Προς το περιεχόμενο

Το κακό στο Spotify και τις πλατφόρμες streaming


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

 

Επειδή εγω μιλάω με νούμερα, θα είχες την καλοσύνη να μας διαφωτίσεις κι εσύ με νούμερα για να μη μιλάς αστήριχτα αναφέροντας γενικά κι αόριστα θόρυβο; Αν έχεις δίκιο να μην σκάω κι εγω. Στο κάτω κάτω το όφελος των μουσικών μας ενδιαφέρει αλλά και το προσωπικό μου μιας και έχω κι εγώ μια συμφωνία με όλες αυτές τις πλατφόρμες σαν ανεξάρτητος και ξέρω τι υπέγραψα.

 

θέλεις να αναφερθώ στα συμβόλαια των beatles, rolling stones, animals, yardbirds, grand funk και τόσων άλλων? Υπάρχουν στο διαδίκτυο. Είναι κοινό μυστικό ότι υπέγραφαν ό,τι τους έφερναν μπροστά τους.

Μπορώ να σου δείξω και το δικό μου με την Μινως (που δεν υπέγραψα ποτε).

Με τις πλατφόρμες δεν ξέρω τίποτα πέραν του ότι πληρώνονται κάτι κλάσματα του σεντ.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Δηλαδή σύντροφος, όταν γίνει η επανάσταση και αναλάβουν οι κομισάριοι, θα πέρδονται φυσικό αέριο σε αγωγούς προσαρμοσμένους στα οπίσθια τους; Σωθήκαμε λαίμαι; 

 

Ή όπως μου έλεγε ένας άλλος σύντροφος, μόλις αρχίσει να κάνει πείνα, η επανάσταση να κατεβάσει τα στρατιωτικά καμιόνια να μοιράζει γαλέτα στο πόπολο. 

 

Και σε ερωτώ σύντροφε, είναι η γαλέτα gourmet;

Κατέρρευσε ο Δυτικός Κόσμος, κατέρρευσε η ΕΕ, έφυγε από τις συνθήκες τις, τις εγγυήσεις της για σύγκλιση. Ηγεσίες άλλων λαών εταίρων που μας κούναγαν το δάκτυλο είναι πλέον αντιμέτωποι με το μένος των λαών τους. Την ακρίβεια που τσακίζει τους λαούς και πλουτίζει τους κυβερνώντες τους και τους μετόχους των πολυεθνικών, τα golden boys που γίνονται περισσότερα και εκατομμύρια άνθρωποι κάθε μέρα γίνονται φτωχότεροι, αγανακτισμένοι, ακούνε το spotify και όλα ακούγονται κενά, ακούγονται ίδια.

 

 Μια κοινωνία που στενάζει, που της λείπουν τα λεφτά, που της λείπει η όρεξη για δουλειά, που δεν πιστεύει πουθενά, που έχει σηκώσει τα χέρια ψηλά. Που νιώθει απομονωμένη, κανείς δεν νοιάζεται για αυτή, κανείς δεν μπαίνει μπροστά να τη βοηθήσει που αδικείται, που την μαστιγώνουν κάθε λογής ιδιωτικά, ιδιοτελή, ατομικά συμφέροντα. Αδηφάγα, κοινωνιοπαθή.

 

 Μια κοινωνία που δεν πάει εκκλησία όπως παλιά, δεν στέλνει τα παιδιά της στο κατηχητικό γιατί φοβάται μην τα θωπεύσουν🤣

 

 Λοιπόν ακούστε.

 Κατέρρευσε ο Δυτικός κόσμος, απλά νέτα και σκέτα και τον να λέμε μην μιλάς γιατί κοίτα τι γινόταν στα γκούλαγκ ούτε χρυσώνει το χάπι, ούτε και θα φέρει λύση σε αυτή την καθημερινά εξελισσόμενη κοινωνική καθίζηση, αυτή τη μαύρη τρύπα που στο τέλος όλα θα τα ρουφήξει γιατί αυτή η ίδια η καθίζηση προχωράει γεωμετρικά, προσθετικά και αυξάνει τις βαρυντικές δυνάμεις κάνοντας τες τόσο ισχυρές  που κανένας δεν θα ξεφύγει.

 Και τότε κοντά εκεί, βρίσκουν ευκαιρία οι τρελοί και ΠΑΤΑΝΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ χαχαχαχαχαχαχαχα🤣🚀🚀🚀💥☠️🏴‍☠️

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cigaret13 είπε

Πέρσι που ο δυτικός κόσμος ακόμα ήταν στο μέσο της καταρρευσης πόσο είχε? 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Reborn είπε

 

Γενικά, καλό είναι να μην υπάρχει μονομέρεια σε ένα φόρουμ μουσικής τεχνολογίας, είναι ολίγον τι «οξύμωρο» και απομακρύνει αναγνώστες.

Εσυ δηλαδη βρισκεις οτι υπαρχει μονομερεια?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το θέμα είναι οι πλατφόρμες streaming, σου δίνω σχετικά στοιχεία με αναφορές και μου λες 15 σελίδες αργότερα

Παράθεση

Με τις πλατφόρμες δεν ξέρω τίποτα πέραν του ότι πληρώνονται κάτι κλάσματα του σεντ.

Μετά απο αυτή τη διαφωτιστική απάντηση I rest my case.

 

Όσο για το υπόλοιπο...

41 λεπτά πριν, dimsonic είπε

θέλεις να αναφερθώ στα συμβόλαια των beatles, rolling stones, animals, yardbirds, grand funk και τόσων άλλων? Υπάρχουν στο διαδίκτυο. Είναι κοινό μυστικό ότι υπέγραφαν ό,τι τους έφερναν μπροστά τους.

Μπορώ να σου δείξω και το δικό μου με την Μινως (που δεν υπέγραψα ποτε).

Σίγουρα τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο κεφάλι σου.

Μιλάς για τα συμβόλαια με τους μεγαλοκαρχαρίες του IFPI. Τις μεγάλες δισκογραφικές. 

Τι σχέση έχουν αυτά με τον μέσο μουσικό που πλέον μπορεί να κυκλοφορήσει τη μουσική του ανεξάρτητα; Δεν γράφω πιο πριν πως τώρα μας δίνεται η ευκαιρία να αποφύγουμε αυτούς τους μεσάζοντες; Πρέπει να κοιτάξω τους Beatles? 

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εσυ δηλαδη βρισκεις οτι υπαρχει μονομερεια?

Προφανώς. Αναφέρεστε συνέχεια σε συγκεκριμένα σχήματα και σε συγκεκριμένα προβλήματα που προσπαθούν να σας εξηγήσουν πόσοι άνθρωποι ότι ούτως η άλλως είναι υπαρκτά παντού. Δεν ανταποκρίνονται οι απόψεις σας ούτε σε όλο το φάσμα των μουσικών ειδών, ούτε σε όλο το φάσμα των καλλιτεχνών.

Δεν θέλω να τσακώνομαι σε φόρουμ, αλλά γίνεται δημόσια κουβέντα για να τα λέτε και να τα ξαναλέτε.
Κάνετε κατάχρηση της πλατφόρμας εν ολίγοις. 

Επεξεργασμένο από Reborn
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
48 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Κατέρρευσε ο Δυτικός Κόσμος, κατέρρευσε η ΕΕ,

Έχω το μαλλί μου τη τρομερή τη ράστα, με θέλουν αρχηγό ούλιοι στην επανάστα, ένα πράμα λαιμαι...

 

 

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Το θέμα είναι οι πλατφόρμες streaming, σου δίνω σχετικά στοιχεία με αναφορές και μου λες 15 σελίδες αργότερα

Μετά απο αυτή τη διαφωτιστική απάντηση I rest my case.

 

Όσο για το υπόλοιπο...

Σίγουρα τα έχεις πολύ μπερδεμένα στο κεφάλι σου.

Μιλάς για τα συμβόλαια με τους μεγαλοκαρχαρίες του IFPI. Τις μεγάλες δισκογραφικές. 

Τι σχέση έχουν αυτά με τον μέσο μουσικό που πλέον μπορεί να κυκλοφορήσει τη μουσική του ανεξάρτητα; Δεν γράφω πιο πριν πως τώρα μας δίνεται η ευκαιρία να αποφύγουμε αυτούς τους μεσάζοντες; Πρέπει να κοιτάξω τους Beatles? 

 

 

Πολυκατοικια λεγαμε?

Ουτε στον ιδιο δημο...

Ελεγες για ανωριμους μουσικους ή οχι?

  • Μπερδεύτηκα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κοίτα, μπες και διάβασε τι σου έγραψα απο την αρχή. Βαριέσαι όμως. Κι εγώ.

Ίσως δεν έγινα κατανοητός. Μπορεί. 

Αλλά αυτά που απαντάς είναι λόγια πολύ μπερδεμένου.

Τι είχε το τσάι σήμερα;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Yannis Methenitis είπε

Τι είχε το τσάι σήμερα;

 

ό,τι κάθε μέρα. Λεμόνι, μέλι

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου