Προς το περιεχόμενο

Aux in σε λαμπάτο ενισχυτή;


Nekkon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πρότεινα τα έντεχνα γιατί στη σύντομη καριέρα μου ως παρεϊκός κιθαρωδός, το κοινό ουδέποτε ανταποκρίθηκε θετικά σε οτιδήποτε instrumental. Είτε μιλάμε για το Ζεϊμπέκικο της Ευδοκίας είτε για το Vals Venezolano no 2 (που κάποτε το έπαιζα στην κλασσική).

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το looper jamman solo της digitech παίρνει εξωτερική κάρτα μνήμης και μπορείς να επιλέγεις την εκάστοτε λουπα που θα παίζει.

Φυσικά το μπάτζετ ανεβαίνει...

"Και μες την τέχνη πάλι, ξεκουράζομαι απο τη δούλεψή της" Κ.Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Jazzjoker είπε

Εγώ πρότεινα τα έντεχνα γιατί στη σύντομη καριέρα μου ως παρεϊκός κιθαρωδός, το κοινό ουδέποτε ανταποκρίθηκε θετικά σε οτιδήποτε instrumental. Είτε μιλάμε για το Ζεϊμπέκικο της Ευδοκίας είτε για το Vals Venezolano no 2 (που κάποτε το έπαιζα στην κλασσική).

λέγανε παίξε το highway star και εγώ έπαιζα το σόλο και με κοίταζαν παράξενα. Επαιρνε ο άλλος την κιθάρα και ντιν ντιν ντιν ντιν ντιν άρχισε να ξεφωνίζει nobody's gonna take my car και γινόταν της πόπης

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα σοβαρά τώρα. κάποτε χρησιμοποιούσα κάτι τέτοιο.

 

https://www.thomann.de/gr/behringer_micromix_mx400.htm

 

Με συνδεσμολογία Amp send input 1 + android κινητό ρυθμικές λούπες input 2  => mixer => Amp return.

Δεν με ενδιέφερε βέβαια η ποιότητα και ευτυχώς συνόδευα ωραία τραγουδίστρια.

 

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεμε κιθαρα και παρεα, με φρικη θυμαμαι εποχες βαθεου πασοκ, και θελω να κλαψω στη γωνια μου. Ναι, ημουν και εγω εκει, σε παραλιες, με φωτιες, κιθαρες και φουμαρισμα, τι να κανουμε, παιδια ειμασταν, η ηλικια της μαλακιας.

 

 Ουτε με πιστολι δεν το ξανακανα. Αντε σε σπεσιαλ περιπτωση κανα απαλο και cool fingerstyle παιξιμο στο background, ας ειναι καλα η κλασικη, αλλα οχι τραγουδια και τετοια, απαλο παιξιματακι σε φαση ασανσερ, ουτε την προσοχη να τραβας, συζητας κιολας ανετα, δεν ενοχλεις, δε σε ενοχλουν.  Γινεσαι μερος του τοπιου και μεχρι εκει.

 

 Ενισχυτες και backing track μου θυμιζει κατι ταινιες που εβγαζε την κιθαρα η βουγιουκλακη, αρχιζε το τραγουδι και απο πισω ακουγες να βγαινει απο την κιθαρα ηχος ντραμς, μπασου, κουαρτετο πνευστων και η παιδικη χορωδια Τρικαλων.

 

 

 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ πάντως την ομορφότερη κοπέλα που είχα ποτές, την γνώρισα νύχτα σε παραλία με φωτιά με την κιθάρα μου αγκαλιά.....

 

Edit:... και μετά την παντρεύτηκα...🤐

 

 

Επεξεργασμένο από cigaret13
  • Like 2
  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη σχέση που είχε με τη μουσική από τα 15 μέχρι τα 35 ήταν να παίζω κιθάρα και να τραγουδώ με παρέες, λίγες φορές τον χρόνο. Μετά άρχισα να μαθαινω ηλεκτρική και να βρισκω τον δρόμο...

 

Φυσικά, οπότε μου δωθεί η ευκαιρία θα πιάσω την ακουστική να περάσουμε καλά με την παρεα, αραιά και που (σπάνιο πλέον).

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

 Εγώ πάντως την ομορφότερη κοπέλα που είχα ποτές, την γνώρισα νύχτα σε παραλία με φωτιά με την κιθάρα μου αγκαλιά.....

 

Edit:... και μετά την παντρεύτηκα...🤐

 

 

εσύ είσαι καλός μουσικός...

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

εσύ είσαι καλός μουσικός...

 Εντάξει με το να παίζω στις παρέες το "να μ'αγαπάς", 3-4 των Πυξ Λαξ και κάτι άλλα "έντεχνα", δεν με κάνουν και καλό μουσικό......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Yannis Methenitis changed the title to Aux in σε λαμπάτο ενισχυτή;

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου