Προς το περιεχόμενο

YouTube χωρίς ενοχλητικά διαφημιστικά διαλείμματα.


Vale Rossi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

για το youtube λέμε

 

 

δεν μου αρέσουν οι σαχλαμάρες και τα σάλια (no offence Cos), εννοείται είμαι εδώ από το 2014 και πιο πριν ως guest. (και τουλάχιστον φαίνεται από τα στατιστικά μετρήσιμα ή μη η συμμετοχή και η συνεισφορά μου)

 

Μπερδεύετε πάλι εργαλεία καθαρισμού με ανδρικά ζωτικά όργανα.

Είπαμε για youtube

 

 

Μίλησα off topic.  Για το YouTube είπα άποψης πιο πάνω. 

 

 Εξάλλου το noiz θα το αγοράσω κάποια στιγμή.  Θα κάνω στον ιδιοκτήτη μια προσφορά που δεν θα μπορεί να αρνηθεί 😂 Και θα το αναπτύξω περισσότερο.  Εχω κάποια σχέδια. Θα τα αναλύσω σε μελλοντική συνέντευξη τύπου.  

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναφέροντας το θέμα στο youtube, προσωπικά έχω πάρει συνδρομές patreon για κάποιους youtubers που φυσικά μετα από λίγους μήνες παράτησα επειδή είναι πολύ δύσκολο για όλους να κρατήσουν ενδιαφέρον επι καθημερινής βάσης. Εβλεπες όλο τα ίδια και τα ίδια και σε λίγο δεν άξιζε τον κόπο.

Επίσης όσο μπορώ συμμετέχω, πχ έχω ψωνίσει τα βιβλία του Beato αλλά το ζουμί της υπόθεσης για μένα είναι το ίδιο το youtube και η διαχείριση που κάνει πχ 15 εγώ 2 εσύ στα 1000 βγιουζ. Καθόμαστε και βρίζουμε το σποτιφαι που δίνει λιγότερο από 1 σεντ στο κομμάτι και αφήνουμε το youtube να αλωνίζει και λέμε ώρε ο Μπεάτο έγινε πλούσιος. Χώρια που σου κατεβαίνει το βίντεο στο λεπτό και πρέπει εσύ να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Είπαμε, αναγκαίο κακό το youtube, έχω και κανάλι που ανήκει στην κατηγορία "όπως λάχει", και θα το έχω μέχρι να μου το κατεβάσουν. Βασικά την ώρα μου περνώ, και τα έχω ξαναπεί: σιγά μην περιμένω να φτιάχνω ένα βίντεο επι ένα χρόνο για να πάρω βραβείο. 

αναγκαίο κακό πασπαλισμένο με μέλι. Εγινε κύριος με ξένα κόλυβα που λενε. Ο καναλάρχης (!) έχει την ευθύνη για ό,τι ανεβάζει, αλλά τη δόξα και τα λεφτά τα παίρνει άλλος και τον κόπο τον κάνει άλλος.

Μη μου πείτε ότι πάλι τα βάζω σε ένα καλάθι, γιατί μπορει να στεναχωρηθώ.

4 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Μίλησα off topic.  Για το YouTube είπα άποψης πιο πάνω. 

 

 Εξάλλου το noiz θα το αγοράσω κάποια στιγμή.  Θα κάνω στον ιδιοκτήτη μια προσφορά που δεν θα μπορεί να αρνηθεί 😂 Και θα το αναπτύξω περισσότερο.  Εχω κάποια σχέδια. Θα τα αναλύσω σε μελλοντική συνέντευξη τύπου.  

 

έχει pre-order?

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

"διαφημίσεις στο Νόιζ"

Έχει διαφημίσεις το Νόιζ; Πού; Αυτή πάνω δεξιά και αυτή κάτω κάτω;; Νοούνται αυτές ως διαφημίσεις; Γαλατάκι πίνει διαφημιστικώς το νόιζ! Θα με εξέπλητε αν υπάρχουν άτομα που ενοχλούνται από τόσο διακριτική διαφήμιση, πραγματικά. Δε νομίζω να μιλάμε γι' αυτό. (Ελπίζω δηλαδή)

  • Like 1
  • Συμφωνώ 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Έχει διαφημίσεις το Νόιζ; Πού; Αυτή πάνω δεξιά και αυτή κάτω κάτω;; Νοούνται αυτές ως διαφημίσεις; Γαλατάκι πίνει διαφημιστικώς το νόιζ! Θα με εξέπλητε αν υπάρχουν άτομα που ενοχλούνται από τόσο διακριτική διαφήμιση, πραγματικά. Δε νομίζω να μιλάμε γι' αυτό. (Ελπίζω δηλαδή)

Που να έβλεπες "μάχες" πληκτρολογίων που γίνονταν παλαιότερα για αυτές τις ποταπές διαφημίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία απαραίτητη διευκρίνιση: όταν χρησιμοποιούμε ad-blocker ας θυμόμαστε ότι τον ad-blocker δεν τον έφτιαξε κάποιος εσωτεριστής με ανιδιοτελή κίνητρα για να συνταχθεί μαζί μας στον αγώνα μας ενάντια στα καπιταλιστικά ιδεώδη.

 

Ο ad-blocker είναι λογισμικό, όχι ξόρκι, στο οποίο μάλιστα δίνουμε έκτακτες "ελευθερίες", για να παρακολουθεί τι βλέπουμε, και, με τη σειρά του, να μας "δίνει" σε κάποιον φορέα, ο οποίος κάλλιστα μπορεί να μη δεσμεύεται καν από το κανονιστικό πλαίσιο GDPR (π.χ. αν εδρεύει εκτός Ε.Ε.).

 

Υπάρχουν τουλάχιστον δύο εταιρείες-μεγαθήρια που δημόσια δηλώνουν ότι συγκεντρώνουν πληροφορίες-χρυσάφι από plug-ins που χρήστες εγκαθιστούν στον browser τους, ενώ μπορείτε να είμαστε βέβαιοι ότι τόσο το Opera όσο και το Samsung Internet περιέχουν (ότι περιέχουν) με το αζημίωτο.

 

Ή αλλιώς: "άλλο ο ανοιχτομάτης και άλλο ο αυγουλομάτης". Από την πλευρά των ανθρώπων του marketing, θέλω πραγματικά να ευχαριστήσω όσους χρησιμοποιούν ad-blockers και να τους παρακαλέσω να βάλουν κανά-δύο ακόμη, μήπως και ξεφύγει καμία ατίθαση διαφήμιση.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 5

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Έχει διαφημίσεις το Νόιζ; Πού; Αυτή πάνω δεξιά και αυτή κάτω κάτω;; Νοούνται αυτές ως διαφημίσεις; Γαλατάκι πίνει διαφημιστικώς το νόιζ! Θα με εξέπλητε αν υπάρχουν άτομα που ενοχλούνται από τόσο διακριτική διαφήμιση, πραγματικά. Δε νομίζω να μιλάμε γι' αυτό. (Ελπίζω δηλαδή)

είναι αυτό που λεμε....: έχει κι ο Γιάννης (κυριολεκτικά) καϊκι....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, trolley είπε

 

 

Υπάρχουν τουλάχιστον δύο εταιρείες-μεγαθήρια που δημόσια δηλώνουν ότι συγκεντρώνουν πληροφορίες-χρυσάφι από plug-ins που χρήστες εγκαθιστούν στον browser τους, ενώ μπορείτε να είμαστε βέβαιοι ότι τόσο το Opera όσο και το Samsung Internet περιέχουν (ότι περιέχουν) με το αζημίωτο.

 

 

Να'ταν μονο 2 καλα θα ητανε... Το behavioural tracking στο διαδικτυο ειναι χρυσαφι, προφανως και οποιοσδηποτε εχει την ευχερεια να αποσπασει δεδομενα απο καποιο χρηστη θα το κανει. Βεβαια οπως ειναι το τωρινο ιντερνετικο τοπιο το τι "φαρμαρει" το AdBlocker πχ οταν μπαινεις απο Chrome στο Facebook ειναι ισως το τελευταιο που θα επρεπε να σε απασχολει. 


Υ.Γ. Very long time no see!

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ειλικρινά οι διαφημίσεις του νοιζ είναι περίπατος σε σχέση με του youtube....

ούτε που τις πιάνει το μάτι σου

  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, trolley είπε

για να συνταχθεί μαζί μας στον αγώνα μας ενάντια στα καπιταλιστικά ιδεώδη.

Δεν ξέρω αν όσοι χρησιμοποιούν αντμπλοκ (εγώ βαριεμαι) το κάνουν για τη φάση ή επειδή νιώθουν ότι επαναστατούν ή για όποιον ιδεολογικό λόγο. Είναι και το μπούχτισμα, είναι και η διαφορά έντασης μεταξύ υλικού/διαφημισης πολλές φορές που εκνευρίζει, μπορεί να είναι και το ίδιο το υλικό απογοητευτικό μερικές φορές και να ξεσπάμε στις διαφημίσεις. Είναι πολλές παράμετροι, και ο καθένας έχει φαντάζομαι το λόγο του.

 

Είναι και το φαινόμενο "σταρ" που από μια διάρκεια και πάνω γινεται αφόρητο κάτι, ενώ μέχρι τότε μπορεί να μην το είχες καν παρατηρήσει. Ότι το έχει λίγο παραχέσει το γκρουντρουμπ με τις διαφημίσεις (κι ανάλογα το κανάλι πάντα), θα συμφωνήσω. Ότι έχει γίνει τόσο αφόρητο ώστε να σκεφτώ να πληρώσω για να απαλλαγώ ή να κάνω κάτι άλλο(;), όχι ακόμα.

 

Διακρίνω πάντως μια τάση όσο πιο εξειδικευμένα ενδιαφέροντα έχει κάποιος, τόσο περισσότερη απογοήτευση να νιώθει απο το όλον μέσο. Οι ψαράδες θέλουν φιστιουμπ, οι κιθαρίστες σκέτο τιουμπ, οι μάστορες και οι άλλοι χαϋντρόλικ τιουμπ και πάει λέγοντας. Οι βλέπω σερί ότι λάχει μάλλον προτιμούν τικτοκ.(;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ali Barout είπε

Δεν ξέρω αν όσοι χρησιμοποιούν αντμπλοκ (εγώ βαριεμαι) το κάνουν για τη φάση ή επειδή νιώθουν ότι επαναστατούν ή για όποιον ιδεολογικό λόγο. Είναι και το μπούχτισμα, είναι και η διαφορά έντασης μεταξύ υλικού/διαφημισης πολλές φορές που εκνευρίζει, μπορεί να είναι και το ίδιο το υλικό απογοητευτικό μερικές φορές και να ξεσπάμε στις διαφημίσεις. Είναι πολλές παράμετροι, και ο καθένας έχει φαντάζομαι το λόγο του.

 

 

έτσι όπως τα λες πάνω κάτω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου