Προς το περιεχόμενο

Classic rock,πάλι;


Clouseau

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλιστα...Το ροκ είναι μόδα και τρόπος αντίδρασης. Κάτι με ημερομηνία λήξης που όλοι θα το βαρεθούμε. Η και κάτι ψεύτικο ακόμα που μας υποδουλώνει στο σύστημα που το δημιούργησε. Τα blues να φανταστώ μουσική των μαύρων σκλάβων; Το μεταλ φυσικά υπάρχει μόνο και μόνο για τους πολύ αντιδραστικούς που δεν τους καλύπτει η αντίδραση του ροκ... Η τζαζ περίεργη μουσική για μουσικούς...μμμ τι άλλο; Αν κάποιος ακούει τα καινούργια songs αλλήθεια ακολουθεί τη μόδα και είναι κατακριτέο γιατί γίνεται μέρος της μουσικής βιομηχανίας που βγάζει σκουπίδια η είναι σωστός γιατί δεν μένει στα παρωχημένα και ντεμοντέ παλιά τραγούδια και στύλ; Δεν ξερω ρε παιδιά μου αίνεται αυτό το thread πολύ περίεργο... Ας αφήσουμε ανοιχτα τα αφτιά μας στο κάθε άκουσμα χωρις σφραγίδες και συστήματα... Και ας παίζουμε τα αγαπημέα μας κομμάτια στο όργανό μας αλλά και να φτιάχνουμε έστω και μία ακολουθία με 2 ακόρντα δικιά μας όποτε έχουμε ανάγκη να εκφραστούμε... Η ας γράψει κάποιος που έχει έφεση 2γραμμές η ας ζωγραφίσει κάτι,ασ φωτογραφήσει η οτιδήποτε. Είναι κρίμα η τέχνη να κλείνετε σε σχολές στερεοτυπα και στάμπες.... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά χαλαρώστε και απολαύστε ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZSKAr1SNd2w

 

και όποιος θέλει ας τα παίξει live, όποιος θέλει ας παίξει άλλα, not big deal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα υπάρχουν τραγούδια που είναι έτσι και βρωμάνε ροκίλα από 30 μέτρα

harilatron>ίσως δεν έπρεπε να απαντήσω σ'αυτή την ερώτηση,βαριόμουν κιόλας και την πασάλειψα αλλα πραγματικά στοιχεία που μου κάνουν εντύπωση σε ένα κομμάτι δε θυμίζουν σε τίποτα το moonchild.

 

Οτι θα διάβαζα καμια 50 φορές τη λέξη vodafoneboy ομολογώ οτι δε το περίμενα.Αφού μωρέ αχταρμάς είμαστε λες και μπορείς να ξεχωρίσεις τι είναι ο άλλος σήμερα.Χαμηλοκάβαλο παντελόνι με τον κώλο έξω,ολ σταρακι, στενό κοντό μπλουζάκι με φράτζα τι είναι;

Έλα ντε!Χαλαρά μπορείς να τον δείς να τα σπάει στον Πλούταρχο τον τύπο.

 

Προσωπικά μιας και θίχτηκε,το θέμα ρουχισμού είναι καθαρά θέμα αισθητικής.Π.χ την αισθητική μου προσβάλει οτιδήποτε θυμίζει λουρί σκύλου αλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα να τα βλέπω στους άλλους.Τα σχόλια τύπου κοίτα τι φοράει μου θυμίζουν κωλόγρια ή κατίνα και τα αποφεύγω.Anyway ξεφεύγω επικίνδυνα και'γω απ'το θέμα θέλω να πω οτι τα εμομποϋζ είναι φυσική εξέλιξη της εμφάνισης του πατέρα μου πχ με τις καμπάνες και τα μπιτλς μαλλιά δεν είναι τίποτα εξωγήινο δε κατάλαβαίνω τι συζητάμε περι αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τζαζ περίεργη μουσική για μουσικούς...μμμ τι άλλο;

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Αλλα απο το Ηρακλειο δεν εισαι?

 

 

Περίπου... Τουλάχιστον εδώ καταλαβαίνουμε τι θέλει να πει ο άλλος πριν σχολιάσουμε.... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γράφει δυό λόγια για εμο και εδώ

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Emo_(music)

 

 

Και τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αναφέρομαι στην μουσική εμο και όχι στα υπόλοιπα λινκ που έχουν να κάνουν με το εμο. ¶λλωστε περί της όλης κουλτούρας και υποκουλτούρας της ροκ δεν αναφέρεται το Thread; Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνώ σε κάτι μαζί σου, το διατύπωσες και πριν ότι δεν αναφέρεσε στην μουσική. Το link το ανέβασα μιας και αναφέρθηκε το εμο να δούμε δυο λόγια και για την μουσική εμο.

Δεν κατάλαβα γιατί σου φαίνεται παράξενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου