Προς το περιεχόμενο

The 200 Greatest Singers of All Time- Η RS εκδοχή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 minutes ago, dimsonic said:

Για το σήμερα δεν έχεις γνώμη οπότε μη μας κουράζεις

Ζητώ συγνώμη αν κούρασα. Βασικά κακώς ασχολήθηκα με το συγκεκριμμένο θέμα. 
¯\_(ツ)_/¯

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κανένα θέμα να συζητώ και να διαφωνώ με κάποιον αρκεί να υπάρχουν οι ίδιες προϋποθέσεις.

Αν στα τελευταία 2 χρόνια πχ έχεις ακούσει πάνω από 150 εκπομπές να συζητήσουμε πολύ ευχαρίστως.

Πάντως υπάρχουν διαθέσιμες στα on demand αρχεία της ερτ.

 

Αλλά μην πάς να ακούσεις τα αφιερώματα που κάνει συχνά πίσω στο 40-50-60. Ακου τις εκπομπές που αναφέρεται σε σύγχρονα πράγματα, όπου καλύπτει απο bad bunny και Taylor swift μέχρι Opeth και Slipknot, αν αντέχει κάποιος να τα ακούσει είτε τα μεν είτε τα δε ή ακόμα χειρότερα δίπλα δίπλα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι ο Πετρίδης είναι μόνος του (ή σχεδόν μόνος του).

Προφανώς οι επιλογές του είναι υποκειμενικές.

Χρειαζόμαστε περισσότερους "Πετρίδηδες" που θα παίζουν και ότι εκείνοι νομίζουν "προχωρημένα".

Όσο για τους Beatles (και όσα άλλα θεμελειώδη παρουσιάζει κατά καιρούς) θεωρώ ότι ο Πετρίδης έχει στο μυαλό του ότι απευθύνεται και σε νεότερους ακροατές που ξεκινούν να ακούν μουσική και ενδεχομένως να μην έχουν συλλάβει την επιρροή των παλιότερων σε αυτό που τελικά διαμορφώθηκε.

4 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Αλλά μην πάς να ακούσεις τα αφιερώματα που κάνει συχνά πίσω στο 40-50-60. Ακου τις εκπομπές που αναφέρεται σε σύγχρονα πράγματα, όπου καλύπτει απο bad bunny και Taylor swift μέχρι Opeth και Slipknot, αν αντέχει κάποιος να τα ακούσει είτε τα μεν είτε τα δε ή ακόμα χειρότερα δίπλα δίπλα

Γενικά άκου Δευτέρες και Παρασκευές 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mediumswing είπε

Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι ο Πετρίδης είναι μόνος του (ή σχεδόν μόνος του).

 

δυστυχώς (και όχι μόνο σήμερα)

1 λεπτό πριν, mediumswing είπε

Προφανώς οι επιλογές του είναι υποκειμενικές.

επαναλαμβάνω ότι απ αυτόν άκουσα και έμαθα εξαιρετικά πράγματα. Και δεν εννοώ εξαιρετικά πχ τον Rory ή τους King Crimson (τυχαία ονόματα)

1 λεπτό πριν, mediumswing είπε

Χρειαζόμαστε περισσότερους "Πετρίδηδες" που θα παίζουν και ότι εκείνοι νομίζουν "προχωρημένα".

Όσο για τους Beatles (και όσα άλλα θεμελειώδη παρουσιάζει κατά καιρούς) θεωρώ ότι ο Πετρίδης έχει στο μυαλό του ότι απευθύνεται και σε νεότερους ακροατές που ξεκινούν να ακούν μουσική και ενδεχομένως να μην έχουν συλλάβει την επιρροή των παλιότερων σε αυτό που τελικά διαμορφώθηκε.

 

ακριβώς αυτό. Μπορεί κάποιοι απο μας να μάθαμε τους beatles στα 7 και στα 8, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κάτι που πέρασε και δεν άγγιξε. Μάλλον το αντίθετο, και αν δεν βρεθούν κάποιοι σαν αυτόν θα μείνουμε με την μονοτονική μουσική χωρις να καταλάβουμε πως και ...θα μας αρέσει κι όλας.

1 λεπτό πριν, mediumswing είπε

Γενικά άκου Δευτέρες και Παρασκευές 

 

αυτό εννοούσα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω οι διαχειρισταί να φτιάξουν μια οριτζινάλε www.noiz.gr λίστα , όπως :

 

Τα 100 καλύτερα solos με telecaster.

 

Τα 250 καλύτερα τραγούδια που ηχογραφήθηκαν σε δίσκους 78 στροφών.

 

50 εισαγωγές που πρέπει να γνωρίζει όποιος ακούει γκόσπελ.

 

Οι 50 πιο κόκκινες Stratocaster στην ιστορία του punk.

 

14 + 1 λόγοι να αγοράσετε Mp3 player.

 

 

 

Κουβέντα να γίνεται.

 

 

 

ΥΓ.  Στην ανάγκη ας συνυπογράψετε τον Απόλυτο Οδηγό για τις Χορωδίες που αγαπήσαμε. 

 

   

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, bouzoukleri είπε

 

ΥΓ.  Στην ανάγκη ας συνυπογράψετε τον Απόλυτο Οδηγό για τις Χορωδίες που αγαπήσαμε. 

 

   

 

ΟΚ αρχίζω μ αυτούς εδω

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου