Προς το περιεχόμενο

πως η τραπ "νίκησε" τις μουσικές βιομηχανίες


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, trolley είπε

Ακριβώς αυτό υποστηρίζω και εγώ, γι' αυτό παρέπεμψα τον dimsonic στο δικό σου ποστ, και γι' αυτό δεν ενδιαφέρθηκα να δω περισσότερα από τρία λεπτά, διότι το "συμπέρασμά" του, δεν ισχύει.

 

Επίσης, ισχύει αυτό:

 Και αυτά, όπως γράφει και ο ΣούπερΦΑΝΚ, είναι ΓΕΓΟΝΟΤΑ, αγαπητέ Dimsonic.

 

Υπάρχει και άλλος ένας λόγος που δεν ασχολήθηκα περισσότερο, ότι η ΤΡΑΠ δεν με ενδιαφέρει αρκετά για να εμβαθύνω τόσο πολύ στο ζήτημα, ακόμη και αν ο συγκεκριμένος ήξερε τι λέει. Το ότι είναι καθηγητής οικονομικών, δεν σημαίνει ότι αποκλείεται να έχει λάθος συμπεράσματα (να θυμηθούμε τον Χιώνη και τον Βαρουφάκη, έτσι πρόχειρα).

 

Στο δεύτερο βίντεο, εκεί που λέει πως δεν μπορεί να υπάρχει Δημοκρατία σύμφωνα με κάποιο μαθηματικό θεώρημα, εκεί κανονικά θα έπρεπε να είχες τσινίσει και εσύ ΔημΣώνεικ(αι καλά), αλλά προτίμησες να τα βάλεις μαζί μου.

 

το ποστ που με παρέπεμψες ήταν ακαταλαβίστικο, μετά από διάφορα που έγραψε κατάφερα να βγάλω νόημα. Γι αυτό ρώτησα αρχικά.

Εγώ πιστεύω ότι το συμπέρασμά του ισχύει, ίσως όχι σε κάθε λεπτομέρειά του, αλλά ισχύει. Αν έχει καταλήξει σήμερα οι χ, ψ εταιρείες να είναι στο σταύλο των μεγάλων είναι ΠΛΕΟΝ κάτι που δεν με αφορά.

όσον αφορά το θέμα ο καθηγητής δεν ξέρει εμείς ξέρουμε, θα τα ξαναπούμε όταν εσείς και εγώ φτιάξουμε ένα βίντεο σχετικό για το θέμα. Απ έξω απ τον χορό ....

Το δεύτερο βίδεο περί δημοκρατίας δεν γνωρίζω, δεν το είδα οπότε μη με ρωτάτε.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Αφτά λες Κωστάκης μας και με κάνεις να ψοφάω να έβλεπα τις αντιδράσεις σου σε ΑΤΜ (αν είχαν επικρατήσει τα "Μπαρουφονόμικς"), έχοντας κάνει ανάληψη σε IOU 😄

 

ΥΓ: Ευτυχώς όμως έμεινα με την απορία. 

Τίποτα δεν θα γινόταν.

 Δεν τόλμησαν και παρακάλεσαν τον Τσίπρα να τα γυρίσει με τους γνωστούς τρόπους που του κάνουν. Του έταζε η Μέρκελ.

 Αφήστε το αφήγημα του Σοϊμπλε, γελούσε ο κόσμος τότε, ούτε τολμούσαν να μας αφήσουν να φύγουμε γιατί ξέρανε τι έρχεται. Ξέρανε πως είχαν διαλύσει την ΕΕ πλέον και την είχανε διαιρέσει και ήταν βουτηγμένοι στα σκάνδαλα και τους έκαναν ότι θέλανε τα FUNDS και η CIA.

 Αυτή είναι η ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ σου ΕΝΩΣΗ και τα ΠΑΚΕΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΩΧΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΕΡΓΟΛΑΒΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΤΑΙΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΧΑΣΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΚΕΡΔΗ

 

 Μια ΚΑΪΛΗ ειναι η ΕΕ.

 Τα είδαμε και μετά την παρένθεση του λαϊκισμού των Πρεσπών και των προσφύγων και την κατάλυση των θεσμών, την επιδοματική πολιτική (ωραίος φιλελευθερισμός) προστατεύοντας τα υπερκέρδη των μετόχων - κουμπάρων, τις σκανδαλώδεις κρατικές χρηματοδοτήσεις, τον κρατισμό που επικρατεί μας λένε κάποιοι να κρυφτούμε στις τρύπες μας που δεν μπήκαμε ποτέ. 🤣

 Περήφανοι οι ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ αγωνιζόμαστε καθημερινά🤣 και κρατήσαμε Θερμοπύλες, σε δεινά, σε ΠΑΝΔΗΜΙΕΣ, εκεί σε τέτοια δείξανε την ΑΔΥΝΑΜΙΑ τους οι ΙΔΙΩΤΕΣ και κατέφυγαν όλοι στην ΞΕΧΑΡΒΑΛΩΜΕΝΗ ΚΡΑΤΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ.

 

 Δεν πειράζει όμως.

 Ο ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗΣ προχωρά μπροστά, είναι ενωτικός και ξεχνάει τις προσβολές.

 ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΧΕΡΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ για να επανέλθει η πίστη στους θεσμούς και να κάνουμε ξανά την ΕΛΛΑΔΑ και την ΕΥΡΩΠΗ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΛΙ.

 

 Σας συγχωρούμε που μας βρίζετε, οι σειρήνες του ψευτονεοφιλελευθερισμού και η υπερκατανάλωση μέσω των φουσκών σας κάνουν υπερόπτες λίγο και μας θέλετε νεκρούς🤣 Τους μισείτε τους σοσιαλιστές και τους αριστερούς γιατί τους ανάγετε σε καθεστώτα.

 

 Και ερωτώ. 🤣

 Ήταν καθεστώς ο Ανδρέας? 🤣

 Τον μύθο που αυτού τα λάθη πληρώνουμε και το χρέος πρέπει πια να τον σταματήσετε και να σταματήσετε να κατηγορείτε και να διαβάλλετε αυτόν τον μεγάλο ΗΓΕΤΗ που μας ΕΔΩΣΕ ΨΩΜΙ και ΣΗΚΩΣΕ ΑΝΑΣΤΗΜΑ στην ΕΟΚ και την CIA. Που έστειλε πίσω το ΣΕΙΣΜΙΚ και έτρεμε η ΤΟΥΡΚΙΑ.

 

 Όμως είμαι σίγουρος, η ΑΛΛΑΓΗ είναι κοντά, έρχεται και μείνατε ολίγοι ρομαντικοί να μας μιλάτε για φιλελευθερισμό, για καπιταλισμό, για πρόοδο, για επιτεύγματα. Πλέον πιο πολλά προβλήματα δημιουργεί για να έχει να τα λύνει. Παλιό το κόλπο και στην πορεία κατέρρευσαν οι θεσμοί, οι αξίες, η εκκλησία μας, η πίστη μας στα Θεία.

 

 Κυριαρχεί η εκμετάλλευση, η αδικία, η καχυποψία, η μουντάδα, η στημένη βιομηχανοποιημένη διασκέδαση, οργιάζει το παραεμπόριο, το εμπόριο σάρκας, οι παρακολουθήσεις. Φιλελευθερισμός με παρακολουθήσεις και μας φταίει ο ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ?

 

 Οκ, εγώ δεν ξαναμιλάω, θα περιμένω να πανηγυρίσω μια μικρή νίκη στις επόμενες εκλογές έναντι στον φαρισαϊσμό αυτής της αποτυχημένης θα έλεγα επιεικώς κυβέρνησης και τα είπα όλα. 

 

 Αυτό ΕΡΧΕΤΑΙ και ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ με ΑΥΤΟ και εμείς.

 #ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ TERRY.

 Λίγη υπομονή.

 Ελάτε μαζί μας να εξαλείψουμε ΣΚΑΝΔΑΛΑ, ΜΙΖΕΣ, ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ και τη ΛΑΪΚΗ ΑΔΙΚΙΑ, να ΖΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΛΑΟΣ , ο απλός λαός, εγώ και εσύ, με ευημερία και προοπτική. Όλοι μαζί να ενωθούμε για μια Ελλάδα ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΗ με πρόσβαση σε αγαθά και υπηρεσίες για όλους. Και αφήστε το που θα βρεθούν τα λεφτά. ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ, δισεκατομμύρια που είναι σε λάθος τσέπες, έπρεπε να είναι στο λαό, σε μια αγορά ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΗ για να μην ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ , αυτές οι ΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ και οι ΕΞΑΡΤΗΣΕΙΣ.

 

 ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.

 

 Έγραψα πολύ για να έχω τον τελευταίο λόγο στα επόμενα post για το θέμα, ότι και να γράψετε δεν θα απαντήσω για να μην επιβαρύνω το topic, νιωθω πως απάντησα σε όλους και ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΑ τη θέση μου στις ειδοποιήσεις που είχα για απαντήσεις σας στο θέμα.

 

 Θα παραμείνω στο θέμα της TRAP με το οποίο και εγώ δεν συμφωνώ με το βίντεο.

 

 Γεια σας!!!

 Γειά σας!!!!!

 χαχαχαχαααχχαχαχα🤣

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απαντάει κανένας.

 Τους νίκησα🤣

 Κάτσε να το στείλω να πάω να πληρωθώ από το κόμμα.

 αχχαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

  • Χαχα 2

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Κάτσε να το στείλω να πάω να πληρωθώ από το κόμμα.

 

Αφού θα τους δεις, δεν τους λες και για την σύνταξή μου ρε φίλε?

  • Χαχα 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Αφού θα τους δεις, δεν τους λες και για την σύνταξή μου ρε φίλε?

σύνταξη μόνο με κριτήρια ευαλωτότητας

 έστω και μισό ακίνητο να έχεις στο όνομά σου σε λίγα χρόνια δεν θα μπορείς.

 Και αν έχεις πρόβλημα γι αυτό, πες τα στο Βαρουφάκη που έλεγε μπαρούφες και σε κατέστρεψε.

 Ακούς τι σου λέω?

 Σύνταξη μόνο αν είσαι άπορος. Έτσι θα σου πουν και αυτοί αν συνεχίσουν να ΠΣΗΦΙΖΟΥΝ ΛΑΘΟΣ κάποιοι χαχαχχαχαχαα🤣

 Εκτός και αν κάμεις ιδιωτική ασφάλιση που εννοείται θα έχει ένα ρίσκο,

Βασικά μόνο ρίσκο θα έχει και μάλλον θα την χάσεις γιατί θα γίνει και αυτή "κακή επένδυση" λόγω "συγκυριών"

 χαχαχχαχχαχχαα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 έστω και μισό ακίνητο να έχεις στο όνομά σου σε λίγα χρόνια δεν θα μπορείς.

 

 

Ε τότενες να το πουλήσω.

Θα γλιτώσω και τον ΕΝΦΙΑ ασούμε.

Θα μου την βγάλεις εκείνη την συνταξούλα που λέγαμε?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

 

Θα μου την βγάλεις εκείνη την συνταξούλα που λέγαμε?

Εγώ να στη βγάλω δεν μπορώ.

Να αγωνίζομαι συνδικαλιστικά για να διατηρήσουν όσοι έχουν και να πάρουν και οι άλλοι και να μην περνάνε νεοφιλελεύθερα σχέδια ανεμπόδιστα κάτι μπορεί να γίνει.

 

 Αν και μάταια γιατί η ισχυροποίηση του κεφαλαίου στην εποχή μας και η εισροή του στις πολιτικές αποφάσεις, μας καθιστούν εμάς τους αγωνιστές🤣 απλά γραφικούς, μας κατηγορούν κιόλας για τεμπελχανισμό/παρασιτισμό και το έχουν περάσει στην κοινωνική συνείδηση.

 

\Είναι δύσκολα τα πράγματα, δεν μπορώ να σου υποσχεθώ θαύματα. 🤣🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εγώ να στη βγάλω δεν μπορώ.

 

 

Μετά από αυτό σταμάτησα να διαβάζω.

 

Γιατί να σε ψηφίσουμε τότενες ρε φίλε, για να κρατάς τα πανά στις πορείες ασούμε?

Εγώ μόνο 2 ψωροχιλιάρικα τον μήνα θέλω, να την βγάζω καθαρή δηλαδής.

Να πλερώνω τους φόρους μου, να παγαίνω σουπερμάρκετ, να πίνω τα ουίσκια μου, να παίζω κανέναν ιππόδρομο, κανένα κόκκαλο, και καμιά ρουλέτα ασούμε.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μετά από αυτό σταμάτησα να διαβάζω.

 

Γιατί να σε ψηφίσουμε τότενες ρε φίλε, για να κρατάς τα πανά στις πορείες ασούμε?

Εγώ μόνο 2 ψωροχιλιάρικα τον μήνα θέλω, να την βγάζω καθαρή δηλαδής.

Να πλερώνω τους φόρους μου, να παγαίνω σουπερμάρκετ, να πίνω τα ουίσκια μου, να παίζω κανέναν ιππόδρομο, κανένα κόκκαλο, και καμιά ρουλέτα ασούμε.

Προσωπικό ρουσφέτι θέλεις ή να συμμεριστείς/επιμεριστείς το όραμά μου για μια άδολη σοσιαλιστική Ελλάδα?

 Άμα θέλεις το πρώτο τότε μην με ψηφίσεις.

 Δεν θέλω την ψήφο σου.

  Δεν μπορούμε μετά από μια λαίλαπα μετά την σημιτική εποχή και μια Ευρώπη μακριά από την αρχική συνθήκη και το όραμα που έλεγε πριν πως το ελάχιστο εγγυημένο είναι η ευημερία του κάθε Ευρωπαίου πολίτη και τώρα λέει πως δεν εγγυόμαστε τίποτα και όλα είναι χρηματιστήριο (εγγυόμαστε μόνο τους παχυλούς μισθούς των λομπιστών πολιτικών και τα υπερκέρδη μας εις βάρος του απλού λαού που πρέπει να καταλάβει πως είναι επενδυτής)  να σου φέρουμε 2000 ευρώ σύνταξη έτσι στην ξέρα🤣

 

 Θα κάνεις υπομονή,

 Αρκεί να μας εμπιστευτείς.

 Εμπιστέψου μας εσύ, και δεν θα σε προδώσουμε🙄

αχαχχαχαχαχαχαχα🤣

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Προσωπικό ρουσφέτι θέλεις ή να συμμεριστείς/επιμεριστείς το όραμά μου για μια άδολη σοσιαλιστική Ελλάδα?

 Άμα θέλεις το πρώτο τότε μην με ψηφίσεις.

 Δεν θέλω την ψήφο σου.

 

 

Αφού δεν θέλεις, δεν σε ψηφίζω τότενες.

Ακούς εκεί, σηκώθηκαν τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι ασούμε.

Θα πω και στους φίλους μου να μην σε ψηφίσουν.

Και έχω πολλούς φίλους να ξέρεις.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου