορενς και κάποτε στα 80ς τον απειλήσε οτι θα τον απολύσει γιατι ειχε πάρει κιλα.

Και τον Χοκινς...αν του τα σπαγε καποιος ο Γκρολλ ήταν.....

του μενυ γουερντς.

ανόουν

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

του μενυ γουερντς.

ανόουν

Θα μιλήσω στην γλώσσα σου.

Στη σύγχρονη εποχή του σταρ συστεμ .....όλοι οι ντραμμερΖ μπορουν να απολυθούν εκτός από τον Δαβίδ τον Γουέκλ.

Ακόμα και ο Πορτνόυς αντικαταστάθηκε.....εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

Ο Μπο Τζόβις πίεζε το Τορενς και κάποτε στα 80ς τον απειλήσε οτι θα τον απολύσει γιατι ειχε πάρει κιλα.

 

 

Και πήγε κι έκανε λιποαναρρόφηση.

 

 

5 λεπτά πριν, LK είπε

 

Στη σύγχρονη εποχή του σταρ συστεμ .....όλοι οι ντραμμερΖ μπορουν να απολυθούν εκτός ...

 

... αν είναι οι ίδιοι bandleaders.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

... αν είναι οι ίδιοι bandleaders.

ο Γκρολ δηλαδή....

ή ο Χενλευ (καλά αυτός τους απολύει όλους, ακόμα και των άλλων συγκροτημάτων άμα λάχει)

 

ή είναι σε αναπηρική καρέκλα επίσης....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
11 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Και πήγε κι έκανε λιποαναρρόφηση.

 

 

 

 

Ετσι την εριξε την   Εβα τη Χερτζίκοβα 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι FF ήταν από τις μπάντες που ενώ τις έβρισκα ΟΚ, δεν μπορούσα να κατανοήσω γιατί είχαν τόσο τρομακτική επιτυχία. Την επιτυχία των Nirvana και των Oasis την καταλάβαινα, και ας μην ήμουν κανας φανατικός...ίσως λόγω ηλικίας. 

 

Πάντως ναι και εμένα μου αρέσουν πολύ και ας μην είναι στο top των ακουσμάτων μου όπως ενδεχομένως να είναι για νεότερους. Είναι άλλωστε από τις "νεοτερες" ροκ μπάντες που γεμίζουν στάδια...(βέβαια πατησαν

 τα 50 και αυτοί πλέον αλλά ποιοι άλλοι μετά από αυτούς γεμίζουν στάδια?)

 

Κρίμα για τον άνθρωπο που έφυγε νέος είτε λόγω του ροκ εν ρολ τρόπου ζωής είτε λόγω κάποιου ατυχήματος είτε λόγω κάποιας κατάθλιψης που του προκάλεσε ο ροκ εν ρολ τρόπος ζωής που εμείς οι απλοί καθημερινοί βιοπαλαιστες δεν έχουμε την δυνατότητα να αισθανθούμε. Η ροκ και ποπ μουσική είναι γεμάτη από τέτοια συμβάντα δυστυχώς, και τώρα μπήκαν στην μακάβρια λίστα και οι FF.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, BillTrantos είπε

Δε θέλω να μπω σε ηθικές/φιλοσοφικές συζητήσεις του τι έπρεπε και τι δεν έπρεπε να κάνει ο Hawkins ως 50άρης με παιδιά. Προτιμώ να σκεφτώ ότι για να έκανε τις επιλογές που έκανε παρά τον οικογενειακό παράγοντα, θα πρέπει να υπήρχαν σοβαρά προβλήματα από πίσω, από σωματικά θέματα λόγω πρωταθλητισμού 40 ετών (γιατί αυτό είναι το να παίζεις drums σε τέτοιο επίπεδο) έως ψυχολογικά θέματα που αναπτύσσει κανείς από ζωή με τέτοιες απαιτήσεις, τέτοιους ρυθμούς, κλπ.

 

Κατανοώ την πιο ανθρωπιστική διάσταση/αντιμετώπιση που δίνεις τόσο εσύ όσο και ο Φιούζιον, αλλά θα δεις ότι ο χρόνος θα σε φέρει εκεί που είναι ο LK.

 

Δε θέλω να κάνω καφενειακές αναλύσεις τύπου, γιατί ξηγηθηκε έτσι ο Kurt Cobain που ήταν ομορφόπαιδο και είχε όλα τα γκομενάκια στα πόδια του μιας και ο κάθε άνθρωπος μπορεί να έχει τους δικούς του δαίμονες,που δεν πάει ο νους μας.

Αλλά έγραψες ότι "προτιμάς" την ερμηνεία που δίνεις στο γεγονός,ενώ υπάρχουν και πιο ρεαλιστικές εκδοχές,όπως εγωισμός,σταρχιδισμός,κ.λ.π.

 

Επίσης έχοντας εργαστεί στο γνωστό Ωδείο των νοτίων προαστίων που έχει φέρει κατά καιρούς μουσικάρες/ονόματα παγκοσμίου φήμης και τους ζούσα 2-3 μέρες, το να είσαι σε τέτοια επίπεδα δε σημαίνει απαραίτητα ότι πρέπει να συμπεριφέρεσαι σαν αιώνιος έφηβος ή θλιμμένος πρίγκηπας..

 

Είμαι λίγα χρόνια μεγαλύτερος σου,αλλά θα δεις με τον καιρό,ότι η ανοχή σου για συγκεκριμένες συμπεριφορές συνομηλίκων σου...θα γίνει μηδενική.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, LK είπε

Και για αυτόν τον λόγο ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ είναι ωραίος τύπος.

Γιατί έχει 3 παιδιά και ΑΥΤΟΣ δεν τα σκέφτηκε.

Ξέρω γονείς , που από τότε που γέννησαν ΤΡΕΜΟΥΝ μην πάθουν τίποτα και μείνουν τα παιδιά τους ορφανά.

 

Και αυτός, με 3 παιδιά, συνέχιζε να σαχλαμαρίζει (στα 50 έχει σημασία)  με τα DRUGS..... που με 40 εκατομμύρια δολάρια net worth θα μπορούσε να έχει 10 γιατρούς την ημέρα πάνω από το κεφάλι του και να τον αποτοξινώσουν σε χρόνο dt.....για τα παιδιά του.

 

Σοβαρότης.....μηδέν,

 

Έχεις δίκιο αλλά οι γονείς που ανησυχούν μην αφησουν τα παιδιά τους ορφανά δεν έχουν 40εκ nerworth. Τα παιδιά του τα έχει αποκαταστήσει για γενιές. Είναι δικό του loss που δεν θα τα δει να σπουδάζουν, να παντρεύονται κτλ. 

Βέβαια γονιός δεν σημαίνει μόνο η "αποκατάσταση" αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Ο Taylor και ο κάθε Taylor απλά ένα επάγγελμα κάνει, να παίζει ντράμς και να ηχογραφεί ντράμς με την διαφορά ότι θα τον ακούσουν εκατομμύρια κόσμου, και πολλοί δεν μπορούν να το διαχειριστούν σωστά με την γνωστή κατάληξη. Αυτό έχει να κάνει είτε με την ψυχολογία του είτε με τα βιώματά του. Δεν ξεκινάν όλοι απο το ίδιο.

 

Πχ ο Ulrich ένα πλουσιόπαιδο από την Δανία ήταν που έπαιζε τύμπανα μέχρι που το έκανε επαγγελματικά και κατέληξε πάλι πλούσιος (εντάξει, ίσως λίγο περισσότερο) και διάσημος. Ο Hetfield ένα ορφανό ήταν που έμενε με τον αδερφό του και έγινε επαγγελματίας κιθαρίστας που κατέληξε πλούσιος και διάσημος αλλά έπινε πολύ για να το διαχειριστει, μέχρι που η γυναίκα του τον πήρε από το αυτί και τον έβαλε για αποτοξίνωση... Αλλιώς μπορεί να είχε και αυτός άσχημη κατάληξη.

 

Γενικά ο καθένας αντιδρά διαφορετικά σε ολο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου